turbina na karburator

turbina na karburator

Pozdrav zanima me dali postoji mogucnost stavljanja turbine na karburator,i da li postoje auta sa serijski ugradjenom turbinom na karburatoru.:icon_rolleyes:
 
Renault 5 GT Turbo, Maseratiji su imali taj sistem itd..Cesto se rade prerade Kadeta 1,2 NA motor na Turbo motor..
Sta te zanima konkretno?
 
Član
roki_actros je napisao(la):
Renault 5 GT Turbo, Maseratiji su imali taj sistem itd..Cesto se rade prerade Kadeta 1,2 NA motor na Turbo motor..
Sta te zanima konkretno?
cuj masarati, nisam znao :)
1.2 kadetov :icon_question: kakve su mu performance?
 
Da Kadettov 1,2 motor..Dobre perfomanse, ako gledamo std. NA motor i prepravljeni 1,2 T motor i ne zalazimo u brojke tj.konje, jer zaista nemam podatak koliko taj motor moze "Izbaciti" ..Navodno se vrti oko 100 KS..

Evo kako je to fino slozio jedan momak iz Zagreba, i auto zaista ide, leti...

foto0013pv.jpg


dsc00248jt.jpg


Masserati (2,0; 2,5; 2,8) je imao Weber 36 DCNVH..Ovaj sistem su imali jos Croma CHT i Lancia Delta..

1001316t.jpg
 
Početnik
da roki ali ovo je OHV motor tj bregasta u bloku,motor koji je isao u kadete B,C;)
 
Početnik
to nigdje nisi naveo ;) msm nije zbog mene,ja to znam,nego zbog drugih koji ovo citaju ;)
 
Pa eto sada znaju :D Ali manje vise ne bitno..Koliko znam taj motor ima 55 KS..Ako ima i priblizno 100 KS onda je to oooodlican skok snage..
 
Početnik
roki_actros je napisao(la):
Pa eto sada znaju :D Ali manje vise ne bitno..Koliko znam taj motor ima 55 KS..Ako ima i priblizno 100 KS onda je to oooodlican skok snage..

taj motor bi trebao imati 33kw ako se nevaram,a ovaj OHC 1.2 on je 54ks,kao sto je u mene..a bas sto kazes to je 100% vise snage:D
 
Početnik
bio je u 3 verzije snage 38,39,40kw u zavisnosti u koji je model isao,bravo za tebe ;)
 
Top