VW Golf 2

VW Golf 2

Član
E ovako posto sam pocetnik ovdje da prestavim svoje auto golf 2 td 51kw 85god.
Evo i par slika:
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=zfhbsfm9sk5hlx5o1pk.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=3bz7uzg3jfho9plf1fcn.jpg
http://www.zaslike.com/viewer.php?file=q1am79vz12pgjeu21n0.jpg
I mam i par pitanja.Imam osjecaj da slabije ide nego kada sam ga uzo prije 2 god redovno sam ulje filtere mjenjo,dimi puno prije je dimio normalo ,predpostavljam da mi je i lamela slaba a prije se turbina cula sada ne,mozda je i to razlog,kada ga ugasim cuje se ko da nesto zvecka u njoj.
Unaprijed hvala....;)
 

rs6

Član
RE: Slabo ide i puno dimi....

ispitaj dizne, pumpu visokog pritiska, turbinu ...
 
Početnik
sole_boy je napisao(la):
I mam i par pitanja.Imam osjecaj da slabije ide nego kada sam ga uzo prije 2 god redovno sam ulje filtere mjenjo,dimi puno prije je dimio normalo ,predpostavljam da mi je i lamela slaba a prije se turbina cula sada ne,mozda je i to razlog,kada ga ugasim cuje se ko da nesto zvecka u njoj.
Unaprijed hvala....;)

dobar, ocam :D jbg, doslo vrijeme da i golfu treba malo vise od zamjene filtera i ulja da bi radio "ko sat" ;)
 
Član
U startu mi je slab skroz tek nekako na vecim obrtajima potegne....prije je dimio normalo ko i svaki sasvim malo ali sad kada ga u mjestu gasam izbaciva obilan crn dim i jos primjetiosam nazad da mi na auspuh izbaciva ulje nazad po gepeku jes da sam malo pojacao gorivo na bospumpi jer bio sam prisiljen sto slabo ide ali nevjerujem da je bospumpa jedino turbo....
 
Početnik
Taj crni dim sto ti izbacuje je zivo gorivo, neiskoristeno, nesagorjelo...uzalud ti je dodavati gorivo na bosch pumpi (svi to radite?), ako ga motor iz nekog razloga ne moze da sagori...problem ti je ocito turbina, to ti svaki majstor lako provjeri,,
 

rs6

Član
ako si odvrt'o pumpu na svoju ruku, morat ce ici na reglazu, dizne uradit podhitno, i turbo naravno ( jer ako je bilo ulja )
to su uzrocnici crnog dima .....
 
Član
pa onda znaci koliko ga ja god povecavao isto ce ici a jace dimiti....kad imadnem vremena vratit cu kako je bilo gorivo i stangas pa onda nece dimit toliko a slabije ce ici...jer stvarno pa to je td a ide ko obicni dizel
 
Početnik
sole_boy je napisao(la):
pa onda znaci koliko ga ja god povecavao isto ce ici a jace dimiti....kad imadnem vremena vratit cu kako je bilo gorivo i stangas pa onda nece dimit toliko a slabije ce ici...jer stvarno pa to je td a ide ko obicni dizel


sve si rekao ;)
 
provjeri turbinu da li nabija pritisak...nedostatak zraka moze da bude uzrok sto ne sagorijeva gorivo (crni dim) a turbina je ta koja nabija zrak...znaci provjeri prvo da li uopste turbina nabija zrak a to je lahko...Nadji crijevo koje ide iz turbine prema usisu motora, kada stisnes gas u tom crijevu mora da se nabije pritisak...eto jedna stvar sto je barem lako provjeriti

Ovo sam ti napisao iz razlogo sto kazes da se turbina ne cuje kao prije pa et trebas provjeriti da li uopste vrti :D

GreenDevil je napisao(la):
nadji K14 turbinu i postavi pa ces osjetit razliku, al prvo nek je provjeri majstor

ljudino covjek se pita zasto mu auto izgubilo snage a ti odma o tuningu :lol::lol:;)
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
provjeri turbinu da li nabija pritisak...nedostatak zraka moze da bude uzrok sto ne sagorijeva gorivo (crni dim) a turbina je ta koja nabija zrak...znaci provjeri prvo da li uopste turbina nabija zrak a to je lahko...Nadji crijevo koje ide iz turbine prema usisu motora, kada stisnes gas u tom crijevu mora da se nabije pritisak...eto jedna stvar sto je barem lako provjeriti

Ovo sam ti napisao iz razlogo sto kazes da se turbina ne cuje kao prije pa et trebas provjeriti da li uopste vrti :D

GreenDevil je napisao(la):
nadji K14 turbinu i postavi pa ces osjetit razliku, al prvo nek je provjeri majstor

ljudino covjek se pita zasto mu auto izgubilo snage a ti odma o tuningu :lol::lol:;)



nije to tunning, nego su se te turbine bolje pokazale u odosu na Garett, iz licnog iskustva
imace bolji start i malo bolje ubrzanje ali nece ic bas u crveno konstantno, nego forsiraj do 4000rpm i saltaj
 
GreenDevil je napisao(la):
nije to tunning, nego su se te turbine bolje pokazale u odosu na Garett, iz licnog iskustva
imace bolji start i malo bolje ubrzanje ali nece ic bas u crveno konstantno, nego forsiraj do 4000rpm i saltaj

brate vjerujem i znam da je tvoj prijedlog dobar sve si ti to isprobao ;)

ali jos nije sigurno da li je njegova turbina stradala....
 
Sajo_Golf GT je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
nije to tunning, nego su se te turbine bolje pokazale u odosu na Garett, iz licnog iskustva
imace bolji start i malo bolje ubrzanje ali nece ic bas u crveno konstantno, nego forsiraj do 4000rpm i saltaj

brate vjerujem i znam da je tvoj prijedlog dobar sve si ti to isprobao ;)

ali jos nije sigurno da li je njegova turbina stradala....

ja tipujem da je stradala, al za nekih 150KM se moze i reparirat i ice bolje ali ona trazi gasa i nece povuc iz starta nego tek sa 2500rpm
 
GreenDevil je napisao(la):
Sajo_Golf GT je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
nije to tunning, nego su se te turbine bolje pokazale u odosu na Garett, iz licnog iskustva
imace bolji start i malo bolje ubrzanje ali nece ic bas u crveno konstantno, nego forsiraj do 4000rpm i saltaj

brate vjerujem i znam da je tvoj prijedlog dobar sve si ti to isprobao ;)

ali jos nije sigurno da li je njegova turbina stradala....

ja tipujem da je stradala, al za nekih 150KM se moze i reparirat i ice bolje ali ona trazi gasa i nece povuc iz starta nego tek sa 2500rpm

Znaci ta k14 je manja:icon_question:
 
Top