Volkswagen po prodaji pretekao Toyotu i postao svetski broj 1

Volkswagen po prodaji pretekao Toyotu i postao svetski broj 1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
volkswagen%20je%20najveci.jpg

Pozivajući se na Institute of Global Insight i po brojkama dostupnim u ovom trenutku, nemački Der Spigel objavljuje informaciju da je VW Group-a u toku ove godine po globalnoj prodaji pretekla japansku Toyotu, što znači da je VW postao broj 1 u prodaji vozila na svetu.

Toyota je dakle druga, Ford se popeo na treće mesto, dok je nekadašnji najveći svetski proizvođač General Motors potisnut na četvrtu poziciju.

Po do sada dostupnim brojkama dakle, Volkswagen je u toku ove godine prodao 4,4 miliona vozila, Toyota 4 miliona, Ford 3,7 miliona, a General Motors 3,6 miliona.

Prošle godine je VW Group inače bio treći, a po nekim ranijim procenama, prvo mesto su trebali da preuzmu tek 2018. godine.
 
Član
najprodavaniji ne znaci najkvalitetniji ili najbolji, prije najpristupacniji tako da ne, ne treba nista vise dodati ;)
 
opet ovi BMW komentatori...:D
Idi spusti prozor,izbaci lakat i prođi jedan krug kroz grad nek te vide malo...:lol::lol::lol:
Kad budes pravio drugi krug,spusti prozor jos nize,pa nek se vidi i debeli zlatni lancic na tvojim raskopcanim dlakavim prsima...:lol::lol::lol:
halali brate ;) al nediraj mi u WAGEN :icon_mad:

:icon_exclaim:
 
Član
nermin suljagic je napisao(la):
opet ovi BMW komentatori...:D
Idi spusti prozor,izbaci lakat i prođi jedan krug kroz grad nek te vide malo...:lol::lol::lol:
Kad budes pravio drugi krug,spusti prozor jos nize,pa nek se vidi i debeli zlatni lancic na tvojim raskopcanim dlakavim prsima...:lol::lol::lol:
halali brate ;) al nediraj mi u WAGEN :icon_mad:

Dugo nisam procit'o gluplji komentar ;)
 
Član
Nigdje ja nevidj'o da sam se kren'o svadjati...izvalio svoje misljenje a ti si onda izrevoltiran naletio sa nekim personalnim pretpostavkama o drugom clanu koje su malo je reci totalno pogresne tako da kao takve mogu ih samo smatrati glupim i neozbiljnim al nejse...NHF svi smo mi ljudi ;)

:icon_exclaim:
 
Član
De ljudi cim je najprodavaniji znaci da je i cijenjena marka koliko vi to god poricali a da ije ako svi bi smo vozili kragujevacke fijate
 
Član
Pa i nije bas najpristupacniji, ima masu proizvodjaca koji imaju bolje cijene auta sa bruku opreme ali ipak ima nesto u tom VW-u sto ga prodaje :cool::cool:
 
Član
Nije naj al jest jedan od najpristupacnijih...bar sto se svaba tice jest...necemo sad gledat fijata, francuze i indijsku tatu jbg :D da se razumijemo, nemam ja nista protiv vw-a...dok god je svabo ja sam zadovoljan :icon_biggrin: al kad je rijec o ovoj temi i njenim komentatorima tj vw fanovima treba podvuci crtu izmedju najprodavanijeg i najboljeg uz svo duzno postovanje prema njima naravno :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top