1.konferencija Street Race klubova Bosne i Hercegovine

1.konferencija Street Race klubova Bosne i Hercegovine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
402streetrace takmicenje je osnovano i registrovano 2002 godine u Zagrebu HR. 2006 su SRCBL i AMK Nitro pravili trke "Under authority of 402streetrace" a obe te trke su se bodovale i za tadašnji BiH 402 CUP kojeg su činili kao organizatori AMK Nitro, AK Gradiška ,AMK PunGas i Street Race Club Banja Luka.
U 2007-oj po potpisivanju ugovora sa 402streetraceom AMK Nitro i SRCBLpostaju nosioci licence za BiH , u Srbiji je to BZB RAcing a u SLO A3m auto klub.
2008 godine SRCBL organozuje jednu nedavnu trku kao nosioc licnce u tekućoj godini.
Dakle 402streetrace (www.402streetrace.com) je međunarodna organizacija koja obuhvata Sloveniju ,Bosnu i Hercegovinu,Hrvatsku i Srbiju.

Auto media group je organizator trka unutar BiH a kakvu licencu ima ne mogu ti reći jer teško da mogu sami sebi dati licencu kad im ne treba kao vlasniku i osnivaču takmičenja.
 
Član
HONEY je napisao(la):
takodjer je i Gera pricao da on ima licencu za BIH za 402 utrke.
ja bas to sve ne kuzim.

svako moze u svakoj drzavi napraviti trku na 402m,niko nemoze imati licencu za 402 m takmicenje.Ono sto imaju i dasovic i mozda gera je licenca na ime takmicenja ali svako moze napraviti svoje takmicenje pod nekim drugim imenom.Eto da nebude zabune.

Znaci u HR se nesmije koristiti 402 street race ali smije svako drugo ime npr 402 race ili street race 402 ili bilo sta sto nije egzaktno kao ime 402 street race,ako su oni registrovali i neka druga imena onda treba nesto trece ali uglavnom to j sustina.
 
Član
Bilo bi stvarno lijepo da se na nivou BiH može napraviti zajednički SR Cup. Kad kazem zajednički mislim na sve klubove iz BiH. Mi se vjećito moramo naslanati na susjedne zemlje ali ...

Srcbl je pravio SR po licenci iz HR pod nazivom "402streetrace" i to je za mene OK. Koliko znam, Auto Media je zaštitila naziv "Street race 402 Cup" na podrućju BiH te niko pod tim nazivom ne moze slicno organizovati na prostorima BiH.
Što bi značilo da Gera/Auto Media moze dati licencu nekome u Hrvatskoj/Srbiji/Sloveniji da pod imenom "Street race 402 Cup" organizuje trke.

Ako se ne uspije dogovoriti neka saradnja klubova koji organizuju dva razlićita SR takmičenja na prostorima BiH, mislim da bi bar trebalo pokušati organizovati jedan revijalni SR vikend na kom bi ućestvovali svi takmičari iz kupa. To bi bila poslastica za posjetioce.
Možda bi tad zajedničkim snagama mogli izboriti atraktivnu lokaciju.
 
Početnik
Ne mora se nista oslanjati na strane zemlje. u BIH ima vise njih sa vlastitom mjernom opremom. Nemaju stranci nista ponuditi novoga osim komplikacija sa pravilnicima.

I ja sam sve dobro provjerio. Licenca je zastita naziva. To nikakve veze nema s tim da netko smije ili ne smije napraviti utrku na 402 (201)m.

Ne vidim zasto bi ijedan klub u startu imao privilegiju u BIH da diktira svima ostalima kako ce sve ici. Organizatori i vozaci (radi njih sve i postoji, htjeo netko to priznati ili ne) su ti koji trebaju odrediti sebi pravilnike i nacine i uvjete. A ne da stranci diktiraju pravila. Tome i treba sluziti ova konferenacija, ili bilo koji drugi sastanak koji ce se desiti nekad.

2007 sam dozivio u Mostaru, vlastitom gradu, da mi dodju stranci koje vidim prvi put, koje se pita tko moze voziti a tko ne, koji rade po nekim svojim gledanjima i pravilima koje su usvojili u svojoj zemlji radi vlastitih interesa, nakon cega ispada da je moje auto (i jos mnogi) neuslovan itd. nisam to nikad zaboravio. znat ce vozaci o cemu pricam.
te da "neregistovani auti" moraju placati duplo vise, vaditi kojekve potvrde i to.
ako netko uziva u ovome gore napisanom samo naprijed, ja nisam.


konkretno, ne zelim da mi hrvati (402SR) diktiraju kako cu voziti u svojoj zemlji. mislim da se prije trebaju zabaviti sa svojim problemima. niti da se ovo boduje za njihovo natjecanje.
znaci drugi trebaju da rade prljavi posao, muku muce kako nesto organizovati, a gospoda ce zaslugu uzimati sebi i diskvalificirati koga oni zele i diktirati pravila. ja u tome ne vidim smisla.
NIKAD to necu podrzati, pod cijenu da ne budem vozio vise nikada.


ako je konferencija stvarno tu da bi se pokusalo napraviti natjecanje unutar BIH, sto bi na kraju dalo veci broj utrka, bodovanje, vecu medijsku paznju utrkama i svemu, te jos neke stvari, onda je to stvarno OK. i ako ce se pitati za pravila i ostalo vozaci i oni koji svojim rukama organiziraju utrke, a ne netko iza, onda ce mi biti vrlo drago voziti u tome svemu. a radove sam vec naveliko poceo da bi mogao dogodine voziti vise nego ikad do sada.


;)
 
Član
Cile je napisao(la):
Bilo bi stvarno lijepo da se na nivou BiH može napraviti zajednički SR Cup. Kad kazem zajednički mislim na sve klubove iz BiH. Mi se vjećito moramo naslanati na susjedne zemlje ali ...

Srcbl je pravio SR po licenci iz HR pod nazivom "402streetrace" i to je za mene OK. Koliko znam, Auto Media je zaštitila naziv "Street race 402 Cup" na podrućju BiH te niko pod tim nazivom ne moze slicno organizovati na prostorima BiH.
Što bi značilo da Gera/Auto Media moze dati licencu nekome u Hrvatskoj/Srbiji/Sloveniji da pod imenom  "Street race 402 Cup" organizuje trke.

Ako se ne uspije dogovoriti neka saradnja klubova koji organizuju dva razlićita SR takmičenja na prostorima BiH, mislim da bi bar trebalo pokušati organizovati jedan revijalni SR vikend na kom bi ućestvovali svi takmičari iz kupa. To bi bila poslastica za posjetioce.
Možda bi tad zajedničkim snagama mogli izboriti atraktivnu lokaciju.


Konferencija i jeste osmišljena i organizovana da bi svi pokušali ići naprijed. U svakom slučaju treba razgovarati i iznalaziti nova rješenja. Scena pomalo ali sigurno raste i treba je sačuvati i usmjeravati.
 
Član
HONEY je napisao(la):
Ne vidim zasto bi ijedan klub u startu imao privilegiju u BIH da diktira svima ostalima kako ce sve ici. Organizatori i vozaci (radi njih sve i postoji, htjeo netko to priznati ili ne) su ti koji trebaju odrediti sebi pravilnike i nacine i uvjete. A ne da stranci diktiraju pravila. Tome i treba sluziti ova konferenacija, ili bilo koji drugi sastanak koji ce se desiti nekad.

2007 sam dozivio u Mostaru, vlastitom gradu, da mi dodju stranci koje vidim prvi put, koje se pita tko moze voziti a tko ne, koji rade po nekim svojim gledanjima i pravilima koje su usvojili u svojoj zemlji radi vlastitih interesa, nakon cega ispada da je moje auto (i jos mnogi) neuslovan itd. nisam to nikad zaboravio. znat ce vozaci o cemu pricam.
te da "neregistovani auti" moraju placati duplo vise, vaditi kojekve potvrde i to.
ako netko uziva u ovome gore napisanom samo naprijed, ja nisam.

Svaki organizator ima pravo da u skladu sa svojim nahođenjem radi događaj stim što naravno u tom slučaju preuzima svu odgovornost.

Ja i moj klub kao organizator nikada nećemo prihvatiti da svoje glave i živote stavljamo u rizik zato što je neko neozbiljan i sl. Npr . na trkama na kojim ja radim ili sam možda i direktor NIKAD ali NIKAD se neće voziti nešto što je rizično za takmičare ili publiku i to na prvi pogled. Kojekakvi raspali leševi sa otpada i vidno tehnički neispravni auti nam ne trebaju a tako isto i sklapačine i "kade na točkovima" urađene u kućnoj radinosti bez elementarnog poznavanja mašinstva , mehanike i fizike.

Kod tebe je bio samo jedan problem na autu i ti si baš za njega zapeo. Tvoj auto tada nije imao brave za otvaranje vrata izvana nego se otvarao na daljiski. Odgovori mi šta ću sa daljinskim kad se auto nedaj bože prevrne??? Pušten si da voziš sa otvorenim prozorom 10cm i to je to. U polufinalu ti je odušak motora počeo špricati ulje po šajbi pa si opet pušten da voziš finale , eto toliko o tim "babarogama " iz HR;);)
 
Član
Novi termin konferencije je 08.11.2009. Za navedenu promjenu smo se odlučili da bi do kraja 11 mjeseca mogli odraditi bar još jedan sastanak a sve u skladu slanja eventualnih dopisa prema sponzorima i sl.

Molimo sve klubove koji žele uzeti učešće na konferenciju da nam na PP ili mail procesor@blic.net pošalju broj fax-a ili svoj mail da Vam možemo poslati zvanično pozivno pismo.[/b]
 
Član
JOŠ JEDNOM MOLIM SVE ZAINTERESOVANE KLUBOVE DA SE PRIJAVE ZA UČEŠĆE NA KONFERENCIJI 08.11.2009 U BANJA LUCI SA POČETKOM U 17.00.

PRIJAVE SE PRIMAJU DO ČETVRTKA 06.11.2009 DA BI MOGLI PLANIRATI BROJ MJESTA U SALI ITD....
 
Član
Klubovi koji su do sada potvrdili učešće na konferenciji:

SRC Banja Luka kao domaćin
AK Retro - Laktaši
Street Race Club Sarajevo
AMK Una Sport Bosanska Krupa
AMK Gradiška
 
Član
Sike je napisao(la):
Klubovi koji su do sada potvrdili učešće na konferenciji:

SRC Banja Luka kao domaćin
AK Retro - Laktaši
Street Race Club Sarajevo
AMK Una Sport Bosanska Krupa
AMK Gradiška

+ AMK Nitro - Mostar
 
Član
Octane je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Ne vidim zasto bi ijedan klub u startu imao privilegiju u BIH da diktira svima ostalima kako ce sve ici. Organizatori i vozaci (radi njih sve i postoji, htjeo netko to priznati ili ne) su ti koji trebaju odrediti sebi pravilnike i nacine i uvjete. A ne da stranci diktiraju pravila. Tome i treba sluziti ova konferenacija, ili bilo koji drugi sastanak koji ce se desiti nekad.

2007 sam dozivio u Mostaru, vlastitom gradu, da mi dodju stranci koje vidim prvi put, koje se pita tko moze voziti a tko ne, koji rade po nekim svojim gledanjima i pravilima koje su usvojili u svojoj zemlji radi vlastitih interesa, nakon cega ispada da je moje auto (i jos mnogi) neuslovan itd. nisam to nikad zaboravio. znat ce vozaci o cemu pricam.
te da "neregistovani auti" moraju placati duplo vise, vaditi kojekve potvrde i to.
ako netko uziva u ovome gore napisanom samo naprijed, ja nisam.

Svaki organizator ima pravo da u skladu sa svojim nahođenjem radi događaj stim što naravno u tom slučaju preuzima svu odgovornost.

Ja i moj klub kao organizator nikada nećemo prihvatiti da svoje glave i živote stavljamo u rizik zato što je neko neozbiljan i sl. Npr . na trkama na kojim ja radim ili sam možda i direktor NIKAD ali NIKAD se neće voziti nešto što je rizično za takmičare ili publiku i to na prvi pogled. Kojekakvi raspali leševi sa otpada i vidno tehnički neispravni auti nam ne trebaju a tako isto i sklapačine i "kade na točkovima" urađene u kućnoj radinosti bez elementarnog poznavanja mašinstva , mehanike i fizike.

Kod tebe je bio samo jedan problem na autu i ti si baš za njega zapeo. Tvoj auto tada nije imao brave za otvaranje vrata izvana nego se otvarao na daljiski. Odgovori mi šta ću sa daljinskim kad se auto nedaj bože prevrne??? Pušten si da voziš sa otvorenim prozorom 10cm i to je to. U polufinalu ti je odušak motora počeo špricati ulje po šajbi pa si opet pušten da voziš finale , eto toliko o tim "babarogama " iz HR;);)

Octane je napisao(la):
Ja i moj klub kao organizator nikada nećemo prihvatiti da svoje glave i živote stavljamo u rizik zato što je neko neozbiljan i sl.

Ti i tvoj prepotentni klub, hm...
Auta od 10 sec imaju izlaznu brzinu od 200+ km/h i ti i tvoj klub mislite da je 3 m dovoljno odmaknuto gledaliste. Treba im betonski zid za zaustavljanje. 10 sec auto na autoputu, za mene je u redu ali nije za vas!
Serete na svaki moguci nacin trku na kojoj je bosanski drzavljanin postavio rekord, sto se desilo na pisti, a ne na auto putu.
Uredu je da je staza pod usponom a nije uredu pista, uredu vam je da se na vremena ceka po 7 -10 dana...
U istom postu ostavljas kako neces pustiti auto sa ociglednim kvarom a gledas kako ide ulje po sofersajbi i pustas ga...
BH kup koliko vidim vec postoji, sada ide vasa inicijativa da se napravi pravi BH kup, zelite da nadjete lokacije za trku. Imaju u Modrici i Zivinicama i Mostaru. Odlicna ideja, svaka cast cestitam na inicijativi, sjajno, bravo.
cccc..
 
Član
Almir je napisao(la):
Octane je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Ne vidim zasto bi ijedan klub u startu imao privilegiju u BIH da diktira svima ostalima kako ce sve ici. Organizatori i vozaci (radi njih sve i postoji, htjeo netko to priznati ili ne) su ti koji trebaju odrediti sebi pravilnike i nacine i uvjete. A ne da stranci diktiraju pravila. Tome i treba sluziti ova konferenacija, ili bilo koji drugi sastanak koji ce se desiti nekad.

2007 sam dozivio u Mostaru, vlastitom gradu, da mi dodju stranci koje vidim prvi put, koje se pita tko moze voziti a tko ne, koji rade po nekim svojim gledanjima i pravilima koje su usvojili u svojoj zemlji radi vlastitih interesa, nakon cega ispada da je moje auto (i jos mnogi) neuslovan itd. nisam to nikad zaboravio. znat ce vozaci o cemu pricam.
te da "neregistovani auti" moraju placati duplo vise, vaditi kojekve potvrde i to.
ako netko uziva u ovome gore napisanom samo naprijed, ja nisam.

Svaki organizator ima pravo da u skladu sa svojim nahođenjem radi događaj stim što naravno u tom slučaju preuzima svu odgovornost.

Ja i moj klub kao organizator nikada nećemo prihvatiti da svoje glave i živote stavljamo u rizik zato što je neko neozbiljan i sl. Npr . na trkama na kojim ja radim ili sam možda i direktor NIKAD ali NIKAD se neće voziti nešto što je rizično za takmičare ili publiku i to na prvi pogled. Kojekakvi raspali leševi sa otpada i vidno tehnički neispravni auti nam ne trebaju a tako isto i sklapačine i "kade na točkovima" urađene u kućnoj radinosti bez elementarnog poznavanja mašinstva , mehanike i fizike.

Kod tebe je bio samo jedan problem na autu i ti si baš za njega zapeo. Tvoj auto tada nije imao brave za otvaranje vrata izvana nego se otvarao na daljiski. Odgovori mi šta ću sa daljinskim kad se auto nedaj bože prevrne??? Pušten si da voziš sa otvorenim prozorom 10cm i to je to. U polufinalu ti je odušak motora počeo špricati ulje po šajbi pa si opet pušten da voziš finale , eto toliko o tim "babarogama " iz HR;);)

Octane je napisao(la):
Ja i moj klub kao organizator nikada nećemo prihvatiti da svoje glave i živote stavljamo u rizik zato što je neko neozbiljan i sl.

Ti i tvoj prepotentni klub, hm...
Auta od 10 sec imaju izlaznu brzinu od 200+ km/h i ti i tvoj klub mislite da je 3 m dovoljno odmaknuto gledaliste. Treba im betonski zid za zaustavljanje. 10 sec auto na autoputu, za mene je u redu ali nije za vas!
Serete na svaki moguci nacin trku na kojoj je bosanski drzavljanin postavio rekord, sto se desilo na pisti, a ne na auto putu.
Uredu je da je staza pod usponom a nije uredu pista, uredu vam je da se na vremena ceka po 7 -10 dana...
U istom postu ostavljas kako neces pustiti auto sa ociglednim kvarom a gledas kako ide ulje po sofersajbi i pustas ga...
BH kup koliko vidim vec postoji, sada ide vasa inicijativa da se napravi pravi BH kup, zelite da nadjete lokacije za trku. Imaju u Modrici i Zivinicama i Mostaru. Odlicna ideja, svaka cast cestitam na inicijativi, sjajno, bravo.
cccc..

Izvini ali ko si ti??? Pitam te posto zakljucujem da si u SRu maksimalno od ove godine. BiH 402 CUP smo mi ,AMK Nitro Mostar ,AK Gradiska i AMK Pun Gas pravili 2006. Takodje smo imali i betonski zid 2007.Savreseno ja dobro znam sta su problemi. Ovo o ulju je prica za Repu posto on kaze da je na trci sikaniran. Malko si zalutao u temu pa procitaj na drugim forumima istorijat kad je ko i kako pravio. Nisam ljut cak stavise..;););)
 
Član
Octane je napisao(la):
Almir je napisao(la):
Octane je napisao(la):
HONEY je napisao(la):
Ne vidim zasto bi ijedan klub u startu imao privilegiju u BIH da diktira svima ostalima kako ce sve ici. Organizatori i vozaci (radi njih sve i postoji, htjeo netko to priznati ili ne) su ti koji trebaju odrediti sebi pravilnike i nacine i uvjete. A ne da stranci diktiraju pravila. Tome i treba sluziti ova konferenacija, ili bilo koji drugi sastanak koji ce se desiti nekad.

2007 sam dozivio u Mostaru, vlastitom gradu, da mi dodju stranci koje vidim prvi put, koje se pita tko moze voziti a tko ne, koji rade po nekim svojim gledanjima i pravilima koje su usvojili u svojoj zemlji radi vlastitih interesa, nakon cega ispada da je moje auto (i jos mnogi) neuslovan itd. nisam to nikad zaboravio. znat ce vozaci o cemu pricam.
te da "neregistovani auti" moraju placati duplo vise, vaditi kojekve potvrde i to.
ako netko uziva u ovome gore napisanom samo naprijed, ja nisam.

Svaki organizator ima pravo da u skladu sa svojim nahođenjem radi događaj stim što naravno u tom slučaju preuzima svu odgovornost.

Ja i moj klub kao organizator nikada nećemo prihvatiti da svoje glave i živote stavljamo u rizik zato što je neko neozbiljan i sl. Npr . na trkama na kojim ja radim ili sam možda i direktor NIKAD ali NIKAD se neće voziti nešto što je rizično za takmičare ili publiku i to na prvi pogled. Kojekakvi raspali leševi sa otpada i vidno tehnički neispravni auti nam ne trebaju a tako isto i sklapačine i "kade na točkovima" urađene u kućnoj radinosti bez elementarnog poznavanja mašinstva , mehanike i fizike.

Kod tebe je bio samo jedan problem na autu i ti si baš za njega zapeo. Tvoj auto tada nije imao brave za otvaranje vrata izvana nego se otvarao na daljiski. Odgovori mi šta ću sa daljinskim kad se auto nedaj bože prevrne??? Pušten si da voziš sa otvorenim prozorom 10cm i to je to. U polufinalu ti je odušak motora počeo špricati ulje po šajbi pa si opet pušten da voziš finale , eto toliko o tim "babarogama " iz HR;);)

Octane je napisao(la):
Ja i moj klub kao organizator nikada nećemo prihvatiti da svoje glave i živote stavljamo u rizik zato što je neko neozbiljan i sl.

Ti i tvoj prepotentni klub, hm...
Auta od 10 sec imaju izlaznu brzinu od 200+ km/h i ti i tvoj klub mislite da je 3 m dovoljno odmaknuto gledaliste. Treba im betonski zid za zaustavljanje. 10 sec auto na autoputu, za mene je u redu ali nije za vas!
Serete na svaki moguci nacin trku na kojoj je bosanski drzavljanin postavio rekord, sto se desilo na pisti, a ne na auto putu.
Uredu je da je staza pod usponom a nije uredu pista, uredu vam je da se na vremena ceka po 7 -10 dana...
U istom postu ostavljas kako neces pustiti auto sa ociglednim kvarom a gledas kako ide ulje po sofersajbi i pustas ga...
BH kup koliko vidim vec postoji, sada ide vasa inicijativa da se napravi pravi BH kup, zelite da nadjete lokacije za trku. Imaju u Modrici i Zivinicama i Mostaru. Odlicna ideja, svaka cast cestitam na inicijativi, sjajno, bravo.
cccc..

Izvini ali ko si ti??? Pitam te posto zakljucujem da si u SRu maksimalno od ove godine. BiH 402 CUP smo mi ,AMK Nitro Mostar ,AK Gradiska i AMK Pun Gas pravili 2006. Takodje smo imali i betonski zid 2007.Savreseno ja dobro znam sta su problemi. Ovo o ulju je prica za Repu posto on kaze da je na trci sikaniran. Malko si zalutao u temu pa procitaj na drugim forumima istorijat kad je ko i kako pravio. Nisam ljut cak stavise..;););)

Zovem se Almir Dizdar, ja sam u SR-u od 1991, zasitio se SR-a i presao na dva tocka, adrenlin je tu malo jaci. U USA sam se svega nagledao i navozio, sto ne bih nikad spomenuo da neko ne pomisli kako pametujem, ali vidim da ih ima koji gledaju na neku sigurnost, a sami je ne postuju. Lose si zaljucio!

Nisam nigdje zalutao i dobro znam ko je sta pravio, ali izgleda da se ti slabo sjecas sta si ti radio i kako sad razgovaras sa drugima. Ja sam obilazio trke u BH kupu i nije u redu da kazes da je sigurnost ugrozena, recimo na ovoj zadnjoj trci u Zivinicama kada to nije istina, kada ocigledno nisi bio tu, samo radi toga sto ti mislis da mozes to reci jer si dao doprinos u pravljenju BH kupa 2006 godine ili radis u organizacijama drugih takmicenja.

Dosta raje sa BH tuninga ucestvuje u ovim trkama i ti da kazes da je nesigurno i da to nije uredu? Ko si ti???
 
Član
Ja sam svoj post po;eo ovako

Svaki organizator ima pravo da u skladu sa svojim nahođenjem radi događaj stim što naravno u tom slučaju preuzima svu odgovornost.

Mislim da čitaš samo ono što ti odgovara na prvu.

Pošto si vidio kako stvari funkcionišu u svijetu daj prijedloge da se stvari poboljšaju.

Ja ovdje u ovoj temi a ni u ostalim nisam komentarisao bezbjednost na trkama koje drugi prave tako da neznam okud ti pojedini zaključci u vezi toga jer se opet vračam na početak komentara koji je "boldiran".

Ja sam radio i radim sljedeće ako već neznaš

2005 vozio trke šampionata BiH u klasi H14 (krug-brdo)
2006-2007 sportski direktor AMKBL
2005 i sada predsjednik SRCBL
2006 i sada predsjednik TK 402 streetrace-a
Licencirani FIA sudia sa certifikatom "clerk of the course"
Direktor 5 trka 402streetrace-a od čega i one u Beogradu.
Organizator 4 trke u okviru 402streetrace (od čega dvije dvodnevne)
itd,itd,itd da ne smaram više ali to su ti činjenice.

Opet ponavljam svako može da radi kako hoće i da zato odgovara. Ovaj thread je posvećen budućem takmičenju koje želimo organizovati
kao nastavak priče iz 2006 godine. Ne vidim razloga da se sad ovdje prepucavam sa nekim oko tuđih problema.

Očigledno je da si opet pomješao stvari jer u BiH 402 CUP-u 2006 auto media group nije učestvovala jer je i tada samostalno radila trke mimo nas. Ti si mene očigledno pomješao sa nekim jer ja nikad nisam radio ništa sa Gerhom čak štaviše...
 
Član
Octane je napisao(la):
Ja sam svoj post po;eo ovako

Svaki organizator ima pravo da u skladu sa svojim nahođenjem radi događaj stim što naravno u tom slučaju preuzima svu odgovornost.

Mislim da čitaš samo ono što ti odgovara na prvu.

Pošto si vidio kako stvari funkcionišu u svijetu daj prijedloge da se stvari poboljšaju.

Ja ovdje u ovoj temi a ni u ostalim nisam komentarisao bezbjednost na trkama koje drugi prave tako da neznam okud ti pojedini zaključci u vezi toga jer se opet vračam na početak komentara koji je "boldiran".

Ja sam radio i radim sljedeće ako već neznaš

2005 vozio trke šampionata BiH u klasi H14 (krug-brdo)
2006-2007 sportski direktor AMKBL
2005 i sada predsjednik SRCBL
2006 i sada predsjednik TK 402 streetrace-a
Licencirani FIA sudia sa certifikatom "clerk of the course"
Direktor 5 trka 402streetrace-a od čega i one u Beogradu.
Organizator 4 trke u okviru 402streetrace (od čega dvije dvodnevne)
itd,itd,itd da ne smaram više ali to su ti činjenice.

Opet ponavljam svako može da radi kako hoće i da zato odgovara. Ovaj thread je posvećen budućem takmičenju koje želimo organizovati
kao nastavak priče iz 2006 godine. Ne vidim razloga da se sad ovdje prepucavam sa nekim oko tuđih problema.

Očigledno je da si opet pomješao stvari jer u BiH 402 CUP-u 2006 auto media group nije učestvovala jer je i tada samostalno radila trke mimo nas. Ti si mene očigledno pomješao sa nekim jer ja nikad nisam radio ništa sa Gerhom čak štaviše...

Impresivno nema sta, i sve te stvari koje si nabrojao ne znace nista ako pricas jedno:
"Svaki organizator ima pravo da u skladu sa svojim nahođenjem radi događaj stim što naravno u tom slučaju preuzima svu odgovornost.
"

a govoris i radis drugo! Da imas sekunde sportskog duha ko tih certifikata, ne bi sterao suplju, kako kod drugih organizatora ne valja takmicenje i na njega ne treba ici, sto ti radis!!!

Radi se o budućem takmičenju sa "ispravnom" licencom koja ce sprijecit 10sec proektil da se zabije u raju?? Ako kazes da se vozi pod vlastitom odgovornoscu vozaca onda je kraj price i steranja suplje kako je BH kup nesiguran, i nemoj siriti laznu pricu okolo. Ako kazes da je kod vas bez betonske ograde sigruno onda ja kazem da nije.
Za ove
ovde je sve sigruno, i moze svako doci da se potegne s njima.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top