1.9 tdi tesko pali

1.9 tdi tesko pali

Pozdrav raja, prije par dana pojavio mi se cudan problem na Golf 4. Auto mi se u voznji ugasio, malo je trznuo prije gasenja. Poslije toga moram da verglam dosta da bih ga upalio i nakon nekih 5 min auto se sam ugasi. Nema ni bijelog ni crnog dima, board comp ne prijavljuje nikakvu gresku.

Prije 2 meseca zamjenjeno je crijevo od turbine, prije 2 dana promijenjen je alternator i dan poslije promjene alternatora problemi su poceli. Da mi nije ovaj ajvan nesto zeznuo????
 
Član
mislim da ces morati napisati i koji je to TDI motor,da li sa Bosch pumpom ili je pumpa dizna motor???
 
code: KR je napisao(la):
jesi li mijenjao filter goriva?


nisam, prvo sam mislio da potrazim savjete neke, prije nego odem kod majstora, jer oni uvijek iskomplikuju nesto.

moze malo detaljnije objasnjenje oko mijenjanja filtera za gorivo, posto bih ga radije sam zamijenio ako mogu, nego da ga vodim kod majstora.
 
tako se u mene desavalo na mercedesu,bio filter prljav,odvrnes stari filter,uzmes novi naspes nafte u njega i zavrnes tako je na vecini auta,valjda je tako i u cetvorke...........
 
ako budes filter mjenjo naspi malo nafte u njega stegni crijeva i normalno veglaj nemoj dirat gas ni dodavat ako ti povuče zrak ona bas nece upalit
 
Član
Da li ti se dešava da teško pali samo kad je topal motor ili hladan kad je??? 01 ima dobru mogućnost da bude pumpa dizna,kolika mu je snaga???
 
110 ks, nikad nisam imao problema sa paljenjem, bio hladan bio vruc.

A za filter goriva cu vidjeti danas pa cu vam javiti, u svakom slucaju hvala.
 
Top