ulje dimi

ulje dimi

Član
Pa bela je para, jer je hladno napolju, imao sam ja auto kome je motor bio skroz u qrcu i tako se manifestovalo...
 
Član
dellas je napisao(la):
Pa bela je para, jer je hladno napolju, imao sam ja auto kome je motor bio skroz u qrcu i tako se manifestovalo...

sta onda bijeli dim (para) nebi trebao upucivat da ima vode u ulju?
sto je noramalno prvih 20-ak minuta rada motora!
ako dimi i dalje onda je dihtung glave dao svoje
 
Član
Zapusi prstom tu rupu gde ulazi merac ako se stvara jak pritisak i posle par sekundi ti oduva prst i uradi puff, onda je motor pufnuo :) Nadam se da gresim...Naravno prvo sacekaj da postigne temperaturu.
 
Član
dellas je napisao(la):
Zapusi prstom tu rupu gde ulazi merac ako se stvara jak pritisak i posle par sekundi ti oduva prst i uradi puff, onda je motor pufnuo :) Nadam se da gresim...Naravno prvo sacekaj da postigne temperaturu.

thx na odgovorima, zanimalo me da li teorija sa vodom/parom stoji!

jer u principu trebo bi dimit dok voda ne ispari u potuponsti iz ulja!
zato treba cesce mjenjat ulje na autima koji su na kratke relacije, najcesce se stvara emulzija na cepu!

a na oil catch tanku se moze isto tako primjetit voda, odnosno da para se kondenzira zajedno sa uljnim parama!

posto su forumi puni raznih "informacija" pa me buni:icon_rolleyes:
 
Član
Kad probije dihtung glave to se desava, ili eventualno kad auto ne postize radnu temperaturu cesto....sto je redak slucaj.
 
Član
da upravo taj efekt, jer bijeli dim je u biti para, zagrijavanjem vode u ulju koja je nastala kondenzacijom ili propisalim dihtungom!

i kao sto si reko na autima koji ne postizu cesto temp, onda ulje se ne stigne zagrijat a ni voda isparit, onda radi raznorazne taloge!

najgore bi bilo ako se nevaram ako dimi plavo-tamno sivi dim na stangu, onda su karike bye-bye, dok ako na cepu od ulja dima plavo, moguce je da gumice su dale svoje!
 
Ako ti puši na šipki od ulja to znači jarane da su ti karike pri kraju ili da je ulje previše staro:icon_confused:
 
Top