1,9 TDI

1,9 TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Interesuje me ima li ko iskustva sa navedenim motorom... 1,9 TDI
auto je seat ibiza 2003.godiste
uglavnom di je crveno... i ima 130 KS..
jel pouzdan motor itd?
hvala :icon_smile:
 
Član
Ja nikad nisam cuo da je neko imao problema s njim...po dosadasnjim pricama motor je odlican...
 
Član
Odličan diesel motor ...u cijelom VAG koncernu rekao bi najviše zastupljen u modelu WW passat.
6 brzina,130 konjića, 310nm okretnog momenta ...kao stvoren za ibizu . Lagani chip na 165-175 konjića i 390nm okretnog auto pretvara u pravu bombu...makar i ovak stock model je za pravi respekt;)
 
Vrlo, vrlo cesto vozikam prijateljevog Passata s tim motorom, i u njemu ide BLESAVOOOOOOO....
A, vrisnuo mu je motor neki dan na oko 200 000 ja mislim... nesto oko bregaste....ne znam TACNO sta...
opravak 3600 kod NEovlastenog... MAda, to i nije neki pokazatelj kvaliteta motora obzirom da njegov stil voznje je.... ono.... blaga rijec bi bila izivljavanje (konstantno u crvenom, na autoputu stalno maximalna brzina...)
 
Član
GTI 16V je napisao(la):
Jel to planiras kupiti seata ibizu:icon_question:

Sutra idem gledati sestri jednu s tim motorom.. pa reko, da vidim ko se razumije.. ja sam lajik za VW.. A po svemu sudeci, ako bude dobra, bice u garazi..:cool:

Doduse, znas ti dobro da ja ne bi nista drugo osim japanskog auta..:cool:
 
Super Moderator
Aditas je napisao(la):
GTI 16V je napisao(la):
Jel to planiras kupiti seata ibizu:icon_question:

Sutra idem gledati sestri jednu s tim motorom.. pa reko, da vidim ko se razumije.. ja sam lajik za VW.. A po svemu sudeci, ako bude dobra, bice u garazi..:cool:

Doduse, znas ti dobro da ja ne bi nista drugo osim japanskog auta..:cool:



hoce te sestra poderat ako kupi seata :D
 
Član
allroad je napisao(la):
Aditas je napisao(la):
GTI 16V je napisao(la):
Jel to planiras kupiti seata ibizu:icon_question:

Sutra idem gledati sestri jednu s tim motorom.. pa reko, da vidim ko se razumije.. ja sam lajik za VW.. A po svemu sudeci, ako bude dobra, bice u garazi..:cool:

Doduse, znas ti dobro da ja ne bi nista drugo osim japanskog auta..:cool:



hoce te sestra poderat ako kupi seata :D




Probao sam ga vec... cupa honda bolje u startu..., a neznam za izlaznu brzinu...:icon_smile::icon_smile::icon_smile:
 
Član
imao sam TDI-a i dosta raje mi vozi, znam samo da na oko 200 hiljada ide repariranje turbine a za otalo zavisi kako je ko vozio i sta mu je radio predhodni vlasnik:D
 
Član
TDI ko TDI ... ide dobro...malo troši...

turbine crkavaju, bosch pumpe, dizne kod PD-a,

vozim TDI već 3-4 godine i u porodici ih imamo 3 komada, Passat 98, Seat moj, i stari Skoda Octavia 2003,

Ja sam imao problem sa turbinom, doduše moj auto je i najviše prešao, buraz i stari apsolutno nikakvih problema,

Drug nema tu nikakvih pravila, nego je čisto pitanje sreće ko naleti na kakav auto... jel očuvan jel malo prešao....samo sreća ništa drugo..

sretno pri kupovini
 
Član
Ma ocuvan je, uradjen veliki servis.. presao ca.139000.. ( a servis uradjen na 135000).. DI crveno, ide ko lud, ali samo dok skonta...dizel :icon_smile: salim se...
 
Legend
ma dobar je to motor, to je kao ona "cupra" samo dizlo, tj FR oprema
jaran ima 110+chip, istu, ma auto leti, bukvalno
u toj 130PD se nikad nisam vozio, al sam cuo da je motor stvarno :icon_eek::icon_eek: pogotovo u ibizi koja je laksa i od g4 i passata, znaci letiiiii sigurno :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top