1.konferencija Street Race klubova Bosne i Hercegovine

1.konferencija Street Race klubova Bosne i Hercegovine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eh da svi rade ovo zbog ljubavi prema ovoj disciplini a ne zbog para bilo bi nam puno bolje:icon_confused:
 
Član
Ko bi ovo sve procito a ostao normalan...
Zakuvalo se .. .
Zbog ovakvih prepirki se i zaratovalo!:icon_confused:
 
Član
Tako treba i da bude ubuduce a ovi koji su zeljni novca nek idu u politicare ili nek se bave nekim drugim poslovima koje nemogu tako lako unistiti;)!!!
 
Član
Svako ko je radio na svom automobilu i potrosio svoje pare na modifikacije da bi pojacao snagu ili poboljsao izgled ili napucao muziku radio je iz ljubavi prema tome. Cisto sumnjam da ga je neko natjerao na to...

Svako se moze odluciti da od danas krene u organizaciju SR-a. Nek se pametni, bogati i posteni jave!!! Ja bih volio da to bude neko ko voli SR i nije lopov, ali do sada takmicari nisu bili pokradeni (dodatno placanje osiguranja necemo uzeti za zlo) i valjda nece biti ni u buduce.

neki su bili samo izljubljeni... :)
 
Član
A neki su se obogatili na racun SR!!!

Dragi Almire znas li da se SR moze napraviti za malo para za toliko koliko M.G. uzima za jednu reklamu na SR bez brzih auta stranih takmicara i sa trka na kojima je sveukupno bilo auta kao na ove dvije nase!!!
A dodatno osiguranje sluzi za to da se ispune bas svi uslovi predvidjeni zakonom o saobracaju na nivou BiH!
Ali otom potom pusti da vrijeme ucini svoje pa ces i ti uvidjeti sta je pravilno a sta ne a onda te ti dnevnice nece biti potrebne!!!
 
Početnik
i ja cekam svoje dnevnice, i molim lijepo, zelim ih s kamatama !!

budite svjesni da slazem 4motion sto nije bas jeftino, takodjer moram i pumpati snagu da mogu zapeti pravim street racerima i tunerima, i da mogu biti i dalje najbrzi decko u gradu jer me planiraju svrgnuti s tog cool mjesta :icon_biggrin: :icon_biggrin:
 
Član
retro je napisao(la):
A neki su se obogatili na racun SR!!!

Dragi Almire znas li da se SR moze napraviti za malo para za toliko koliko M.G. uzima za jednu reklamu na SR bez brzih auta stranih takmicara i sa trka na kojima je sveukupno bilo auta kao na ove dvije nase!!!
A dodatno osiguranje sluzi za to da se ispune bas svi uslovi predvidjeni zakonom o saobracaju na nivou BiH!
Ali otom potom pusti da vrijeme ucini svoje pa ces i ti uvidjeti sta je pravilno a sta ne a onda te ti dnevnice nece biti potrebne!!!

1. vidio sam sta si pisao do sada, prepisacu to onom "mladost ludost"
2. vidim da si pametan koliko te usi sluze, a mozak ne sluzi.
3. da te mozak sluzi kako treba, jasno bi ti bilo iz mojih postova da mi je namjera bila reci kako brojnost i brzina auta na dvije trke nije vrijedna da se pljuje po nekome ko je organizovao 7 utrka ove godine.
4. jasno bi ti bilo i da niste dozivjeli da vase trke , osim na hr sceni, neko kritikuje, kao sto je ranije spomenuo momak iz Carbona, koji je bio na vasoj trci vidio propuste i sutio, sto je za pohvaliti.
5. vi niste bili na "G" kupu, niste vijedjeli trke i uzimate za pravo da komentarisete, pa onda ne kontam sta to treba da ja cekam da bi mi vrijeme pokazalo.

retro je napisao(la):
Dragi Almire znas li da se SR moze napraviti za malo para za toliko koliko M.G. uzima za jednu reklamu na SR
Cijene reklama su razlicite, ti ne znas cijene reklama, ponovo cinis istu gresku... blebetanje bez argumenata. suzdrzi se pricanja dok ne odrastes.
Donedavni clan SRCS-a mi kaze da je SRCS dobio 15000 KM da napravi trku. Sike kaze sve su za 5000 KM uradili. Nesto nevalja tu onda, pa de mi objasni molim te ?

Dalje, posto si informisan dobro, mozes reci koliko novca daje RedBull za trku ili Avaz?

retro je napisao(la):
A dodatno osiguranje sluzi za to da se ispune bas svi uslovi predvidjeni zakonom o saobracaju na nivou BiH!
Kakvo dodatno osiguranje? Jesi ti normalan. Stani iza guma i odalji se tri metra od jarka a ja cu 180 naletiti na tebe, da vidim kako ces bit osiguran... Svako normalan zna da vozis i gledas voznje na svoju odgovornost. Mislis da ce neko iz Alarm West-a da te stiti svojim tjelom...???
retro je napisao(la):
Ali otom potom pusti da vrijeme ucini svoje pa ces i ti uvidjeti sta je pravilno a sta ne a onda te ti dnevnice nece biti potrebne!!!
Recenica ti nema smisla: kada vidim sta je pravilno onda mi nece biti potrebne dnevnice je cista glupost. Dnevnice su zakon. Pravilno je da jedni druge guramo naprijed i to sam vidio u zivotu, a ta zabranjivanja odlaska takmicara na bilo cije trke, obicno zavrse raspadom kluba...

Dragi Retro ccc, bez ikakvog pametovanja idi pomazi u organizaciji ili radi auto, jer dok slicnih lupetanja ima ja cu uvijek imati dnevnicu. :icon_smile::icon_smile::icon_smile:


HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA - morao sam se jos jednom nasmijati na "Eh da svi rade ovo zbog ljubavi prema ovoj disciplini a ne zbog para bilo bi nam puno boljeIcon_confused"

Ako "G" ima dva miliona tebi i ostalim ce biti lose, a ako je uzeo tri tebi ce biti jos losije, ostali ce pocrkat, ma nedaj Bože da ima 5... hahahahahahahahahahahah
 
Član
pa ako neko ogranizuje trke na svoju stetu onda je stvarno kreten,niko nebi pravio trke da mora iz svoga dzepa da to finansira.
Naravno da se moze desiti nesto neplanski kad se troskovi trke naglo povecaju(odgadjanje,dodatni zakup,nesto u zadnji cas sto se moralo vise platiti nego sto vrijedi itd...) i tada organizator moze otici u minus ali ako niko svjesno nece praviti trku a da na njoj nemoze zaraditi.Na zaradu mislim i +1 marku i vise.

AK Gradiska i Nitro su jedina dva kluba koja su pravila trke iz ljubavi ali taj period je bio davno i to vise nepostoji i nemoze se danas tako raditi.Mi kad smo pravili trke to je bas sve bilo na drugarskom nivou i svi su bili zadovljni i nikad nije bilo incidenata ali kad su se pojavili auti u koje je ulozeno mnogo para i kad su ti vlasnici poceli dolaziti na trke da uzmu nagradu i zarade tad se sve promjenilo i nesto je ono druzenje prevashodno koje je do tada bilo osnovno a doslo je nesto novo sto se zove sluzbenost i pravilnik.Od toga dana svi su ocekivali organizaciju bez greske i vise nije bilo bitno ko vozi i ko se takmici nego samo da se trka odrzi i da se opravdaju sponzori,tako je ostalo i dan dan.
Ovo o cemu ja pricam su davna vremena koja su iza nas i nikad se vise nemogu vratiti jer tada u to vrijeme AK Gradiska i AMK Nitro su bili toliko mocni i jaki klubovi da niko na bivoj exYU nije bilo jaci od nas.Imali smo toliki elan i volju da to radimo i tako su se dobre ekipe okupile sa obe strane da se to vise nemoze nikad ponoviti.Svi ostali klubovi danasnji nisu tad ni postojali i nisu ni znali sta znaci SR trka a kamoli da su nesto pametovali.Vrijeme uradilo svoje,AK Gradiska i Nitro se skoro raspali,jedni se ozenili,jedni odustali,jedni naljutili,jedni ostarili,jedni vise vremena nemaju i tako je valjda u zivotu normalo,pitanje kad ce se pojaviti sledeca generacija omaldinaca koje ce raditi onolike korake koje smo mi pravili kad smo napravili prvu legalnu trku 2004 a prije toga 2-3 godine smo pravili nelegalne SR trke na pistama.Ovo sad sve sto se radi je vec uhodan biznis i radi se radi profita,samo svako na svoj nacin radi i to je to.

Srdjan Matavulj
Inicijator i realizator prve legalne 402m trke u BiH
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
pa ako neko ogranizuje trke na svoju stetu onda je stvarno kreten,niko nebi pravio trke da mora iz svoga dzepa da to finansira.

Cisti razum, upravo tako.

KRVOLOK je napisao(la):
AK Gradiska i Nitro su jedina dva kluba koja su pravila trke iz ljubavi

Tako je, ali imali su nesto sto je najbitnije: pistu koju su mogli lagano dobiti prakticno besplatno i forum tada jako male zajednice, zeljne da dodju na nesto se se po prvi put organizuje.

Vani su te trke kvalitetne i profesionalne upravo zato sto ih neko smatra ozbiljnim biznisom pa onda ima ozbiljne spoznore i na kraju daje ozbiljnim ljudima da odrade posao!!!

Nama izgleda treba stranac bogataš, pa cemo biti zadovoljni..
 
Sve je to biznis prosla su ta vremena kad se to radilo iz ljubavi prema tom
vidu sporta.
A i normalno je da ljudi koji to organizuju moraju imati neki profit od
ko danas radi nesto dzabe.
 
Član
coyotus bastus je napisao(la):
Sve je to biznis prosla su ta vremena kad se to radilo iz ljubavi prema tom
vidu sporta.
A i normalno je da ljudi koji to organizuju moraju imati neki profit od
ko danas radi nesto dzabe.

Mi smo radili dve trke ove godine za dzaba ali u parama a puno je veca vrijednost sto si ti tu vozio kod svoje kuce i pred svojom publikom i sto nam je doslo puno vrhunskih takmicara!!! ZAR NE?

A ti Almire ili kako se vec zoves vidi se kakav si covek kad se prodajes za par dnevnica!!!

:icon_sad::icon_sad::icon_sad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top