Više od 500 benzinskih crpki u FBiH pred zatvaranjem

Više od 500 benzinskih crpki u FBiH pred zatvaranjem

BHT Ovisnik
bigger.ashx

Više od 500 benzinskih crpki u Federaciji BiH moglo biti zatvoreno, jer se ne žele uvezati u sustav koji omogućava stalni nadzor kvalitete goriva, te kontrolu prometa naftom i naftnim derivatima - najavljeno je iz Federalne uprave za inspekcijske poslove.

Direktor Federalne uprave za inspekcijske poslove Ibrahim Tirak naveo je da je nedavnom kontrolom ustanovljeno da se od 630 pumpi u FBiH, samo njih 127 nalazi potpuno ili djelimično u sustavu.

Do sada su federalni inspektori zbog nepoštivanja zakona novčano kaznili oko 50 crpki sa 3.400 KM.

Tirak najavljuje da će kažnjavanje biti nastavljeno, te da bi kazne na kraju mogle da preći cifru od milijun KM.

"Ovo je tek prva faza i nećemo se zaustaviti samo na novčanom kažnjavanju. Ukoliko crpke u zadatom roku od 30 dana ne ispoštuju zakon i ne ugrade mjerne instrumente i softvere za uvezivanje u bazu Federalnog ministarstva trgovine, počet ćemo sa zatvaranjem i pečaćenjem firmi", najavio je Tirak za današnji "Dnevni avaz".

Novi sustav koji benzinske crpke moraju ugraditi omogućit će Federalnom ministarstvu trgovine i inspektorima da u svakom trenutku mogu znati kakva je gustoća goriva, koliko u njemu ima vode, te trenutnu količinu u rezervoarima, odnosno koliko je nafte i naftnih derivata prodano.
 
Član
Jbg, lopovima smeta da ih kontroliše lopovska država. Neće moći ljudi više pošteno da kradu, a moraće plaćati državi sve poreze što do sad nisu morali.
 
Član
OggyBoy je napisao(la):
Jbg, lopovima smeta da ih kontroliše lopovska država. Neće moći ljudi više pošteno da kradu, a moraće plaćati državi sve poreze što do sad nisu morali.

= poskupljenje goriva, opet :icon_evil::icon_mad:
 
Član
=poskupljenje goriva , kako da opravdaju to ??? uvezali ste nas u sistem nmz se vise hapat pa dizemo cijene ???
 
Član
Sta drugo ocekivati neg cijene gore i bice sada cupka na to pa manje pumpi, pa eto vam sada imate kvalitetnije gorivo pa su sad i vece cijene, pih a bice isto sra** a drugo pakovanje sa vecom cijenom...
 
Član
ma mutno je meni ovo.... daj boze da to bude imalo efekta i bude prikazivalo kvalitet.. mozda ce ovo biti samo fora kao za ove fiskalne kase, neko bio pametan dao ideju i ubro pare :) a napredka ni na vidiku nema..
 
Član
BiH ima najvise benzinskih pumpi u odnosu na broj stanovnika u svijetu cini mi se, tako ako zatvore zatvore sta cu im ja
 
Član
ma cinjenica je da imamo najlosije gorivo u okolini i naravno skupo gorivo... Kod nas jedino skace cijena gorivo a svugdje drugo opada nigdje veze :icon_mad:
 
adams je napisao(la):
ma mutno je meni ovo.... daj boze da to bude imalo efekta i bude prikazivalo kvalitet.. mozda ce ovo biti samo fora kao za ove fiskalne kase, neko bio pametan dao ideju i ubro pare :) a napredka ni na vidiku nema..

normala ;) sve u ovoj drzavi se radi radi interesa pojedinaca, a ne drustva. mi necemo osjetiti razliku
 
Član
Maa vrijeme je i njima red da se uvede, razumijem ove male pumpe da muljaju, ali Nestro, pa 7 dana sam istjerivao vodu iz auta, mamu im :icon_mad:
 
Član
Samo ih pozatvarajte, svako 100 metara pumpa, sa obe strane ceste.

Mamice im se nayebem, prvo u šupak pa u usta:D
 
Član
U krugu moje kuce, sve je relacija do 2-3 km u krugu, pazi ovo, energo petrol, dvije omw, cavkunovic dvije, prosic, petrol :lol: :lol: ja mislim da ih je previse na tako malom krugu od 2-3 km i to ne zracne linije :) :lol: a gorivo katastrofa bilo i ostace dok je ove drzave...
 
Top