VW Golf protiv premium segmenta ??

VW Golf protiv premium segmenta ??

Član
uporedni_test.jpg


Kolege iz AUTO Expressa su dale zanimljiv osvrt na uporedni test novog VW Golfa VII generacije protiv ljutih rivala iz premium segmenta BMW-a, Audija i Mercedesa. Jedini bitan okvir kako su birani automobili je cjenovni rang, dakle automobil ne smije koštati preko 23.000 GBP (funti).

Ovdje vidimo da se Golf, doduše nešto opremljeniji, uklopio u cjenovni rang premium brandova što nije nimalo jeftino. Koji je automobil najpoželjniji, koji najzabavniji za voziti, koji najpraktičniji ili najkomforniji od svih saznat će te u video prilogu ispod. Video prilog je dostupan u Full HD rezoluciji...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WTzdd_9fzQA[/video]

Izvor TURBO PORTAL:
http://turbo-portal.com/index.php/ostalo/ostalo/video-materijal/1487-vw-golf-protiv-premium-segmenta
 
Legend
gdje ode ova auto indsutrija, kad sandero i a klasa imaju isti motor :icon_rolleyes:
 
Član
meni je ova a klasa uvijek bila izrod, nije to "pravi merc... ajde ova nova i moze proci, al stara, sepet :D
 
Član
a je i smisljena za one koji hoce mercedes- znacku na haubi malo kvaliteta jer pravi merc tek pocinje sa c a zavrsava poslije maste


A je meca za velike narodne mase i ova i generacije prije nje,. nesto slicno ko B
 
.nOKe je napisao(la):
gdje ode ova auto indsutrija, kad sandero i a klasa imaju isti motor :icon_rolleyes:

U principu su isti motori ali ovaj u A klasi je malo preradjen i poprilicno se razlikuje od onoga sto ide u Renault ili Daciu. Ja stvarno ne znam otkud tolike osude, pa ovaj Audi i Golf se ne bi trebali uporedjivati, u principu su isti automobili :D Vrijeme takvo doslo da je globalizacija neminovna, a i to je samo jedan motor u najosnovnijem modelu najmanje klase Mercedesa, i zbog toga se dovodi u pitanje Mercedes kao premium. Budite ozbiljni ba :D
 
Član
Mislim da je Mercedes sa ovim motorom samo naštetio svom ugledu, a ljubitelji Dacia automobila imaju argument više...;)
 
Član
BMW ispade najvjerodostojniji premium kompakt , ima jedinstvenu pogonsku koncepciju , jedinstvenu platformu...
 
Član
Koje sranje!
Premium, a uzeli gole premijaše i opremljenog Das Auta, a odredili cifru taman da se uklopi da premium imaju govna od motora, a Vau-Wau koncern top motore.

U svakom slučaju ovdje je Merc TATA, BMW drugi jer je mnogo ružan, AUDI zasluženo treći, a Gnojf neka ide kući, koji će k.... ovdje i koji idiot osmisli ovo poređenje?!
 
Top