turbo na 1.8i Golf MK3

turbo na 1.8i Golf MK3

;)
jer mogu dobiti pomoc oko ovo: imam turbinu kompletnu, zelim da je namestim na mojem motoru na seat ibiza 1.8i od golf 3 znam to kako i gde koje stvare stoe i cu da je lakse namestim al neznam kako ce funkcionirati i sta treba da prepraim mog motora molim recite sta da uradim zelim da boost jako skace :D al na ovim motorom a ne na fabrickom motoru sa turbom.
 
Početnik
RE: pozdrav svima koliko vam ima :D

zasto otvaras 2 temu...

ali evo..taj ti motor nije najbolji za tu tvoju modifikaciju..ali da ti ja puno neserem ako hoces evo otprilike sta ti treba..

treba ti ispusna grana,da mozes turbinu nakacit,treba ti usisna grana,ako ti je carb taj ti nemoze jer trebas carb koji nije vakumski..dalje trebas napravit dovod ulja na turbinu,treba ti killer ulja,treba ti novi dihtung metalni da smanjis kompresiju,mozda jaci sarafi i na klipnjacamai na glavi..pa ti treba dovod goriva rijesit,jaca pumpa jaci injektori ako imaju,pa ti treba milion senzora i zafrkancija...itd.itd..ugl nije to samo nakaci turbinu i eto ga,ovo ti je neisplativ posao,ali eto ako ti hoces radi...stim da ako sve slozis pitanje je koliko ce ti motor to izdrzat na stock klipovima i klipnjacama..pa hocel to prenos moci pratiti ?? al ako ti imas pare ti radi,a verujem da to sam neces raditi jer neznas,da znas nebi nas pitao,pa tako kontaj i za majstora da platis koji ce ti to radit..

i da naspomenem clan Lija je ovo pisao ;)
 
Početnik
RE: pozdrav svima koliko vam ima :D

Sarajlic je napisao(la):
zasto otvaras 2 temu...

ali evo..taj ti motor nije najbolji za tu tvoju modifikaciju..ali da ti ja puno neserem ako hoces evo otprilike sta ti treba..

treba ti ispusna grana,da mozes turbinu nakacit,treba ti usisna grana,ako ti je carb taj ti nemoze jer trebas carb koji nije vakumski..dalje trebas napravit dovod ulja na turbinu,treba ti killer ulja,treba ti novi dihtung metalni da smanjis kompresiju,mozda jaci sarafi i na klipnjacamai na glavi..pa ti treba dovod goriva rijesit,jaca pumpa jaci injektori ako imaju,pa ti treba milion senzora i zafrkancija...itd.itd..ugl nije to samo nakaci turbinu i eto ga,ovo ti je neisplativ posao,ali eto ako ti hoces radi...stim da ako sve slozis pitanje je koliko ce ti motor to izdrzat na stock klipovima i klipnjacama..pa hocel to prenos moci pratiti ?? al ako ti imas pare ti radi,a verujem da to sam neces raditi jer neznas,da znas nebi nas pitao,pa tako kontaj i za majstora da platis koji ce ti to radit..

i da naspomenem clan Lija je ovo pisao ;)

jesam jesam kod njega pisao ;)
 
Kupi si prvo dobru podlogu...mozda ABF...bit ce ti dovoljno poslije tog 1.8,pa kad budes imao viska Eura stavljaj turbo...
Ai smijesno mi je kad se netko raspitiva na forumu za stavljanje turba...znaci da nezna nista o tome a radio bih...
 
Član
prvo,golf mk3 a i seat sto se tice motora 1.8 8v ainsprica su svi bili sa monopoint ubruzgavanjem i na sta ces nakaciti turbo,na karburator?

u prvoj temi pises kako si prikupio sve potrebne dijelove,znas ko fol sta radis,pametujes clanovima foruma,a ovamo sad otvaras ponovo temu i govoris kako nemas blage veze moze li to uopste raditi.

mozda se varam,al ovo je veci bombas od Refke i Combeta.
 
neznam da su svi monopoint 1.8 8v moj brate nije dr stvar ako hoce nek isprsne motor momentalno ja to mestim i kraj a samo mene interesiralo nekli savet od clanovima da vidim kokako razmislja pa zato i tako sam se pravio lud al bice ok vidjecete meni je turbo dosta poznatija stvar samo sam hteo da vidim ko zna i kako zna o ta stvar pa zato i sam tako napisao :D al nebrinite sa vama je tuning garage ivan kad got nesto zatreba pitajte :D hehehe

kaseljxxx na sata mislis PG neshvatam te?????????????

a sta je stalo do VR6 nega cu sigurno da ubacim jer mozda ovaj 8v i raspukne na pola hehehehe :D al ne zalim se ja volim da eksperimentisem i volim da probam ostalo me ne zanima a i dr havala svima one koje su mi neke sovete ubacile u temu kao za goriva , struju i tak dalje pa videcemo sat ce da bude :D
 
mogu samo reci da na taj motor ne vrijedi to radit sto mislis , kao sto rece
code:KR na monopoint nema logike jedna dizna i turbo , da ti je motor 1.6 od 74 kw multi point to jest puni ajnspric ili 2.0 8V bilo bi dobro a najbolje kupi ABF 2.0 16V i onda pocni sa radovima;)
 
Član
IVAN VRANJO je napisao(la):
neznam da su svi monopoint 1.8 8v moj brate nije dr stvar ako hoce nek isprsne motor momentalno ja to mestim i kraj a samo mene interesiralo nekli savet od clanovima da vidim kokako razmislja pa zato i tako sam se pravio lud al bice ok vidjecete meni je turbo dosta poznatija stvar samo sam hteo da vidim ko zna i kako zna o ta stvar pa zato i sam tako napisao :D al nebrinite sa vama je tuning garage ivan kad got nesto zatreba pitajte :D hehehe

kaseljxxx na sata mislis PG neshvatam te?????????????

a sta je stalo do VR6 nega cu sigurno da ubacim jer mozda ovaj 8v i raspukne na pola hehehehe :D al ne zalim se ja volim da eksperimentisem i volim da probam ostalo me ne zanima a i dr havala svima one koje su mi neke sovete ubacile u temu kao za goriva , struju i tak dalje pa videcemo sat ce da bude :D




PG ili motor na koji se stavlja G-lader (G60) i to je to nisu ti motori ni skupi inace se tesko sjebu... G-lader strada 99 puta od 100 ;)
 
G60 toje golf 2 motor sa kompresorom

jao ljudi mi se ne razumemo izgleda ma moj motor nije monopoint kako da vam to objassnim neznam vec multipoint sa 4 diznama to je prepavka moja sa kompletnu instalaciju bre zatoi mestim i turbo njemu jaooooooooooo jer toliko neznam da pricam pa se ne razumemo

a code:kr ja nestavljam na monopointu turbo vec na multi dr.stvar jel si nekad cuo za one stare mazde sa turbom prve mazde ne fantome one dr netekinja mi bas koji br. e znas da su te bile sa karburatorom raspitaj se malo ja imam to vec videno sa mojim ocima majkemi ti kaze sad tvoje oces li me verovat ili neces pozzz brate
 
Član
a code:kr ja nestavljam na monopointu turbo vec na multi dr.stvar jel si nekad cuo za one stare mazde sa turbom prve mazde ne fantome one dr netekinja mi bas koji br. e znas da su te bile sa karburatorom raspitaj se malo ja imam to vec videno sa mojim ocima majkemi ti kaze sad tvoje oces li me verovat ili neces pozzz brate
[/quote]

To su ti druze karburatori dizajnirani za motore s prednabijanjem,kao sto je od renoa 1.4 turbo ili neki stariji modeli maseratija,a ovaj od golfa ne bi mogao izdrzati pritisak turba,niti bi ga mogao snadbjeti dovoljnom kolicnom goriva.

golf 3 nije imao 1.8 8v sa multipointom.

sretno u nastavku,da je srece da bar i nesto pokusajes uraditi,sve je vise onih koji prcaju u prazno.

pozzzzzzzzzzz
 
ja sam sad odlucio za nedelju dana cu ti poslat video pa eto vidi ti sam dali ja na prazno sam radio doneo od grcke turbo klipove i klipnjace uradio tako fini dikton da bi namalio kompresiju i neznam sad sta bi me ukocilo u sledecoj fazi : dobre klipove dobra turbina ubrizgavanje vrlo dobro fali jos koi senzor za protok vazduha kojai turbo sabija i to sam smislio vec sutra elektricar nacice nacin kako da to uklopi od nisan :D mozda se vas cini da ja tropam neke glupe stvare al ja sam bas lud po tome da cu urediti idealno raditi turbo na 1.8
i dr stvar radujeme to sto pokusam a ne samo da naprazno zborim , drugo volim da od nista uradim nesto ako je meni bilo toliko kefu da mestim turbo ja bih ubacio 1.8t 20v od ibiza ali nije to problem kod mene nego problem e sto volim da ja nesto uradim sam a ne kupim to uredno zavrseno u fabrike! pozzzz
 
Top