Za popizdit

Za popizdit

Član
Citajuci teme po SA-x i drugim portalim vidim da raja ima belaja sa ovim snijegom koji je zamislite u sred zime iznenadio ljude zaduzene za njegovo ciscenje. Zbog toga i jesam otvorio ovu temu da se otprilike razjasni ko "visak nosi a ko malter mjesa"...

Maloprije citam na portalu liku ledenica ili snijeg razbila sajbu i sad raja nagadja dal je samo palo il je neko bacio. Kolko sam zadnjih dana pratio medije vidim da je naredjeno svim licima da ciste snijeg i led sa krovova zgrada, e sad da bi oni snijeg ocistili moraju ga negdje bacit a ako ispod stoji 1 ili 10 auta nemaju gdje. Logicno je valjda da se auto pomjeri pa mu nece bit razbijena sajba, il ako im je lijepo da im ledenice od 2 metra vise iznad glave ne mora, kako god se okrene ovdje nesto ne stima ne valja ako se cisti snijeg ne valja ako se ne cisiti. Gledam slike iz Srebrenice ledenica sa krvoa sisla 3 sprata sve sa balkona na balkon, kontam raja to nece da odradi a ne nesto drugo.

U jednom postu napisao sam da su studenti i Turski vojnici belsavi to su cistili prugu da bi gospoda iz Grasa mogla sjedit i uzivat. Da se razumijemo nemam ja nista protiv Turaka a ni protiv studenata al dosta je vise gospode koja je sisla sa koca i konopca koja uziva dok durgi rade njihov posao. U Zenici dok sam zivio Turci su u skoli koju sam pohadjao napravili WC sredili ga stat pa gledat, niko im hvala nije rekao sad evo rade posao komunalaca, kontam kakvo smo mi drustvo kad nam ljudi iz drugih drzava moraju zidat objekte i cistit snijeg ispred vrata.

Nzm kako se vama ovo cini al meni je za popizdit, sreca auto mi jos kod majstora pa ga ne vozim inace bi me neko udario, ko pjesak idem pored ceste zbog leda i snijega auta me uprskase, dodjem pred univerzitet snijega do koljena jer opstina nece da cisti iako je to njihova povrsina..Kud sve ovo vodi Bog sami zna....
 
Član
Slabije buraz nidje veze sa politikom ticu se svih nas i vozaca i pjesaka, jedino sam ofulo podforum trebalo je ic u razno-razno a ne automobilizam-razno....
 
Član
saledoboj je napisao(la):
Slabije buraz nidje veze sa politikom ticu se svih nas i vozaca i pjesaka, jedino sam ofulo podforum trebalo je ic u razno-razno a ne automobilizam-razno....

Prvi dan kad je snijeg poceo da pada uopste nisu cistili Sarajevo - centar cijele BiH glavni grad . . skroz bio zatrpan lafo strajkuju nisu dobili neke plate . . . kada se se smilovali i odlucili da ciste ,snijega je bilo poprilicno dosta tako da je bilo tesko za 1 dan eventualno 2 sve da se ocisti pa nasto ovaj haos . . . ja licno sam 4 dana zaredom cistio sto ispred zgrade sto po parkingu sto ulicu koji oni nisu ocistili zajedno s nekolicinom komsija . . . . Helikopteri lete dostavljaju namirnice i potrebna sredstva odsjecenim i zatrpanim mjestima , ali posto se odrzavaju na zavidnom nivou jedan se srusio sreca niko nije nastradao . . . fale maziva koja su potrebna za rad helikoptera pa su obustavili lletove . . dok se nisu ameri "dobronamjerni" ukljucili pa nam darovali ta maziva i kerozin i slicne stvari . . . nisu naravno darovali sve mi to platimo 10 puuta vise

BiH ima vojsku eto i Sarajevo kada je vanredno stanje valjda se angazuje ta vojska da cisti snijeg da idu pomagat ugrozenim mjestima drzava ima pravo da angazuje i civile . . . ma milion neki stvari sta su oni uradili nista

ko je kriv za sve to drzava i nasa politika
 
Član
Juče sam bio svedok kad je snijeg pao s krova zgrade i razbio šajbu i polomio retrovizor na G5. Ko u tom slučaju snosi štetu, koga tužiti?
 
Član
@ ammel
predsjednika kucnog savjeta ili odgovorno lice u zgradi jer su se oglusili o odredbu kojom se jasno naloze da se sav snijeg i ledenice sa krovova zgrada moraju cistit, isto ko sto treba kaznjavat vozace koji su se oglusili o odredbu o parkiranju i voznji u ovim uslovima....

@og1
jbg drug politika je odraz naroda al necu o njoj....drug to sto kazes za komunalce je tacno al pogledaj krovove zgrada ne mislis valjda da ce se oni penajt i skidat ledenice, to je neko ko je u zgradi glavni trebao odredit ko ce cistit i razrezat po domacinstvu....citam nedje na forumu cz trazi 3 km po kvadratu raja j... sve po redu, pa jbt nek se neko od njih po ovom kijametu penje po krovu da rizikuje glavu jos za dzabe....svi bi htjeli sve da se ne fataju padze, bitno da ima kiselog kupusa a to sto se ledenice protezu po 6-7 metara duzine nikom nista....
 
Član
meni nije uopce cudno sta npr. kod mene na selu nije cesta ociscena ali dodjem u grad tamo jos gora situacija 10 puta .
 
Član
Da su oni nekad nekog kaznili za te ledenice skidali bi svi . . .

Nego nit ko vodi racuna o tome ni nista . . . A da fino jedan dan zaredaju
sve objekte pa ko ima snijeg ledenice i bilo sta na krovu sto ugrozava nepokretnu imovinu il ljudcke zivote
fino kaznit kazne su poprilicno velike pa kad bi se to malo proculo ma lizali bi oni te ledenice sto vise ..
nego ovako nit ko kaznjava nit koga briga . . .ko ima kucu skidaju snijeg i ledenice jbg a znaju sta bi se desilo
da se krov urusi i koliki je to trosak . . . dok ovi u zgradama i poslovnim objektima bolji njih briga cekaju da se otopi
pa kad god to bilo a ocel to kome past na glavu il na auto ma boli to briga sve njih redom . . .
 
Član
Nista drug, auto iz garaze ne izvozit' bez prijeke potrebe, ili ga skloniti na bar sigurniju lokaciju! Danas se svega mozes kod nagledati i svasta doziviti :icon_eek: izgleda da to ima samo kod nas :icon_mad:
 
Član
U BL ispred zgarde gdje mi cura zivi jedva su ulaz pocistili i to sve jedan covjek...parking niko...ja sam na kraju kupio lopatu i ocistio par parking mjesta koje su naravno ti drugi koji nisu cistili zauzimali kad odem...tragicno je da od nekoliko stotina ljudi koji zive u tih par zgrada niko se nije udostojio da pocisti bar jedno parking mjesto i malo kud se pjesaci...dobro je nama kakvi smo ljudi :icon_mad:
 
Top