Udes, savijet oko osiguranja

Udes, savijet oko osiguranja

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xrx

Član
Sinoc me udario lik i pobjegao sa mjesta nesrece. Situacija je 100% cista, udario me je odzada, polomio karambolku i lajsnu na gepeku. Zapamtio sam njegovu registraciju, policija je uradila svoj posao, slikala, uzela izjavu od mene itd.
Posto sam prvi put u ovakvoj situaciji, sta dalje da radim? Moje osiguranje je triglav. Kakvi su oni sa peglanjem i procjenama? Auto inace prodajem i hocu sto prije da rijesim to, a pokusat cu po svaku cijenu zaobici servisere od osiguranja.
I usput, gdje ima ovlasteni opelov servis u Sarajevu? Imsir je koliko ja znam zatvorio...
 
xrx je napisao(la):
Sinoc me udario lik i pobjegao sa mjesta nesrece. Situacija je 100% cista, udario me je odzada, polomio karambolku i lajsnu na gepeku. Zapamtio sam njegovu registraciju, policija je uradila svoj posao, slikala, uzela izjavu od mene itd.
Posto sam prvi put u ovakvoj situaciji, sta dalje da radim? Moje osiguranje je triglav. Kakvi su oni sa peglanjem i procjenama? Auto inace prodajem i hocu sto prije da rijesim to, a pokusat cu po svaku cijenu zaobici servisere od osiguranja.
I usput, gdje ima ovlasteni opelov servis u Sarajevu? Imsir je koliko ja znam zatvorio...

http://www.berlijeta.com/opel/index.html
U a fazi na alipasinom polju...;)
 
Član
drug i ja se evo peglam sa osiguranje za jebenih 300 KM vec 2 mjeseca... ali to sve zavisi od osiguranja do osigurannja... tvoje je da se javis u svoje osiguranje da ti izvrse procjenu pa ce ti pismeni putem polsati cifru procjene pa ako ti se svidi potpises i cekas ispatu i to je to.... sretno u prodaji
 
Član
imao sam slicnu situaciju neko me udario i pobjegao (dobio je na kraju 2 kaznena boda i 200 KM kazne), ali sam zapisao tablice. ti mozes otici u policiju i traziti da ti daju kopiju zabiljeske( nesto se plati) i sa tom kopijom odes u svoje osiguranje na procjenu, oni ce to poslikati i poslati u osiguranje od tog drugog. to sve moze ici sluzbenim putem ali se moze dosta oduziti, tako da je najbolje da odes u mup i pitas mozes li dobiti tu kopiju. ja iako sam dobio te papire na ruke, citava procedura je opet trajala oko 2 mjeseca. na kraju sam uspio izganjati pare da naplatim.
 
Član
trebace ti dosta zivaca sa osiguranjem. ja se jos peglam sa osguranjem evo skoro 3 mjeseca nisu mi ni ponude poslali, dok ne "dreknes" u osiguranju nema nista od tog. aaL samo laganiniii... :D :D :D
 

xrx

Član
ammel je napisao(la):
imao sam slicnu situaciju neko me udario i pobjegao (dobio je na kraju 2 kaznena boda i 200 KM kazne), ali sam zapisao tablice. ti mozes otici u policiju i traziti da ti daju kopiju zabiljeske( nesto se plati) i sa tom kopijom odes u svoje osiguranje na procjenu, oni ce to poslikati i poslati u osiguranje od tog drugog. to sve moze ici sluzbenim putem ali se moze dosta oduziti, tako da je najbolje da odes u mup i pitas mozes li dobiti tu kopiju. ja iako sam dobio te papire na ruke, citava procedura je opet trajala oko 2 mjeseca. na kraju sam uspio izganjati pare da naplatim.

Zvao sam mup, ovi sto izdaju te papire ne rade nedeljom. Tako da danas nista ne mogu rijesit.
Postoji li sansa da ovaj lik da njima na kafu i tako se izvuce, posto ja nemam nikakav dokaz da je bio sudar ako policija zazmiri na jedno oko :)

Edin_ je napisao(la):
trebace ti dosta zivaca sa osiguranjem. ja se jos peglam sa osguranjem evo skoro 3 mjeseca nisu mi ni ponude poslali, dok ne "dreknes" u osiguranju nema nista od tog. aaL samo laganiniii... :D :D :D

Ma i pretpostavljao sam da ce tako bit. Znaci od prodaje nema nista do daljnjeg :icon_sad:
 
Član
xrx je napisao(la):
ammel je napisao(la):
imao sam slicnu situaciju neko me udario i pobjegao (dobio je na kraju 2 kaznena boda i 200 KM kazne), ali sam zapisao tablice. ti mozes otici u policiju i traziti da ti daju kopiju zabiljeske( nesto se plati) i sa tom kopijom odes u svoje osiguranje na procjenu, oni ce to poslikati i poslati u osiguranje od tog drugog. to sve moze ici sluzbenim putem ali se moze dosta oduziti, tako da je najbolje da odes u mup i pitas mozes li dobiti tu kopiju. ja iako sam dobio te papire na ruke, citava procedura je opet trajala oko 2 mjeseca. na kraju sam uspio izganjati pare da naplatim.

Zvao sam mup, ovi sto izdaju te papire ne rade nedeljom. Tako da danas nista ne mogu rijesit.
Postoji li sansa da ovaj lik da njima na kafu i tako se izvuce, posto ja nemam nikakav dokaz da je bio sudar ako policija zazmiri na jedno oko :)

Edin_ je napisao(la):
trebace ti dosta zivaca sa osiguranjem. ja se jos peglam sa osguranjem evo skoro 3 mjeseca nisu mi ni ponude poslali, dok ne "dreknes" u osiguranju nema nista od tog. aaL samo laganiniii... :D :D :D

Ma i pretpostavljao sam da ce tako bit. Znaci od prodaje nema nista do daljnjeg :icon_sad:



najbolje bi ti bilo da nadjes nekog da ti uradi kola,a da mu das pare kad dobijes od osiguranja ako ti nemas kes.. a policija ako je dolazila uradili su zapisnik, nemas potrebe da se sikiras ako sve bude kako je bilo.. ;)
 
krajem augusta je mene tako udario i pobjegao mangup sa crnom alfom 147 kod BBi na semaforu,ja stajao na semaforu i debil se zabio i zapisao ja broj tablica i do pred Novu godinu ga trazili i jedva nasli,eto to je nasa policija....Kako oni kazu 4 punomoci je imala ta alfa,pa su sve trazili sluzbenim putem iz stanice u stanicu i na kraju ga nasli i narkic priznao da me je udario i evo jos cekam osiguranje da da svoju ponudu...
A najbolje ti je otici u ovlasteni servis i uzeti predracun za stetu i to lijepo odnijeti u osiguranje i reci da zelis da radis kod njih auto pa ces da vidis reakciju ovih iz osiguranja :lol:
 
Član
sto se tice triglav osiguranja ja nisam imao nikakvih problema oko naplate,dekno me lik s golfom dvicom na semaforu s guza,uradio zapisnik,skino karambolku i malo posliko vezni lim,odnjeo u osiguranje i za 20 dana dobio ponudu 960KM,potpiso,dao broj ziro racuna,pare legle za 2 dana;)
 
Član
Moj brat isto tako nesretan slucaj, uzme mu dedo pravo prvenstva i brat drekne u njega. Policija uradila svoje i on otisao na procjenu u ovlasteni. Masno su ga procjenili bas, mogo je nov auto uzet za te pare i naravno cekao 3 mj za naplatu.
U medjuvremenu je sebi napravio auto kod majstora i pare su legle kasnije, duplo manje od onog sto je ovlasteni procjenio :)
 
Član
samo da znas za ubuduce,u takvim situacijama kada neko pobjegne ako si bio sam,zoves tetku,amidzu,dajdzu petog desetog da ti bude svjedok,ovako imas slucaj tvoja rijec protiv njegove a to je vrlo diskutabilno
 
Član
Uf. Ja ču se načekati. Kod mene slikali, pa poslije uklanjanja karambolke nadopuna zapisnika i za dijelove i za ruke.
Ali iz iskustva znam da ako je situacija po zapisniku čista 100% krivica jedne strane čak i najlošija osiguranja ne zatežu previše.
 
Član
Ako nisi kasko osiguran nemas sta traziti kod svog osiguranja, to je osiguranje od auto odgovornosti za lica kojima ti naneses stetu.Tako trebas da ganjas njegovo osiguranje a ne svoje.
Dok ga ne nadju, mrka kapa!!
Trebao si zvati nekog kao da je bio sa tobom i da da izjavu kao svjedok... ako ga nadju nema sanse da se izvuce...
 

xrx

Član
djogi86 je napisao(la):
Ako nisi kasko osiguran nemas sta traziti kod svog osiguranja, to je osiguranje od auto odgovornosti za lica kojima ti naneses stetu.Tako trebas da ganjas njegovo osiguranje a ne svoje.
Dok ga ne nadju, mrka kapa!!
Trebao si zvati nekog kao da je bio sa tobom i da da izjavu kao svjedok... ako ga nadju nema sanse da se izvuce...

Bila mi je zena samnom u autu, ona se cak i sjetila da pogleda tablice. Meni je u momentu doslo da ga ganjam i vratim istom mjerom kad sam vidio da je pobjegao. Bilo je jos svjedoka koji su policiji samo potvrdili sta se desilo i jedan je cak potvrdio registraciju, ali niko nije htio da to stavi na papir. Dok sam davao izjavu cuo sam da se lik javio policiji na telefon kad su ga zvali i poslije moje izjave su otisli da uzmu njegovu izjavu. Jedan od drotova je rekao da ce me nazvat da mi kaze sta je bilo. Naravno nisu zvali, niti sam se nadao :D
Maloprije sam bio u svom osiguranju. Procjenili su stetu: treba mijenjati karambolku i lajsnu i ako eventualno bude jos nesto ispod karambolke otislo. Sutra dobijam papir od njih i pravac u ovlasteni po predracun.
E sad ne znam da li da sam popravljam taj kvar i cekam pare koje mozda necu nikad dobit, ili da malo sacekam da ga uhvate (ako nisu).
Isao sam u MUP da vidim jesu li nasli levatinu, ali nece ni da pricaju samnom dok ne uzmem zahtjev za zapisnik od osiguranja. Osiguranje iz nekog razloga neda taj zahtjev nego ce ga oni licno poslati danas pa ce mi javiti sta i kako (i to cisto sumnjam da ce zvati).
Uglavnom, izgubio citav dan i presao skoro 100 km po gradskim guzvama i na kraju nisam nista napravio :icon_confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top