turbo ili ...

turbo ili ...

Član
Prilikom voznje satic za boost pokazuje 0,5b fabrika, nista nije dirano, medjutim u zadnje vrijeme nekad pokazuje 0,5b nekad 0,2, problem sa saticem ili sa autom, razlika performansi osjetna kad je manje pa mi to govori da satic pokazuje tacno.
Da nije neko imao slican problem ???
u pitanju golf gti IV 1.8T 150hp
 
Član
Ocisti maf za pocetak, pa prenesi kako se ponasa......

A moze biti i pumpa benzina. davac rashladnog srestva motra, maf, supalj IC ili crijeva ili u najgorem slucaju turbina
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
Ocisti maf za pocetak, pa prenesi kako se ponasa......

A moze biti i pumpa benzina. davac rashladnog srestva motra, maf, supalj IC ili crijeva ili u najgorem slucaju turbina

imam problem sa protokomjerom koji imam namjeru zamjeniti medjutim prije kad je ukljucen desavalo se da trza ponekad ugasi se uleru ili da ne prima gas ugasim protokomjer auto radi normalno samo ne ide upola . tad sam primjetio da puni do 0,2 kad je iskljucen protokomjer i kad ukljucim opet ide do 0,5. e sad puni do 0,2 i kad je ukljucen vjerovatno je sad skroz otisao :D
 
Član
zema je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ocisti maf za pocetak, pa prenesi kako se ponasa......

A moze biti i pumpa benzina. davac rashladnog srestva motra, maf, supalj IC ili crijeva ili u najgorem slucaju turbina

imam problem sa protokomjerom koji imam namjeru zamjeniti medjutim prije kad je ukljucen desavalo se da trza ponekad ugasi se uleru ili da ne prima gas ugasim protokomjer auto radi normalno samo ne ide upola . tad sam primjetio da puni do 0,2 kad je iskljucen protokomjer i kad ukljucim opet ide do 0,5. e sad puni do 0,2 i kad je ukljucen vjerovatno je sad skroz otisao :D

E pa eto, nasao si kvar, probaj pazljivo alkoholom ocistiti pa vidi kako se desava, ali nema pritiskanja vatom cisti, krt je puca ko ledenica!
 
Član
Dejan 16v je napisao(la):
zema je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Ocisti maf za pocetak, pa prenesi kako se ponasa......

A moze biti i pumpa benzina. davac rashladnog srestva motra, maf, supalj IC ili crijeva ili u najgorem slucaju turbina

imam problem sa protokomjerom koji imam namjeru zamjeniti medjutim prije kad je ukljucen desavalo se da trza ponekad ugasi se uleru ili da ne prima gas ugasim protokomjer auto radi normalno samo ne ide upola . tad sam primjetio da puni do 0,2 kad je iskljucen protokomjer i kad ukljucim opet ide do 0,5. e sad puni do 0,2 i kad je ukljucen vjerovatno je sad skroz otisao :D

E pa eto, nasao si kvar, probaj pazljivo alkoholom ocistiti pa vidi kako se desava, ali nema pritiskanja vatom cisti, krt je puca ko ledenica!


hvala na savjetu mislio sam da se ne moze ocistiti
 
Član
.nOKe je napisao(la):
imas kod amara ono sredstvo za ciscenje MAFa, pa pokusaj sa tim za pocetak..;)

NISTA OD CISTECENJA POLA SENZORA SE SLOMILO DANAS SKINUO DA OCISTIM I USTANOVIO TO :D
HVALA
 
Top