Uvoz i registracija oldtimera? Informacije o proceduri?

Uvoz i registracija oldtimera? Informacije o proceduri?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Dakle interesuje me sledece:
1. Koliko auto mora biti staro da bi imalo status oldtimera?
2. Kakva je procedura prilikom uvoza takvog automobila?
3. Da li takvo auto dobija trajnu registraciju ili ne?

Hvala svima koji su raspolozeni dati informacije.:cool:
 
Član
E super:cool:
Prva stavka zadovoljena, treca me raduje jos samo da saznam kakva je procedura prilikom uvoza (mozda je ista kao i sa normalnim autima) i mogu polako da se bacim na posao. ;):icon_smile:
 
Član
Pa sta znam.:icon_question:
Vidjao sam dosta ljudi sto dovezu oldtimera ,naprave restauraciju i kasnije registruju normalno.
Nisam imao prilike nikog od njih da pitam kako to ide pa reko da pitam vas, mozda neko zna nesto vise o tome:icon_smile:
 
BHT Ovisnik
to sam i ja cuo da mora imati 30+ godina,al kazu da se i ne racuna svako auto oldtimerom koje ima navrsenih 30god. jer onda bi i golf 1 spadao u tu grupu,kupis ga recimo u RH ili Srbiji za sitne novce i reg. ga za stalno,ali mislim da mora popunjavati neke uslove,tako sam bar nacuo
 
Član
Ovo auto koje sam ja namjerio da kupim je staro 40 godina i dosta je rijetko. Valjda ne bi trebalo da bude nekih prepreka prilikom uvoza. ;)
 
Postoje predispozicije za oldtimera..Ne moze svaki krs biti oldtimer..Oldtimer dobije od nadlezne institucije "dokument" o statusu oldtimera..
 
Član
ako nije neka tajna mozes li podjeliti sa nama :) ima nas jos koje ''kopka'' kako to funkcionise :)
 
Pa valjda mora biti u normalnom stanju (kao i ova nova samo sto je to 30+) na njemu trebaju svi biti tvornici dijelovi tj nije potrebno imati rođene dijelove na njemu jer je to ne moguce u tih 30 jedino da je bilo cilo vrime u garazi ( ali ne bi ni tada :lol: ) nego kad se koji mjenja da bude tocno koji je namjenjen za tu klasu. Npr kao na 124 usku lajsku stavljas dijelove od 124 siroka lajsna to ne bi odgovaralo....
Ovo sam slucajno cuo od ljudi sada da li je istina ne znam ali po meni ima neke logike ;)
 
Član
Rekli su mi da je proces carinjenja isti kao da uzvozis bilo koji auto(sa nekim dodatnim zahtjevima , ali nista nerealno). Ako ista bude od ovog projekta rado cu podijeliti sa vama sve informacije vezane za uvoz oldtimera.

Je li OPEL???:icon_question::icon_question:
Naravno:cool:
Necu jos da otkrivam koji jer mozda nesto omane pa sve padne u vodu, ali recicu samo da je 1972 godiste sa 80.000Km od prvog vlasnika.:icon_smile:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top