1.2 16v fiat bravo-iskustva

1.2 16v fiat bravo-iskustva

Član
Ja ga nisam imao, ali dosta kolega i ljudi koji poznajem su imali to auto i svi su bili zadovoljni sa autom, kvarovi kao i u svakog drugog auta, servisi i potrosne materijale, samo je potorsac po gradu oko 9-10L to jedino sto su svi rekli a ostalo sve za desetku... Ja samo prenosim misljenja onih koji su ga imali i koji ga jos imaju...
 
Član
Vozio sam punta sa tim motorom, mogu samo reci da je extra motor, trosi kako ga vozis, na otvorenom jako malo, a ide sasvim solidno, u puntu se taj motor nosi sa bravom 1.6 16v bez problema. Bravo je opet malo tezi auto pa verovatno ide malo slabije,a malo vise trosi pa bih pre uzeo 1.6.
 
Član
1.2 ponajbolji izbor motora, pored JTDa, u Brava/o. Mala registracija, dosta snage, prihvatljiva potrosnja, maltene se moze "nositi" sa 1.6 motorom, nemjerljivo bolji i napredniji motor od onog nesretnog 1.4 12v kojeg je zamijenio.....ko god ga je imao, samo sam rijeci hvale i preporuke cuo.....
 
Član
samo bjezi od 1.4 12v, to je krs, hem trosi, hem snage nema, hem ima urodjenih "mana", ne bi ga dusmanu preporucio
 
Član
Ja sam ga vozio u Stilu ,i baš me ugodno iznenadio , mislio sam da se neće moći vozit po svetoj zemlji , kad u njemu ima špirita da i Stila potegne ,nije sad to letenje , al je sasvim pristojno. Moram reći da je u Stilu mjenjač sa 6 brzina.
I potrošnja mi je bila 5.1Lit po bordu na autoputu (115-120km/h tempo).
 
Član
dellas je napisao(la):
Vozio sam punta sa tim motorom, mogu samo reci da je extra motor, trosi kako ga vozis, na otvorenom jako malo, a ide sasvim solidno, u puntu se taj motor nosi sa bravom 1.6 16v bez problema. Bravo je opet malo tezi auto pa verovatno ide malo slabije,a malo vise trosi pa bih pre uzeo 1.6.
1.6 ne ide ispod 9-10l, imam bravo i mareu s takvim motorom pa znam :D
i ja sam imala u puntu 1.2 i bez ikakvih problema, toči i vozi,potrošnja 5-6l, jest da je bravo teži 100kg od punta ali sumnjam da troši kao 1.6
i kao što trizex kaže, nemoj 1.4 uzimati ni da ga džabe dobiješ :icon_biggrin:
 
Član
cuo sam za taj 1.4 ga je smece. a ovaj izgleda nije los. hvala svima na komentarima, pomogli ste:cool:
 
Član
Je l' ovo nije isti motor koji je išao u Punto Sporting:icon_question:

Taj 1.2 što je išao u sporting ima problema sa mjenjačem, 6 brzina je, a mjenjač je loš skroz. Znam par slučajeva gdje je zvono mjenjača puklo, a mjenjača nema naći nigdje, a skup kao sam đavo.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Je l' ovo nije isti motor koji je išao u Punto Sporting:icon_question:

Taj 1.2 što je išao u sporting ima problema sa mjenjačem, 6 brzina je, a mjenjač je loš skroz. Znam par slučajeva gdje je zvono mjenjača puklo, a mjenjača nema naći nigdje, a skup kao sam đavo.

Isti je motor samo nije isti menjac, nego ima 5 brzina.
 
Član
dellas je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Je l' ovo nije isti motor koji je išao u Punto Sporting:icon_question:

Taj 1.2 što je išao u sporting ima problema sa mjenjačem, 6 brzina je, a mjenjač je loš skroz. Znam par slučajeva gdje je zvono mjenjača puklo, a mjenjača nema naći nigdje, a skup kao sam đavo.

Isti je motor samo nije isti menjac, nego ima 5 brzina.

Za mjenjač znam.;)
Hvala.
Nego, ovo govance stvarno solidno ide, sa drugom se često potegnem, dobro me prati, baš prgav autić, ali u Bravu je već slabiji, ali mislim da neće biti preslab, već taman za neke normalne vožnje.
 
Član
pa vidjecemo hocu li uzeti brava, imam 100 nekiih kombinacija. a ljudi kazu da se alfe ne mozes rijesiti:lol:
 
Top