Voda ulazi u auto

Voda ulazi u auto

Član
Već neko vrijeme imam problem voda ulazi u gepek dolazi negdje iznad žmigavaca dali neko zana slučajno nekog majstora u Tuzli i okolini da bi mogao otići da to riješim
 
Legend
zatvoraš je napisao(la):
Već neko vrijeme imam problem voda ulazi u gepek dolazi negdje iznad žmigavaca dali neko zana slučajno nekog majstora u Tuzli i okolini da bi mogao otići da to riješim

To ti je boljka svakog audi 80...
 
Ja sam imao isti problem. Doduse, kod mene je Peugeot 206 bio, ali moguce da je uzrok isti:

Naime, u zadnjem blatobranu ima ventilacija u kabinu (tj. gepek). To je predvidjeno da vazduh izlazi iz auta. Kad se pokvari mrezica na tom ventilacijskom otvoru (pukne plastika u blatobranu), voda ulazi jer tocak ubacuje vodu direktno u gepek kroz kanal ventilacije. Ne znam koji idiot je stavio ventilaciju na to mjesto, ali sta je tu je. (kod audija mozda nije u blatobranu, nego ispod karambolke, svakako pronadji ha iznutra, kad skines tapacirung od gepeka).

Ako bi potpuno zatvorio tu rupu, auto bi ti vjerovatno maglilo (ali vjerovatno i ne bi).

Evo sta sam ja uradio. Kupio sam plasticnu cijev promjera 2cm, proveo kroz taj ventilacijski kanal (koji je inace velik oko 10x5cm, i ostavio da viri sa svakog kraja po 20ak cm. Zatim sam nasuo pur pjenu u taj kanal i zatvorio ga. (prethodno skines tapacirung iz gepeka). Kad se pjena osusila, skalpelom sam izravnao da ne viri nigje, odsjekao visak te plasicne cijevi, i ostala je samo cijev u pur pjeni, kao kanal za ventilaciju, cisto da nije potpuno zatvoren. Vratio tapacirung, nista se ne primjeti, a voda vise ne ulazi, ni kap! A prije kad prodjem kroz baru, puno vode u gepeku, sve mokro.
 
Član
problem je što kod mene ulazi na dijelu između šajbe i piklopca gepeka ba krajnjoj lijevoj i desnoj strani
 
pa onda su mozda otisli kederi, ili dihtung ospod sajbe. to ako uspijes naci rupu, mozes i silikonom zacepiti :D

experimentisi, sipaj vodu kad je suho vrijeme iz flase po autu, i skontaj gdje curi i tu zacepi silkonom! :D
 
Član
neko udje u gepek,zatvoris
uzmes slauf pod pritiskom i poljevas po gepeku
znat ces gdje curi,i onda ces dalje skontat nesto ;)
najbiotnije je naci kvar
 
Član
mozda pusta kod stop svjetala, ne znam kako je kod 80 al kontam da bi moglo tu pustat ako vec sve ostalo ok...
 
Član
i kod mene bio slican problem, gepek pun vode. voda ulazila pored kedera unutra u auto i kroz zadnju policu slijevala se u gepek. problem rjesen tako sto je zadnja sajba ponovo zalijepljena.
 
Top