1.9 TDI vs 1.8 T

1.9 TDI vs 1.8 T

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super Moderator
pricate gluposti... kolko vas je probalo vozit 1.8T ???
ko god ga je probo nece rec tako nesto... i ona sila od turba se osjeti u 1.8T al to pocinje tek na 3000 tako da nece da ide ako ga ne drzis na obrtajima al inace extra ide i zvuk mu je super...

edit:

i da napomenem poslije A4 1.8T quattro smo imali Golf 5 2.0 TDI DSG (koji sigurno ide ko 1.9TDI od 150 KS) i golf mu ne bi mogo pera odbit :cool:
 
Član
allroad je napisao(la):
pricate gluposti... kolko vas je probalo vozit 1.8T ???
ko god ga je probo nece rec tako nesto... i ona sila od turba se osjeti u 1.8T al to pocinje tek na 3000 tako da nece da ide ako ga ne drzis na obrtajima al inace extra ide i zvuk mu je super...

cudno da mozda nije benzin:):):)
 
Super Moderator
smajke je napisao(la):
allroad je napisao(la):
pricate gluposti... kolko vas je probalo vozit 1.8T ???
ko god ga je probo nece rec tako nesto... i ona sila od turba se osjeti u 1.8T al to pocinje tek na 3000 tako da nece da ide ako ga ne drzis na obrtajima al inace extra ide i zvuk mu je super...

cudno da mozda nije benzin:):):)

moguce :)
 
Super Moderator
bulex je napisao(la):
bitno je da ide... i da se ne kvari... ostalo su sve nijanse... :D

pravi odgovor :D

eno u mog daidze taj A4 sad ima hmmm... 240 000 km a masina mu nenormalno dobra i auto extra ocuvan... vako kad se kaze 240 000 izgleda puno reko bi covjek neocuvan nikakav al ko kod ga vidi i vidi kilometrazu iznenadi se... do sad nije imo problema vecih ;)
 
Super Moderator
bulex je napisao(la):
bitno je da pisti turbina.... :D

fino pisti da vidis pravo :D

evo taj audi samo sto se ne cuje kako pisti na videu (sace svi navalit i rec ne turiraj ga dok je hladan al nije hladan ne radi mu ono za mjerenje temperature gubi neki kontakt pa nekad dodje sebi :lol:)

http://www.youtube.com/watch?v=KfyhADUx1bI&feature=channel_page

http://www.youtube.com/watch?v=BgU8fpuLiW0&feature=channel
 
allroad je napisao(la):
pricate gluposti... kolko vas je probalo vozit 1.8T ???
ko god ga je probo nece rec tako nesto... i ona sila od turba se osjeti u 1.8T al to pocinje tek na 3000 tako da nece da ide ako ga ne drzis na obrtajima al inace extra ide i zvuk mu je super...

edit:

i da napomenem poslije A4 1.8T quattro smo imali Golf 5 2.0 TDI DSG (koji sigurno ide ko 1.9TDI od 150 KS) i golf mu ne bi mogo pera odbit :cool:

a koliko si to probao ovih auta pa da das sebi za pravo da drugim kazes da govore gluposti?
bez uvrede...
 
Član
zar mislis da si vise nego ja probavao 1.8 T i TDI motora ? :lol:

stvarno govorim realno i bez zajebancije,taj 1.8 T od 150 ks neide nista posebno ali istina je da je veoma izdrzljiv i da nije kvarljiv.Mada je to sve relativno,nekome je tih 150 ks kao "cudo" veliko a neko i vise ocekuje od toga motora,sve zavisi od osobe do osobe.

Ja kraj toga TDIa nebih ni pogledao taj 1.8 T :icon_smile:

to je moje misljenje i nenamecem ga nikome,svako ima pravo da misli i iznosi svoja iskustva.
 
Član
ja sam probao nekih 5-6 G4 s 1.8 T motorom ni jedan mi se nije svidio...
od 150-180 KS , ide, vuce sve al nije to to...
1.9 TDI bih uzeo sutra da biram.. uostalom Krvolok rece sta i kako je iz prve ruke

pozdrav
 
Član
ma i ja sam vozo malo ... probo... 1.8t passata... i iso je na spram... onoga sto sam u to vrijeme vozo 60ks :D ali tdi ide "k'o nevrijeme" naravno onaj od 150ks
 
Član
KRVOLOK je napisao(la):
zar mislis da si vise nego ja probavao 1.8 T i TDI motora ? :lol:

stvarno govorim realno i bez zajebancije,taj 1.8 T od 150 ks neide nista posebno ali istina je da je veoma izdrzljiv i da nije kvarljiv.Mada je to sve relativno,nekome je tih 150 ks kao "cudo" veliko a neko i vise ocekuje od toga motora,sve zavisi od osobe do osobe.

Ja kraj toga TDIa nebih ni pogledao taj 1.8 T :icon_smile:

to je moje misljenje i nenamecem ga nikome,svako ima pravo da misli i iznosi svoja iskustva.

Najvjerovatnije ce i biti aBd tako , ako sve bude ishlo po planu :D

Hvala nOKe. sto si postavio temu 4 me :icon_biggrin:
 
Početnik
KRVOLOK je napisao(la):
prva stvar neko je pogresno tamo ukucao da je snaga 1.8 T na 4000 rpm,nije na 4000 nego na 5700 rpm.

druga stvar,taj 1.8 T neide nista naspram TDI 150 ks,jedino je veca max brzina na 1.8 T ali ove ostalo je totalno bezveze na tom motoru,nema oupste osjecaja da postoji turbina na motoru,vuce linearno,nema one sile koju svako ocekuje od turbo benzinca.Za razliku od njega TDI je zvjer,ogromni obrni momenat,uvijek spreman da te zakuca u sic.

Definitivno TDI je bolji izbor,taj 1.8 T tek kad se cipuje pocinje liciti na nesto,bez cipa je totalni promasaj i nist neide,samo se "drelji".



pravi post.
nagledao sam se primjera 1.8T vs. recimo 1.8 16V KR, i u pravu si oko toga sto kazes.

moment je u TDI mnogo veci. a kad pogledamo potrosnju...

dok se 1.8T moze sloziti do 350ks i to je vec "strasno", bez da se stavlja ista pojacano ili kovano u motor (mislim na mehanicke dijelove, prvenstveno na klinjace). ali za to treba opet dosta novaca dobar i tuner.


1.8T 150ks ili TDI 150ks ? TDI ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top