Zakonski rok za predavanje tablica

Zakonski rok za predavanje tablica

Istekla mi je registracija i ne namjeravam uskoro da registrujem auto pa me zanima koliki je zakonski rok za predavanje tablica???
 
Administrator
Fiesta_Boy je napisao(la):
Istekla mi je registracija i ne namjeravam uskoro da registrujem auto pa me zanima koliki je zakonski rok za predavanje tablica???

30 dana i auto ce ti biti odjavljeno automtski, e sad od PU zavisi kad ce ti poslati obavjest da vratis tablice
znaci 45-60 dana od isteka reg.
 
Član
Koliko se sjecam kad je u mene u dvojci pretprosle godine istekla registracija negdje pred zimu,nakon 1 mjesec je dosla koverta da imam rok 8 dana da predam tablice ;) , te je onda proslo vise od pola godine i onda sasvim normalno registrovao auto i zatrazio pri registraciji ove nove table i saobracajnu ;)
 
30 dana je zakonski rok kao sto Nismo rece..Ako ne vratis, dodje koverta, ako ne postupis po tome, dodje druga koverta sa 50 KM kazne ako se ne varam..
 

IGY

Član
roki_actros je napisao(la):
30 dana je zakonski rok kao sto Nismo rece..Ako ne vratis, dodje koverta, ako ne postupis po tome, dodje druga koverta sa 50 KM kazne ako se ne varam..

jes, meni je komsija morao platiti kaznu od 50 km jer je zakasnio sa vracanjem
tj 30 dana, dosla koverta i on nije u roku od 8 dana vratio, nego kad je druga dosla gdje je pisalo 50km kazne a iduci put 100 onda je konacno vratio :D
 
BHT Ovisnik
ja nisam morao nista,kupio auto,reg. mi istekla i nisam htio registrovati dok ne polozim,reg. istekla u 3-em mjesecu ja registrovao u 9-om,ni meni ni bivsoj vlasnici nista nije doslo,al kazu da je zakonski mjesec,samo u nas nikome ne dolazi nista
 
Član
mom rodjaku ukrali audia prije 2 godine i on svakih pola godine dobije "kaznu" sto nije vratio tablice, iako je sve uredno prijavio... samo covjeku na muku pristaju :icon_mad:
 
Top