Voznja pod dugim svijetlima,novi trend ili??

Voznja pod dugim svijetlima,novi trend ili??

Član
Ovo sto u naslovu pise me konstantno kopka i neda mi mira,siguran sam da ste X puta naisli na auto koje vozi pod dugim svijetlima sasvim normalno,bez obzira bio to dan ili noc...
interesuje me da li je to neki novi trend,furka ili ima neku svrhu,u sto cisto sumnjam...
bas sam neki dan obratio paznju na to,(poredjenja radi koristim ove cifre) od 100 auta,60 ih vozi sa upaljenim dugim svijetlima...
sto me najvise buni je cinjenica da vidjam i hajmo reci,novija auta sa tim "fenomenom"...
nekako mogu sazvakati,kada vidim ohrndanog i maltene zamrlog golfa I ili II,kadetta nekog i slicna starija auta na kojima je i farba nesigurna a kamoli nesto drugo (da ne bih uvrijedio kolege koje voze spomenuta auta,odnosi se na auta zapostavljena od strane vlasnika :p ) ali kad vidim nekog punta,golfa IV,mercedesa,astru itd da ne nabrajam dalje,mladja auta,ostanem u jednom vidu soka i zbunjenosti :icon_confused:
ima li neko ideju,zasto se vozaju na taj nacin,ja fakat veze nemam :lol:
 
Član
bolje se vidi pod dugim nocu, a ljudima mrsko stalno prebacivati na kratka stalno :cool:

i to tako ostane i po danu:icon_biggrin:
 
Član
haj seljober u kadetu... al kad vidim levata u A8 (D3), duga svijetla + xenon u maglenkama, u sred dana...:icon_eek:
 
Član
Ima idiota i ovo mi stvarno ide na živce...zašto to ljudi rade??? Vjerovatno zato što su sebični kreteni.
 
Član
ja stvarno cesto putujem, ali nisam toliko to primjetio :D mozda je do mene :D ali i moze biti da je i do vas :D
ne kazem da ne voze sa dugim, ali broj je daaaaleko manji od ovog gore :D
 
Ma ima seljaka svugdje, ali ima dosta svijeta i nenamjerno to uradi, mozda im ne rade lampice od dugih pa ne vide! Meni se tako desavalo jedno vrijeme pregorila mi lapmica na peugeotu i kad blicam nekom povucem previse mahinalno i ono skljocne i duga ostanu ali se rucica vrati u normalan polazaj i aj ti sad znaj:) Ali ima i onih sto popale sva moguca svjetla, to je vec prica za sebe, ali nema u ovolikom broju!
 
Član
joj kako to mene zivcira ili jos gori slucaj upali duga a svjetla mu bacaju u nebo :icon_mad:.. ali et ja sam nasla rijesenje kako da upale kratka svijetla nocu, pustim da mi se priblize,pa im upalim magla far ;)
 
Legend
kriv je tehnicki pregled, jer se kao i za sve ostalo, ne provjerava osnovna signalizacija na automobilima, i na 50% auta koja se trenutno voze su sjebana svjetla, zbog toga moraju palit duga jer ljudi ne vide, od toga ih ima 10% koji su preko stele zavrsili ljekarsko, a imaju dioptriju 10, 5% je debila koji misle samo na sebe i tako..

ugl, vozacka etika i nestrucnost ljudi koji daju licencu za ispravnost auta..
 
Član
.nOKe je napisao(la):
kriv je tehnicki pregled, jer se kao i za sve ostalo, ne provjerava osnovna signalizacija na automobilima, i na 50% auta koja se trenutno voze su sjebana svjetla, zbog toga moraju palit duga jer ljudi ne vide, od toga ih ima 10% koji su preko stele zavrsili ljekarsko, a imaju dioptriju 10, 5% je debila koji misle samo na sebe i tako..

ugl, vozacka etika i nestrucnost ljudi koji daju licencu za ispravnost auta..

Ovo je dobro receno, ja se zgrozim kad vidim da mi nesto na autu ne radi kako treba... a njih boli briga,sto mu ne radi pozicija,svjetla itd... pa ak ti ne radi,fino provjeris sijalicu, zamjenis i sve oke.
 
Početnik
ja sam planirao ugraditi reflektor u kabinu auta, kad mi naidje jedan takav idiot sa dugim svijelima da mu mogu usmjeriti reflektor direktno u oci nek sleti j**** mu mamu glupu
 
Ali ima nesto i gore od dugih svjetala, a to su oni "SKLJ" ksenoni u svakakvim farovima, jer navece duga ako mu blicnes mozda i ugasi a ksenone ne moze,, ubise u oci, osvjetljavaju njivu okolo a ne put ispred njega, i onda kad nabiju one kelvine pa i boja svakavkih! Bez uvrede kolegama koji imaju ksenone, ali mislim da je potrebno prije svega pripremiti far ugraditi projektore pa tek onda ksenone!;)
 
Član
a nisu samo duga problem... problem su i kratka, na autima koja imaju "nivelaciju", pa vecina svijeta stavi dignuto do kraja, natovari auto, jos i amortizeri pri kraju, grbava losa cesta, rupe, auto ide dole gore kao brod... imas osjecaj da stalno blica :lol:

a za duga, poprilicno se i "prebacuje" na autima da duga koriste kao kratka, obrnu ih... daleko smo mi jos od "k" od kulture...

za ksenone stoji, u prljav, neispoliran far bez lece... a ne kao neki, drmne ksenon, farovi nikakvi, jos ako nema leca, podigne ih i svijetli barem na drugi sprat zgrade, te okolo, a najmanje ispred baca :icon_mad:

a naravno tehnicki stoji, nista ne gledaju, cak znaju da ni ne prekontrolisu osvjetljenje... a ako slucajno zapne, il se "pogura" i sl... realno kada bi kontrolisali sve na teh., koliko bi ih samo padalo kao kruske...
 
Top