Xenoni-pitaje

Xenoni-pitaje

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav

Desilo mi se da vidim auta sa xenonima koji su AF (aftermarket) da im farovi crne, tj ono staklo il plastika naprijed providno.

Zbog cega se to desava, da li je to slucaj sa Xenonima koji su original za neku marku vozila i koji su skuplji dosta nego ovi AF??:icon_question:

Kako to sredit il' se far ostetio trajno..??
 
Ja vozim sa ksenonima 3 godine i to mi se nije desilo a mislim da je to najvjerovatnije bilo na faru prije ugradje to se najcesce desava na renault lagunama 1 i 2 i opel astrama 99 god
 
Član
nije mi jasno kako raja mijesa obicne sijalice od 100W sa xenonima valjda sto i na onoj kutiji maloj pise xenoni:icon_question::icon_question: bemu kineza
 
Član
zato sto raja nije informisana(ne koriste google) :icon_smile:, a i po pijacama se prvo pojavile ove xenonke halogenke obicne sbijelim svejetlom po maloj cijeni svijet to kupovao.. i tako i osta naziv xenon(a ni X od xenona )
 
Super Moderator
adams je napisao(la):
zato sto raja nije informisana(ne koriste google) :icon_smile:, a i po pijacama se prvo pojavile ove xenonke halogenke obicne sbijelim svejetlom po maloj cijeni svijet to kupovao.. i tako i osta naziv xenon(a ni X od xenona )

sto kaze ovaj moj i kod mene su xenon farovi al nemam xenon stakla :lol::lol::lol::lol:
ima jettu 2 i te tako sijalice kao bacaju na plavo :D al nema xenon stakla znas :D
 
Član
adams je napisao(la):
zato sto raja nije informisana(ne koriste google) :icon_smile:, a i po pijacama se prvo pojavile ove xenonke halogenke obicne sbijelim svejetlom po maloj cijeni svijet to kupovao.. i tako i osta naziv xenon(a ni X od xenona )

;)
 
Član
Koliko sam samo vidio... tih sijalica nazovi xenone po 13km. Rodjaku se auto zapalilo, instalacije izgorile, sreca nije puno..ugasio odmah..
Stavio te od 100w cini mi se.

A to da plastike jesu osjetljive na lose sijalice koje se prodaju kao neke Blue xenoni il tako nest, koristio ih licno i pregorile za mj dana.
Sad je tu Osram i stvar je puno bolja.

Nego moze li se ocistit to sto je pocrnio far il se na kraju mora drugi uzimat.
Kako je uopce moguce da pocrni od xenona??:icon_question:
 
Član
od xenona nisam niakd cuo da pocrne sjenila, a od ''xenona s pijace'' ili ti ga bijelih halogenki pocrne, mozes poksuat

vatom ili necim mekanim prebrisati i to je to, mada sam ja kod sebe, nakon sto sma skinuo te ''pijacarske xenone'' nakvasio onim sredstvom za pranje stakla,prebrisao i onda vatom prepolirao( isto kao kad casu staklenu poliras,malo huknes pa glancas vatom), al moras pazit da ne pritiskas puno jes se ''brise'', i ev dan danas rade farovi sve ok, tako sam ja radio, a ako neko ima bolju ideju ..., mozda sam i ja grjesio sto sam ih kvasio,..
 
Član
imas li kakvu sliku toga sto je pocrnilo. vjerovatno se moze ocistiti ako nije plastika primila u sebe. onda ti ne gine zamjena farova
 
Član
Nije meni pocrnilo vec prijateljici jednoj, uslikat cu pa postavim Golf 4 je u pitanju.

A meni se dogodilo na Puntu da od tih nazovi halogenki plavih iako pise 55w prednja plastika pocela lagano ko da puca..ili se deformise..pozadi isto dzek koji se ukljucuje u sijalicu vreo da ga ne mozes u ruku uzet.

Skino sam na vrijeme i kupio Osram ...
 
Moze plasticni far da potamni a moze i sjenilo od toplote jake sijalice
Plasticni far se lako radi,
obrusi se vodobrusnim od p600,p800 do p2000(zavisi kakav je far) i onda se ispolira masinski sa 3m pastom crnom i bijelom i :cool::cool:
Radio sam 20-tak auta,na svako su ispali kao iz fabrike
Pozzzzz

allroad je napisao(la):
adams je napisao(la):
zato sto raja nije informisana(ne koriste google) :icon_smile:, a i po pijacama se prvo pojavile ove xenonke halogenke obicne sbijelim svejetlom po maloj cijeni svijet to kupovao.. i tako i osta naziv xenon(a ni X od xenona )

sto kaze ovaj moj i kod mene su xenon farovi al nemam xenon stakla :lol::lol::lol::lol:
ima jettu 2 i te tako sijalice kao bacaju na plavo :D al nema xenon stakla znas :D

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top