VW Passat - dim iz auspuha

VW Passat - dim iz auspuha

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Ovako,radi se o Passatu B4 1.9 TDI 96'

Prilikom ostrog starta - "potpisivanja" iz auspuha izadje prevelik dim..Znam da to mora i da je donekle normalno ali u ovoj kolicini i nije bas..Sad me interesuje da li to mora tako,ili da li mi je to mozda zato sto je aupuh malo otisao (vuna izgorila) i da li bi to stavljanjem drugog auspuha od Passata ili npr Remusa to izbjegao..:icon_rolleyes:

Od prilike desi mi se ovako nesto u "malo" vecoj kolicini : http://www.youtube.com/watch?v=LX02D2rI_vg&feature=related

Ne smatram to kao nekim vecim kvarom jer znam da malo vise opteretim auto tim i da je to donekle normalno ali ovo kod mene prelazi sve granice..Interesuje me samo da li bi novim auspuhom fabrickim ili remusom izbjegao ovo :icon_question: Hvala svima ;)
 
Član
kvalitet goriva ? , filter goriva ?, egr ventil ?, pregledati sva crijeva - turbine naročito , pa tek onda razmisljaj o auspuhu....
 
Član
1.Gorivo sipam na Nestro pumpama vec duze vrijeme (to je lanac benzinskih pumpi i ima ih mnogo i trebali bi da imaju manje vise jednako gorivo stalno,sipam vec duze vrijeme i nikad nije bilo problema,a potrosnja je uredu)
2. Filter promjenjen prije nekih mjesec dana
3.I crijeva su takodje promjenjena prije 4-5 mjeseci,a crijevo od turbine je promjenjeno kad je kupljeno auto,znaci prije oko 4 godine..

Rekao sam auspuh zbog toga sto drugar je na novijem Passatu imao isti problem i promjenom auspuha je rjesio to..
A moj auspuh je prilicno dotrajao pa zbog sam razmisljao ovako ;)
 
Član
Ne znam da li mislimo na isti Nestro..Ovo ti je neki Rus pokupovao nase pumpe i na njima napravio svoje..To je veci lanac pumpi u RS..I sipam kod njih vec duze vrijeme,i koga god znam da sipa kod njih nije se zalio na njihovo gorivo..:icon_rolleyes:
 
Član
Nema ti veze auspuh sa kolicinom dima koju auto izbaci...Koliko sam ja mogao skontati ti tom autu dušu uzimaš ''potpisivanjem'' po cesti pa tako da ta količina dima koju isti baca i nije ništa neobično:lol::lol:

Provjeri dizne kakve su ti;)
 
Član
Nije bas da ja njega svaki dan toliko forsiram na semaforu..Uglavnom navece,subotom ili petkom kad neke trebe gledaju i tako..;)

Drugar ima istog (b4),samo 2 godine starijeg , njemu nista..Uredu je da izadje malo ali ovo je stvarno puno..Kao da pekmez kuvam ispod haube :lol::lol::lol:
 
Član
TROUBLE_MAKER je napisao(la):
Provjeri filter zraka!90% je do njega!Tako je i kod mene bilo,promijenio filter i sve ok!

Hvala ti..Inace u ovoj seriji Passata kao kod mene su motori od Golf-a 3 tako da je to isti motor kao kod tebe i moguce je to..Provjericu..Tebi hvala ;)

Sarajlic je napisao(la):
Misoo TDI je napisao(la):
Lija je napisao(la):
Znas li makar svoje ime napisat na cesti :D

Nisam jos uvjezbao :lol:

Ma kazem,ne radim ja to stalno..Subota vece i petak vece malo frajerisanja :lol:

nije to malo to je puno frajerisanja :D:D:D:D:D:D



nemoj se vise frajerisat,bices veci frajer :icon_eek::lol::lol::lol::D:D:D:D:D

Hahaha,ne razumijete.. :lol::lol::lol: Ja sam to uradio 2-3 puta dok je sve bilo normalno .. I onda sam 1 uradio i drugar mi rece "tebi nesto mnogo dimi iz auspuha",i nije to samo kod "potpisivanja",tako mi se desava i kod preticanja na vecem broju obrtaja..Npr: vozim 4. na 1.5 k obrtaja,vratim u 3. na 2k obrtaja i kad pocnem da preticem izlazi mnogo dima..To mene nervira vec duze vrijeme i bojim se da ne ode dalje :icon_rolleyes:
 
Član
1... probaj gorivo sa pumpi u federaciji, 2 ... hladan auto svaki malo vise dimi... 3 ... kad tako cjepas auto cadjo mora cadit :lol:
 
eh bas i mene ovo interesuje. odnedavno mi puno vise cadi kada stisnem gas. sipam na istim benzinskim kao i prije, prije 2-3 hiljade zamijenjeni svi filteri i veliki servis odradjen.
ima li mozda kakve veze sa turbinom?? da nije njoj otkucalo..


ps i dajte se uozbiljite, niste u offtopicu :icon_exclaim:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top