Volkswagen Scirocco R

Volkswagen Scirocco R

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
VW_Scirocco_R_14.jpg

Sem novog Golfa Plus, Volkswagen je na prošlogodišnjem Salonu u Bolonji izlažio i dizajnersku studiju Scirocco Studie R, koja je sada konačno prerasla i u dugo očekivani serijski model.

Kako bilo, Nemci su za novi Scirocco R predvideli atraktivniji izgled, što u praksi podrazumeva agresivniji prednji branik, veliki zadnji krovni spojler, zadnji branik sa integrisanim difuzorom, dva završetka novog sportskog izduvnog sistema, atraktivne aluminijumske točkove od 18 inča (sa gumama 235/40, opciono i sa 19-inčnim točkovima) i sportski uređenu unutrašnjost.
VW_Scirocco_R_15.jpg

Paket zaokružuju i tvrđe podešeno ogibljenje, jače kočnice (diskovi od 345 mm napred i 310 mm pozadi) i elektronski kontrolisani diferencijal sa zatvaračem, nazvan XDS.
VW_Scirocco_R_17.jpg

Za pogon se brine iz Audija S3 poznati 2.0 TFSI agregat sa 195kW/265KS i 350 Nm obrtnog momenta u rasponu od 2500 do 5000 o/min., uparen sa DSG menjačem sa duplim kvačilom ili manuelnim šestostepenim menjačem (pogon je inače i dalje na prednjim točkovima). Sa DSG menjačem Scirocco R (težak 1333 kg) od 0 do 100 km/h ubrzava za 6,4 sekunde, sa manuelnim menjačem mu treba 6,5 sekundi, dok je maksimalna brzina ograničena na 250 km/h. U zavisnosti od menjača, kombinovana potrošnja (po fabričkim podacima) iznosi 8,3 litara odnosno 8,2 litara na 100 km.

Što se cene tiče, očekuje se da će osnovni Scirocco R u Nemačkoj koštati oko 34.000 evra.
 
Vidio sam neki dan novog Scirocca, jos bijel, auto plijeni paznju na veliko hehehe!!! Auto uzivo fkt izgleda premocno!!!
 

IGY

Član
almir_gr je napisao(la):
Vidio sam neki dan novog Scirocca, jos bijel, auto plijeni paznju na veliko hehehe!!! Auto uzivo fkt izgleda premocno!!!

vozao prije par dana
uh koje zlo
unutra pogotovo:cool::cool::cool:
 
Član
lom auto,19" felge imam samo mi jos auto fali ahahha
nadam se da ce bit izlozen na worthersee,ak bude biche slika njam njam
 
Član
pred mojom zgradom stoji parkiran jedan bijeli.. svaki dan stanem kraj njega i gledam.. gledam.. ali mmh ne znam nikako da mi se svidi :icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top