1.konferencija Street Race klubova Bosne i Hercegovine

1.konferencija Street Race klubova Bosne i Hercegovine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Poštovani

15.11.2008 godine održaće se prva konferencija Street Race klubova iz Bosne i Hercegovine.

Teme su vezane za razvoj ove grane auto sporta u narednoj sezoni i dalje kao i podizanje kvaliteta takmičenja , organizacije i svega ostalog na viši nivo sa tendencijom povezivanja sa regionalnim i Evropskim organizacijama.

Mjesto održavanja će biti Banja Luka a domaćin Street Race Club Banja Luka.

Od danas ćemo Vas obavještavati o svim detaljima a svi klubovi koji su zainteresovani i koji imaju važeću registraciju već od danas mogu prijaviti po dva predstavnika za ovu konferenciju na PP ili mail procesor@blic.net

Srdačan pozdrav
Božo Erak
 
vrijeme je da se nešto poduzme i ide na bolje ovo do sada sve ima prolaznu ocjenu ali se može jako bolje jer ima i ljudi i volje i auta
 
Član
Pozdravljam ovu odluku, dobar korak da se još vise unaprijedi SR scena u BiH i regionu.
 
Član
Neke od tema koje čemo obrađivati na konferenciji:

1. Razmatranje lokacija na kojima se može organizovati SR na teritoriji BiH
2. Prijedlozi za usvajanje Pravilnika o stazama za SR
3. Prijedlozi za izmjene i dorade pravilnika takmičenja
4. Prijedlozi za izmjene i dorade Tehničkog pravilnika
5. Razmatranje prijedloga za organizaciju zajedničkog takmičenja više klubova na nivou BiH
 
Početnik
Sto konkretno sve to znaci? jel da se napravi neki BIH kup kao sto je bilo tamo 2005 i 06. ili da bi 402SR iz HR pravio ovdje svoje utrke kao sto radi u BL ?



1. Razmatranje lokacija na kojima se može organizovati SR na teritoriji BiH
2. Prijedlozi za usvajanje Pravilnika o stazama za SR
3. Prijedlozi za izmjene i dorade pravilnika takmičenja
4. Prijedlozi za izmjene i dorade Tehničkog pravilnika
5. Razmatranje prijedloga za organizaciju zajedničkog takmičenja više klubova na nivou BiH



kakve izmjene i dorade? ako ce se praviti (tj. ako se daje ideja za pravljenje) nekog kupa u BIH, onda treba sjesti i napraviti pravilnike i sve ostalo iz temelja, onako kako odgovara organizatorima i vozacima. radi cega bi vas, tj. Dasovicev pravilnik se koristio kao baza?
malo mi nejasno


isto tako neke mi se rasprave na SRCBL forumu ne svidjaju sto citam, no ne petljam se jer sam samo neutralni i samostalni vozac koji vozi sto voli, nevozi sto nevoli ; - )
 
Član
To Repo

Trku u BL pravi SRCBL a ne 402SR , SRCBL je nocioc licence tog takmicenja za BiH.


O svemu detaljnije na konferenciji ali recimo da postoji inicijativa za takmicenje kao u 2006-oj.Treba koristiti sve pravilnike koji su dokazani u praksi i od kojih nikog nije zabolila glava.

To Cile

Tacka 5 je jako zanimljiva;)
 
Početnik
Octane je napisao(la):
To Repo

Trku u BL pravi SRCBL a ne 402SR , SRCBL je nocioc licence tog takmicenja za BiH.


O svemu detaljnije na konferenciji ali recimo da postoji inicijativa za takmicenje kao u 2006-oj.Treba koristiti sve pravilnike koji su dokazani u praksi i od kojih nikog nije zabolila glava.

To Cile

Tacka 5 je jako zanimljiva;)



nekih jeste zabolila glava, od nekih pravilnika.


neznam tko se pise kao organizator, ali dobro znamo da se to kod vas vodi pod njihovim programom, vozi po njihovim pravilima, boduje u njihovom takmicenju.
takodjer ne kontam nista to sa licencama. oni (402SR) valjda imaju licencu za HR, klubovi iz BIH, tj. sada samo vi (bio i Mostar dok nije izgubio licencu) oraganizuju utrke u BIH ali za njihovo takmicnje. grijesim? ako da, onda nek mi netko objasni kako to sve ide, i tko ima koja prava a tko nema.
takodjer je i Gera pricao da on ima licencu za BIH za 402 utrke.
ja bas to sve ne kuzim. trebali bismo imati uvid u jos temeljnije stvari od problema sa kojim ce se baviti vasa konferencija, prije nego se odrzi
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top