U Sarajevu neophodan centar za upravljanje saobraćajem

U Sarajevu neophodan centar za upravljanje saobraćajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
060801_trafficJams_hmed_1p.hmedium.jpg


Već 30 godina predstavnici svih nivoa vlasti govore da u Sarajevu treba napraviti centar za upravljanje saobraćajem. I toliko godina se samo priča o centru pa danas tog centra nažalost nemamo, upozorava profesor Fakulteta za saobraćaj i komunikacije Osman Lindov.

- Taj centar služi za regulisanje saobraćaja, naročito kada su velike gužve u vrijeme jutarnjih i popodnevnih špica. Postoje ljudi koji u sjedištu centra preko ekrana prate šta se dešava na cestama. Čim negdje uoče velike gužve, preusmjeravaju saobraćaj drugim putevima i to preko semafora. To je veoma efikasan sistem koji prikazuje i prekršioce saobraćajnih propisa te se na osnovu toga mogu usmjeravati i policijekse patrole - pojasnio je Lindov.

Prema njegovim riječima, u poslijeratnom periodu Vlada Kantona nikad se nije potrudila da izdvoji novac za realizaciju ovog projekta.

- Uspostava centra košta desetine miliona, ali je ovo isplativ projekt. Međutim, mi ga nikad nećemo dobiti jer Vlada u svakom budžetu planira inicijalna sredstva od 20.000 do 50.000 KM, a start je minimum dva miliona - tvrdi Lindov.
 
Član
nije toliko ni skupo koliko se izdvaja za neke druge gluposti , a puno je korisnije ..
al takav smo narod .. :icon_rolleyes:
 
Član
i pored ta 2 miliona sto bi trebala da se izdvoje ako odluce pravit dok se napune svakom politicaru dzepovi ispalo bi tu minumim 5 6 miliona kao i svaki veci projekt ili bilo sta sto prave tako bude...
sto se tice centra logicno da treba svako ko ujutru rano ustane bilo da putuje tramvajem ili trolom ili autom bilo cim zna kolika je guzva i kolika zagusenost saobracaja , ovo bi sigurno pomoglo ....
 
Član
upravo to sto si rekao, na pocetku bi bilo 2 mil, pa kasnije 5,6 kofol troskovi da se svi nakradu..
 
Član
Baš sam nedavno na vijestima čuo da se kod nas u BL na proljeće pravi taj centar i biće gotov do kraja godine.
A zapamtio sam po tome što je kredit za izgradnju 10 miliona... :icon_eek:

Evo malo stariji info http://www.nezavisne.com/banjaluka/vijesti/39103/Preko-Interneta-do-vijesti-o-dolasku-autobusa.html
 
Član
a što će mi :icon_question::D
i nisu tolike špice da se ne moze proci...guzva je na svakom putu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top