ugradnja plina u BWM 525 i 89 god

ugradnja plina u BWM 525 i 89 god

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Imali tko da vec ima auto plin u BMW 525i i htio bi cuti kako ga slusa i jeli zadovoljan. Naime zelim i ja da ugradim u svoje autoplin pa da vidim sta vi mislite . Auto ima 170 KS a motor je 2.5
 
Član
Imao sam ja 3 komada BMWa sa plinom, 2.0i, 2.7EA, 3.5i i svi su me slusali.

Ipak ako ces stavljati plin idi na MPI varijantu (dizna po cilindru) a ne nikako SPI (karburator) jer sa ovim drugim su ti sanse da ce sve biti ok 50-50, dok sa prvim nema sta da bude lose. BMW inace vrlo dobro podnosi plin i nema tu neke velike mudrolije.
Sve je do toga kojeg ces majstora odabrati, gledaj uzeti neki brand name plinsku instalaciju i kada ga stavis neces izlaziti iz auta a ostace uvijek nesto u djepu ;)
 
Član
Mislim ugraditi LEVATO PLIN u Sarajevu kod Radić firme. I u mog bwa-a su alminiska grana i nece me nest kostati oko 500 km . Sta mislite o tome
 

BiT

Član
Da nije Lovato?:icon_question: To nije losa marka.
Ako je Levato, onda je sigurno neka dzidzi-bidzi kopija.:D
Ako je ta cijena, onda nije sekvent sigurno(tj. dizna po cilindru), sto znaci da je malo losija varijanta, ali ako se dobro napravi ice on bez problema.
 
Član
Da radio sam i ja kod njih na 2 auta, to ti je SPI (karb) varijanta koja se inace ne ugradjuje ali moze radi toga sto ti imas alu usisnu granu. Opet da napomenem ako hoces strasan plinski uredjaj idi na MPI (dizne) jer tu neces gubiti na snazi, neces imati moguce detonacije i ostace ti potrosnja kakva treba bez dodatnih stelovanja i trazenja ler gasa na leru svako malo...

Ako ces imati auto duze vremena u sebe i ako si zadovoljan sa njim gledaj to kao dugorocnu investiciju za koju se isplati dati jos 500 KM jer te mogucnost glavobolje izbjegava nasiroko dok kod SPI to nije slucaj
 
Član
sekvent oko 1000 maraka kod Radica , uglavnom ovaj momak je sve objasnio za svaki cilindar posebno dizna odnosno MPI i to je oko 1000 maraka a za onaj sto ide za karbase itd. SPI oko 500 maraka .. eto to je to :)
 
Član
prije sam imao audi 80 i imao sam ovaj od 550 plin i sve me je extra slusalo nekada samo malo pomjerim lro gas, a nekada se desi i detonacija ali mislim da nije to nista opasno , jeli se ipak radi o alu grani.
 
Član
Na alu usisnu granu se "moze" staviti SPI ali opet kazem to je jeftinija opcija koja u orginalu nebi trebala da ide nego na karburator sisteme. Moze se staviti... pogotovo ako ti ne smetaju detonacije, eto sam i ja imao na 2.7EA prve dvije nisu napravile nikakvu stetu a ove sto su dolazile kasnije su nosile komad po komad dijelova sa usisa... npr na 3.5i mi nije nikada detoniralo ni na 2.0i . ipak kada budem stavljao na ovaj ide obavezno MPI (ne radi plasticne grane) vec sto je to plin bez problema.
 
Član
Kod mene je sekventni 1.4 MPI motor super radi evo vec 70 000 km na plinu bez i jednog kvara na motoru ili instalacijama od plina...odlicno ide potrosnja kao i benzina , ma savrseno...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top