Ugradnja plina

Ugradnja plina

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
pa ako nemas potrebe za tim onda nemoj u mene stric ima ugradjen plin u opel omegu 2.0 8v i kaze da nema nikakvi problema s tim da omega trosi 14 po gradu pa ako nemas potrebe nevidim razlog sto bi ga ugradjivo
 
Član
imam ja u autu plin
1,4 MPi
potrosnja 1 litar vise nego benzina a razlike nema
sto se tice snage
usteda na NIVOU
 
Član
extra stvar s tim da ako ugradis sekventni plin ne gubis nista snage a mislim da ce ti i potrosnja biti ista potpuno znaci nece biti ni litar vise ! kao sto rekose usteda na nivou ... ako ces vec radit uradi to kako treba, nemoj neke fuserske sisteme stavljat ! pozz
 
Član
Kolika je sada razlika u cijeni plina i benzina, jel se sada isplati npr. ugraditi dobar plin kao Lovato i to sekvenc koji košta oko 900eura. Kada je to moguće isplatiti
 

IGY

Član
ja ga ne bi ne zato sto ne valja nego zato sto ne volim to
prednosti jedino manja potrosnja (love)
mane izgubic pola gepeka
 
Član
hebo vas plin na to se kuha samo a sad mu i cijena skocila i stalno ce biti samo skuplji tako da nevidim racunicu a ja ga osobno nikad nebi u autu unisti glavu motora ventile klipove bla bla bla
 
Član
pa sracunaj koliko kilometara prelazis mjesecno i za koliko bi ga isplatio a razlika nije velika u mostaru je plin 1,20 km a bezolovni 95 1,49 tako da je po mom misljenu to zanmerljivo neznam cijene u ostalim gradovima BiH al sve ti je to tu nedje npr ako ti auto trosi 10 l na 100 kilometara onda ces plin platit 12 km a gorivo 15 usteta 3 km znaci isplatio bi tih 900 eura za 60 000 kilometara ako ne prodas auto do tad
 
Član
duleprof je napisao(la):
Kolika je sada razlika u cijeni plina i benzina, jel se sada isplati npr. ugraditi dobar plin kao Lovato i to sekvenc koji košta oko 900eura. Kada je to moguće isplatiti

ajde
reci ti nama u koje auto oces plin godina snaga sve to
 
Član
Da zauzme pola gepeka ... NIJE ISTINA mozes staviti bocu koja dodje umjesto gume a da kvari motor ni to nije tacno ! a sto se cijene plina tice ....plin ce uvijek biti jeftiniji od benzina sad je samo pitanje vremena za koje ces ti to isplatiti i naravno kilometraze koju prelazis ! pozz
 
Član
normala je napisao(la):
Da zauzme pola gepeka ... NIJE ISTINA mozes staviti bocu koja dodje umjesto gume a da kvari motor ni to nije tacno ! a sto se cijene plina tice ....plin ce uvijek biti jeftiniji od benzina sad je samo pitanje vremena za koje ces ti to isplatiti i naravno kilometraze koju prelazis ! pozz

logicno kod mene je na mjestu rezervne gume
 
Član
ne isplati se po ovim cijenama,nekad jest,kad je benzin bio duplo skuplji,sad je razlika 20-tak kf,isplatice ti se samo ak si maratonac za volanom...btw,potrosnja plina je malo visa od benzina,do 10%,a i auto malo izgubi na snazi...ja ne bih,trenutno...sve stavi na papir,zavisi opet koliko prelazis,al cisto sumnjam da ce ti se isplatit,jer je potrosnja malo veca pa ti se usteda smanji,takodjer,moras radit atest boce,doplatit malo na osiguranje pri registraciji,bla,bla....moj ti je savjet da ne diras nista trenutno,osim ako nemas neku azdahu sto proguta 15-20 litara...al ak vozas nesto sto trosi 10-tak litara na 100km,nemoj,samo ces se zagulit,cijena benzina konstantno opada,i niko ne moze predvidjet sta ce bit ni u skoroj buducnosti a kamoli daljoj...pricalo se da ce dizel skocit na 4KM,pa se nikad nije desilo,pricalo se da cijena plina ne prelazi polovinu cijene benzina,pa su sad skoro po istoj cijeni...opet do tebe je,al dobro proracunaj,to bi ti se mozda moglo isplatit ako gledas dugorocno,al ni to nije sigurno vise...
 
Član
normala je napisao(la):
Da zauzme pola gepeka ... NIJE ISTINA mozes staviti bocu koja dodje umjesto gume a da kvari motor ni to nije tacno ! a sto se cijene plina tice ....plin ce uvijek biti jeftiniji od benzina sad je samo pitanje vremena za koje ces ti to isplatiti i naravno kilometraze koju prelazis ! pozz

zasto se onda pojavi korozija na ispusnim kanalima na ispusnoj grani zasto se spale ventili klipovi dobiju naslage na sebi uglavnom SRANJE napravi od motora neznam za te slabije aute a na svemu sta je jace vidio sam te probleme na svakom bmw sta ima plin unistena je glava i ako nije sekvent eksplodira protokomjer pa vidi racunicu jel se isplati raditi glavu motora svakih 20 000km mozda i prije
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top