U sudaru "golfa" i autobusa poginula dvojica mladića

U sudaru "golfa" i autobusa poginula dvojica mladića

Nedžad Efendić (21) i Almedin Prljača (20) iz Sarajeva podlegli na licu mjesta, dok se ljekari u Kliničkom centru bolnice Koševo bore za život Adisa Gerina (29)

thumbnail.php


Smrskani "golf" u kojem su mladići nastradali

U teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila preksinoć oko 23 sata na dijelu magistralnog puta M-18 Sarajevo - Tuzla, na lokalitetu Gornji Bakići kod Olova, smrtno su stradali Nedžad Efendić (21) i Almedin Prljača (20) iz Sarajeva. Teške tjelesne povrede opasne po život zadobio je Adis Gerin (29), također iz Sarajeva.

Do nesreće je došlo kada su se sudarili autobus "neoplan", vlasništvo "Transturista" Tuzla (914-J-108), kojim je upravljao Đ. Đ. iz Tuzle, i automobil "golf 2" (A08-T-028), za čijim upravljačem je bio nastradali Nedžad Efendić.

Saputnici u "golfu" su bili nastradali Almedin Prljača i Adis Gerin, koji je zadobio teške tjelesne povrede opasne po život i odmah je prevezen u Dom zdravlja Olovo, a potom u Klinički centar bolnice Koševo.

Uviđajem je utvrđeno da se "golf" kretao iz pravca Sarajeva prema Tuzli te je usljed neprilagođene brzine došlo do naglog zanošenja vozila. U tom trenutku "golf" je prešao na drugu kolovoznu traku kojom se iz suprotnog pravca kretao autobus te je došlo do direktnog sudara.

Uz pomoć profesionalnih vatrogasaca iz Olova, koji su specijalnim makazama izrezali lim potpuno smrskanog "golfa", izvučena su tijela nesretnih mladića. Tijela su prevezena u prosekturu Gradskih grobalja Visoko, gdje je tokom dana, po nalogu dežurnog tužioca, izvršena obdukcija. Automobil je prevezen na službeni parking Policijske stanice Olovo radi vještačenja.
 
Član
Prolazio sam preksinoc bas tim putem, i toliko je sklizav put bio da je to nenormalno, neka kisa je pala i valjda ona prasina i sve, ja sam se jedva spustio tim putem. Tu sam mozda prosao oko pola 11, znaci malo posle mene se to desilo.

Streta mladih zivota.
RIP
Nastradalom zelim brz oporavak.
 
Početnik
tu je strasno klizava cesta kad malo kise padne, i ja sam imao udes na tom putu...
Zali boze mladih zivota.. :icon_sad:
 
Član
prije 3 dana tamo kod Vinca-Jajce isto sudar golf mk2 i autobus..pogino vozac golfa..skreno u suprotnu traku..
RIP
 
Top