Tvrdo kvačilo - Golf 2 1.6b

Tvrdo kvačilo - Golf 2 1.6b

Član
Mjenjač je s 4 brzine, kad malo sajlu podešavam bude dobro dan-dva i nakon toga opet tvrdo. Najčešće mi smeta kad hoću u R prešaltat onda moram do kraju pritisnuti. Šta bi moglo biti ?
 
Član
Sta bude tvrdo? kvacilo? tebi tvrdoca se nece promijeniti samo stelanjem na sajlu, ti kad stelas na sajlu samo privlacis druk lezaj korpi, a pritisak na kvacilo i tvrdoca moraju biti isti... Kvacilo se nastima da kad se pusti kvacilo papucica, druk lezaj ne dira korpu i kad se nastima tako, to je ok, a tvrdoca kad pritiskces kvacilo papucicu ti je do korpe. Imas korpe koje su tvrdje i koje su mekse, sve zavisi od proizvodjaca...
 
Član
Sta bude tvrdo? kvacilo? tebi tvrdoca se nece promijeniti samo stelanjem na sajlu, ti kad stelas na sajlu samo privlacis druk lezaj korpi, a pritisak na kvacilo i tvrdoca moraju biti isti... Kvacilo se nastima da kad se pusti kvacilo papucica, druk lezaj ne dira korpu i kad se nastima tako, to je ok, a tvrdoca kad pritiskces kvacilo papucicu ti je do korpe. Imas korpe koje su tvrdje i koje su mekse, sve zavisi od proizvodjaca...
Znam, razumijem te. Ali sam pokušao onako na najjednostavniji način i stvarno ima efekta kad malo pomjerim sajlu, ali kratko traje.
 
Član
podmazi sajlu, skini odozdo sa mjenjaca, u spricu ulja i uspricaj u buzir, ako to pomogne dobro i jeste ako ne pomogne onda ovo sto rs kaze, korpa i te zajebancije
 
Član
Otkačio sam sajlu i pokušao onako rukom da vidim je l' zapekla, ide glatko. Onda mi ostaje ta korpa.
 
Član
To je problem vjerovatno, cesto popucaju limovi dole iznad pedala na dvojci i onda vuce i kocnicu za sobom kad stiskas. Al usput provjeri i ulje u mjenjacu.
 
Top