xenon sijalice

xenon sijalice

Član
Zdravo raja.

Treba mi pomoc oko odabira xenon sijalica za auto.
Hocu da uzmem H4 sijalice 6000k 100W.

Sta mu znaci ovo 6000k ?
Cuo sam da brzo pregore, pokvare jel istina ?
H4_100W_05_L.jpg
 
Ne kupuj to, ne bacaj pare bezveze, bolje dati jos koju marku kupiti Osram ili Philips, ili jos bolja opcija Xenon, a te dza bu plave sijalice ku*cu nevaljaju;)

A to 6000K ne znaci ti kod tih sijalica nista, to ti je temperatura pravih Xenona, i u zavisnosti od temperature postoje razlicite svjetlosti, od zute, bijele, plavicaste, ljubicaste....
 
Član
Kao što ti reče kolega...ili Kina xenon ili neke bolje sijalice..to sranje plavo ne svjetli nikako a po kiši kao i da nemaš svjetla ;)
 
Član
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ne kupuj to, ne bacaj pare bezveze, bolje dati jos koju marku kupiti Osram ili Philips, ili jos bolja opcija Xenon, a te dza bu plave sijalice ku*cu nevaljaju;)

A to 6000K ne znaci ti kod tih sijalica nista, to ti je temperatura pravih Xenona, i u zavisnosti od temperature postoje razlicite svjetlosti, od zute, bijele, plavicaste, ljubicaste....

Hvala na informaciji.
Evo nasao sam Osram duplo su skuplje od ovih plavih.

Jel to to ?
original-osram-halogen-bilux-h4-uv-filter-60-55w-0906-09-chyee1986@16.jpg
 
mr.black je napisao(la):
_Leta_AvantGarde_ je napisao(la):
Ne kupuj to, ne bacaj pare bezveze, bolje dati jos koju marku kupiti Osram ili Philips, ili jos bolja opcija Xenon, a te dza bu plave sijalice ku*cu nevaljaju;)

A to 6000K ne znaci ti kod tih sijalica nista, to ti je temperatura pravih Xenona, i u zavisnosti od temperature postoje razlicite svjetlosti, od zute, bijele, plavicaste, ljubicaste....

Hvala na informaciji.
Evo nasao sam Osram duplo su skuplje od ovih plavih.

Jel to to ?

Zavisi sta ti hoces, da li ti je bitno kakva je svjetlost ili... vec je bilo price po forumu oko tih sijalica, uglavnom, meni su trenutno u autu Osram Night Braker, godinu i po vec traju, nisu ni zute a ni bijele, nesto izmedju, dobro sijaju, jake su, ja prezadovoljan.... E sad ako hoces bijelje imas Osram Cool Blue, nisam ih koristio, ali kazu da svijetle bijelo. Imas i Philipsove mislim BlueVision, ali njih je teze naci... To su ti kvalitetnije sijalice, i sigurno bolji izbor nego te plave pijacarke, imao sam ih ja, i stvarno lijepo svijetle bjelkasto, ali kad je prva kisa pala ja ih izvadio i bacio... Funkcija im je jedna velika 0.
 
Član
Pogotovo 100w Sjebaces instalaciju Ne znajuci zaletio sam se prije par gpdina i kupio pod kvalitetan i skup proizvod Prvo paljenje jedna je odmah pregorila na moju srecu ;)
 
Član
Osram cool blue , oko 10km komad kosta , puno ljepse izgleda od "obicnih" halogenki , a i dobije se na vidljivosti (po meni nekih 30% u odnosu na obicne) . Ja prezadovoljan , stavio prije 3 god. i nakon 2 god. jedna pregorila i zamijenio , a ova druga i dan danas radi .
 
Član
ako stavljas jace( W) sijalice nego sto su fabricki predvidjene moras staviti ''relej'' da ne bude havarije :D
 
Član
Netreba mu jace , nek stavi normalne fabricke H4 55/60w i nema problema , al neke kvalitetnije (Osram , Philips) , kinezi svakako nevaljaju , jos pogotovu sa ovim od 100w moze biti samo stete .
 
Top