Zastita vasih ljubimaca (psa ,macki i sl. )

Zastita vasih ljubimaca (psa ,macki i sl. )

Član
Ako mislite da ne treba ova tema slobodno lock..a i da vam kazem dvoumio sam se da otvorim ili ne ,al evo otvorit cu je samo iz jednog razloga jer je bilo tema o zivotinjama :

Znaci zanima me kako stitite vase ljubimce od krpelja,usiju i sl. stvari sto napadju zivotinje ?


Zanima me sta koriste , kojim srestvom kucicu za psa dezinfikovati protiv krpelja i to ?



A i usput da kazem , imam problem veliki pocelo proljece i vec sam ih izvadio 6 komada (krpelja) danas i pregledao sam ga nema vise ... al to se sve od danas do sutra
 
Ja sam svom uzeo Frontline, mislim da se tako zove. Dobro se pokazao, a do tada sam imao 2,3 situacije da je bio veoma lose, poceo da mokri krv, nije mogao na zadnje noge, nije jeo. Opasni su krpelji pogotovo za ove rasne pse. Ne oboli od svakog krpelja, ali bolje je sprijeciti. I ako ga nadjes ne valja ga skidati, otkidati ostanu nozice, samo ga pospricaj jacim parfemom ili dezedoransom, i sam spadne.

Ovo ostalo redovna vakcina i nema problema.
 
Član
svakodnevno pregledanje i frontline :cool: u mene je u kuci i ja prije nego udje u kucu dobro i temeljno se pregleda i izvadi sa njega 10 rori (krpelja) svaki put kad bude vani, jer se voli valjati po travi na rancu i oko kuce pa pokupi ih :lol: ali se ne zakace nego samo budu na njemu jer frontline odradi svoje :cool: kad budes kupovao frontline koliki god da je cuko samo vici da 50kg ima da dobijes ono najvece pakovanje :cool: jer ako je mali cuko onda za istu cijenu daju malo pakovanje, a ovako ti ostane za dva puta :cool: Tako ja radim :D
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
svakodnevno pregledanje i frontline :cool: u mene je u kuci i ja prije nego udje u kucu dobro i temeljno se pregleda i izvadi sa njega 10 rori (krpelja) svaki put kad bude vani, jer se voli valjati po travi na rancu i oko kuce pa pokupi ih :lol: ali se ne zakace nego samo budu na njemu jer frontline odradi svoje :cool: kad budes kupovao frontline koliki god da je cuko samo vici da 50kg ima da dobijes ono najvece pakovanje :cool: jer ako je mali cuko onda za istu cijenu daju malo pakovanje, a ovako ti ostane za dva puta :cool: Tako ja radim :D

nisam cuo za to, u mene u rodjaka je belgijski ovcar i svakodnevno mu vadimo krpelje,jednom su ga i sa nogu oborili i zavrsio kod veterinara koji mu je dao neku vakcinu,al sam cuo da je jako stetna za bubrege,tako da nebi volili da opet tamo zavrsi...dobijao je neke ampule al slabo pomaze...gdje ima to kupiti i jel onda to 100% zasticen?
 
Član
Ja sam gledao na internetu za taj FROTLINE al neki je bio FRONTLINE COMBO cini mi se ... kazu da je extra ... i krenem da kupim al ovdje kod nas nema toga ,ustvari nema nista za pse , navodno poljoprivredne apoteke nesmiju to drzati ...

@ LetaAvangarde : Vidis nisam znao za dezedorans da to skida :) HVALA

@RS Turbo : Koliko je para tu taj Frontline , u mene i jeste cuko velik - Tornjak :D... bil se sta moglo za Sanski Most poslati ?
 
Član
TAj frontline dodje 20km ta doza za velikog cuku i stavi se duzinom kicme i ona stiti da ga krpeljki ne ujedu, nije 100% da se kaze da nece nijedan ga ujesti i ostati na njemu ali je brate puuuno bolje nego kad ga nema, kad nema milion bude na njemu a ovako nadjemo par na njemu i nekad neka zakacena a ostale samo hodaju po njemu. Ima ovaj frontline kupiti u veterinarskoj sluzbi. Krpelje moras pazljivo vaditi da mu ne ostane glava ako ostane onda je cuko na*ebao. Isto tako od 100000 krpelja jedan nosi taj otrov i s njim ga zarazi ili ako ugine a ostane naa njemu onda on ispusta nazad zarazenu krv i zato to bude. Regodnom pregledanjem i skidanjem se moze sprijeciti to sto ste napisali. Samo redovno pregledaj da ih nema i bice sa cukom sve uredu. I frontline obavezno nista drugo.
 
Član
Jos uvijek je na njemu ona zimska dlaka .. a inace cim ugrije svaki dan je on na kupanju samnom :) masiranje i to ...


Al bih volio nest sad da stavim , jednostavno da imam ... Otici cu ja do veterinarske sluzbe , ako ne bude bilo , bil mi kako mogao poslati za Sanu ... skontat cemo nest :D
 
badboy je napisao(la):
Ja sam gledao na internetu za taj FROTLINE al neki je bio FRONTLINE COMBO cini mi se ... kazu da je extra ... i krenem da kupim al ovdje kod nas nema toga ,ustvari nema nista za pse , navodno poljoprivredne apoteke nesmiju to drzati ...

@ LetaAvangarde : Vidis nisam znao za dezedorans da to skida :) HVALA

@RS Turbo : Koliko je para tu taj Frontline , u mene i jeste cuko velik - Tornjak :D... bil se sta moglo za Sanski Most poslati ?

Ma tako neko jace sredtsvo, mozes uzeti ulje, ili benzin pa namociti na fatu i drzati nekoliko minuta na krpelju, od toga ugine. Nego zaboravih napisat, i ona ogrlica dobro dodje, svaki vid zastite je dobar.

Pa jel imate veterinarsku stanicu? Kod nas u sklopu veterinarske ima i apoteka, tu sam i kupio.
 
Član
Ja sam koristio frontlajn i dobar je samo drzi max 3mijeseca , neki dan sam kupio okovratnik protiv buba i krpelja 10km 3 mjeseca
 
Nisam citao sve postove ali kad ste vec spomenuli krpelje , nemojte ih nicim prskati jer mogu povratiti i onda imate veci problem. Postoje posebne pincete za vadjenje krpelja , jednostavno samo jako povucete i to je to ;)
 
Član
ni slucajno to raditi da ktpelj ugine, on se mora ziv izvaditi ako ugine on odmah pocne pustati nazad u cuku zaranenu krv i od toga oboli, krpelj se mora vaditi zivi i izvaditi kompletan, ako glava ostane i ona se obavezno mora izvaditi jer ce mu isto tako zaraziti krv.
 
Meni je opet receno da ih ne valja zive cupati..... Tatin prijatelj je veterinar i rekao mi samo ga malo pospricaj dezedoransom, i nakon minut, dva ga skines. Nakon sto ga je to zadesilo praktikujem ovo i nema problema. Nije svaki krpelj otrovan, ali taj cim ga ujede on je nabelajio, nema veze dal ga skinuli zivog ili mrtvog.
 
Član
ne znam, ja imam vani tornjaka a u kuci pekinezera i sa oba sam skidao krpelje koji su ga ujeli i bili na njemu i takodje pitao veterinara svog koji mi je operisao tornjaka i rekao je da se krpelj obavezno skida ziv i nakon toga se ubije, i ja sam gledao emisiju o zivotinjama i takodje su rekli da se obavezno skine ziv i kad se skida da se uhvati za glavu krplej i vuce prema gore i okrece u smijeru suprotnom od okretanja sata, a sto to ne znam, tako su rekli u emisiji i naveli su to da ljudi benzinom ili nekin dr sredstvima prvo ubiju krpelja pa ga vade i kazu da je to pogresno zato jer cim ugine krpelj on pocne da vraca krv zarazenu tacnije prljavu krvi iz sebe u cuku i postoji mogucnost da ga zarazi, a dok je god ziv on pije krv, i cuko je uredu ako nije zarazeni krpelj (bolesni krpelj), a ako ne vidis krpelja i on se napije i ugine na njemu i tada dodje do toga da ti cuko moze krepati a i takodje od 100000 krpelja jedan je zarazem mislim bolestan i od njega takodje cuko moze da krepa. Ako oni lazu i moj veterinar onda lazem i ja :D u mene otac tako to primjenjuje ima vis 10 godina na cukama svojim i do sada nije bilo problema :cool: nadam se da i nece biti :cool: Tako je bilo u emisiji, a po meni od svih probanih zastita najbolji je frontline, sve sma probao od ogrlica, odijela i slicnih gluposti i nista nije pomoglo samo frontline.
 
Top