uvoz auta iz engleske

uvoz auta iz engleske

Član
pozdrav svima
priatelj mi zeli da odveze auto u mostar i da ga ocarini ,registruje
a ja sam cuo nisam 100% SIGURAN DA JE U BH UVEDENA ZABRANA ZA ENGLESKA AUTA.
mozeli mi neko reci da li se jos mogu uvoziti auta iz uk ili ne
pozdrav
 
Član
ne znam sada ali prosle godine je jedan covjek uvezao vauxhall vectru i sad je registrovana na nasim tablama, ali to je bilo prosle godine, za ovu godinu ja nisam cuo nista, a i ne vidim razloga za tu zabranu...
 
RS TURBO je napisao(la):
ne znam sada ali prosle godine je jedan covjek uvezao vauxhall vectru i sad je registrovana na nasim tablama, ali to je bilo prosle godine, za ovu godinu ja nisam cuo nista, a i ne vidim razloga za tu zabranu...

ne može proći homologaciju,jer je volan na desnoj strani ;)
 
Član
upravo ovo za homologaciju, isto kao sa amerima... moras sve srediti i prebacit na "eu" standarde...
 
Član
jeli ima da je donesen zakon na nivou bosne..
znaci ako bih on dovezao auto morao bih prebaciti volan na ljevu strenu da mogao registrovati auto ili ...............
 
necko1 je napisao(la):
jeli ima da je donesen zakon na nivou bosne..
znaci ako bih on dovezao auto morao bih prebaciti volan na ljevu strenu da mogao registrovati auto ili ...............

Novim zakonom je ukinuta zabrana uvoza vozila starijih od 7 godina uz uslov da zadovoljavaju euro 3 normu i da prođu homologaciju. Istim zakonom je zabranjen uvoz vozila sa volanom na desnoj strani i havarisanih vozila. ;)

Evo imaš na ovom linku objašnjenje i link do zakona http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=83614
 
Top