Twingo - ležaj točka

Twingo - ležaj točka

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Eto desilo mi se da mi je ležaj prednjeg točka otišo 2x u nepuna tri mjeseca... :icon_evil::icon_evil::icon_evil: I to nebi mi bilo čudno da nije oba puta na istom točku...:icon_evil::icon_evil::icon_evil: Sve dijelove kupujem kod GRKA, nije valjda da mi je uvalio neku treću klasu.... Najgore mi što je počeo zujat negdje oko tarčina a krenuo bio na more :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Šta bi mogo bit uzrok kvara, dali neko zna???
 
Član
Uzmi u SKF-u sljedeci put. Mada ja nebi rekao da je to do lezaja, nesto ti nije ok sa trapom...
 
Član
Jesi li imao kakvih sudara na tu stranu ili jacih udara od trotuar??:icon_question: mozda ti se poremetila geometrija trapa, pa ti stvara probleme.
 
Član
Auto nije udaran... Špura mu nije baš kako treba, moguće da je to uzrok...

Inače u prednjem lijevom točku bruji samo kada idem pravo... malo čak i na volanu osjetim kao neko struganje... ako ulazim u blagu krivinu, lijevo ili desno, brujanje prestane... isto tako, tek kad krenem ne čuje se ništa a posle nekih 1km počne da bruji...

Jbte, možda i nije ležaj točka.... Potpuno je isti zvuk kao prvi put kad mi je ležaj otišo ali tada sam imao i lufta u tom točku... sada dignem auto na dizalicu nema ni sec lufta....

Možel biti nešto drugo osim ležaja a da se čuje to brujanje??? :icon_rolleyes::icon_rolleyes:
 
Član
zglob moze da bude i jos gomila stvari lezaj ti se cuje kad je opterecena ta strana nebi se bas cuo kad ides pravo toliko ili kad motas u suprotnu stranu kad ti se prebaci opterecenje sa strane dje je ostecen lezaj
 
boze biti unutrasnji kineticki,tj onaj krst na kraju osovine....ali,standardo,ovako samo mozamo nagadjeti i nabrajati sve djelove koji mogu proizvoditi taj zvuk...
 
Ovi zamjenski lezajevi ti inace nevaljaju, po meni smece...SKF mi se znao rasuti poslije 5 000 predjenih KM...Moguce da su poluosivne rika pa daju takve zvukove i unistavaju lezajeve, tko ce ga znati...A sto se tice Grka, i nije ti to neki kvalitet, da znas...
 
Član
E pa stvarno ne znam šta ću s ovim twingom, o jadu me zabavio... tako mali a kvarova milion... taman napravim jedno, pokvari se drugo....

Dođe mi da ga polijem benzinom i zapalim, đavo ga odnio...

Nipošto ne kupujte twinga koji je izašao prije posljednje dorade, tj twinga starijeg od 1999. godine... Ne hebe samo mene, već znam još par ljudi koji muku muče isto kao ja...

Idem sutra skinuti sve redom da vidim dali je taj ležaj a 99% mislim da jeste!!!
 
Član
Mi ovde samo mozemo nagadjat... to i to ..

Probaj otic u ovlasteni servis kod Bunje mislim da je on, pregled i da ti ustanove kvar nebi te trebao puno kostat nekih 20 do 30 KM. Al' onda ces bar sigurno znat sta je i sta ti je radit.

Ako se ne razumijes dovoljno u auta, sam nemoj nista radit. Mozes samo veci kvar napravit.
 
Član
I ja to mislim jer onakav zvuk nema šta drugo stvaratio osim ležaja... Baš danas zavirivao pod auto, nema šta drugo biti...

Kinetički nije 200% jer se zna kakvi su simptomi kad on ode...

Nemam odgovarajući ključ a sam bi skino to da pregledam... Majstor ko majstor, zamijeniće 300 drugih dijelova dok ne nađe šta je pravi problem...
 
Član
Vidiš to sam i ja konto da bi moglo biti jer evo nisam vozio auto nekih 3 dana i evo više mi se ne čuje taj zvuk... vozim se već 2 dana i sve ok.... vrlo moguće da fali ulja u mjenjačju... jer da je ležaj bio otišo čulo bi se opet... samo problm mi je što nigdje na mjenjaču nisam našao mjerač za ulje.... jedino ima ono gdje si sipa i ispušta ulje...

Koliko ide otprilike ulja u mjenjač i koja mu je cijena??? Nit sam kad kupovao niti sipao :icon_question: Najbolje da ispustim ono staro i dospem novo ulje!!!
 
neznam o kojem je twingu rijec ali evo da dam primjer... 1200cc 43Kw '96god 3,4l ulja SAE 75W80 imas na OMW pumpi na Stupu 15,50KM full sintetika ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top