Trzanje auta

Trzanje auta

Član
Vec tjedan dana bezuspjesno rijesavam problem na svom Pugu i nikako da mu stanem u kraj....
Konstanto trzuckanje...Uz brdo pogotovo nemoguce ga je voziti,krenuo od struje inace mijenjani kablovi,svijecice i razvodna kapa prosli mijesec.Onda krenuo od karburatora,otvorio ga i usisnik je bio zaprljan uljem sve crno,dizne ciste a dovod goriva u karburator nemoze da bude bolji,karburator je se zaprljao sa onog crijeva koje ide sa cepa gdje se sipa ulje,nemam pojma kako je ondje taloge od ulja krenuo da izbaciva,kako god to crijevo skinem sa oklopa plasticnog od karburatora i usmjerim ga na dno motora da sve vani izbaciva a onu rupu na oklupu zacepim i vratim filter i sve kako je bilo,stanje se poboljsalo znatno,auto na ravnici ne trza i znatno manje trza na uzbrdici ali kad je vise ljudi u auto slucaj isti,znaci trza samo kad je pod opterecenjem,sumnjam trenutno na struju to jest bobinu jer samo ona nije promjenjena,kad idem drugom brzinom i lagano gas dodam auto trzucka dok ne stisnem kvacilo ili dok ne ubrzam sto je znak da struja negdje zeza,ne znam kako izgleda kad "proklize" lamela poceo sam sumnjati i na to jer kad dodajem gas i ubrzajem mjenjac mi se trese i ljulja lijevo desno i osjetno se auto trese,itko iskusniji da mi da par savijeta gdje da gledam i sta da gledam,glavni majstor mi je trenutno odsutan a da vozim drugima necu,svakakvi budalastina od njih cujem....Hvala unaprijed
 
to crijevo sto ide sa poklopca ventila na karburator je iberlauf.. na njega izlaze uljne pare.. kroz njega motor oslobadja visak pritiska iz motora.. skini crijevo, dobro ocisti i ponovo vrati gdje je bilo.. jer zna se desiti da se stvori kondez u crjevu pa kad je zima smrzne i onda izbije na sipki od ulja i umlati motor samo tako...

sto se tice trzanja, jesi provjerio filter goriva jer kazes da ti sad samo pod opterecenje trza.. tad mu treba i vise goriva pa ako nema dovoljno onda sjecka... a moze biti i struja.. nemozes biti siguran...

a lamelu mozes utvrditi da li je ona tako sto polako pustas kvacilo i vidis gdje ti odvaja.. ako je oko pola i vise onda je ona... mada je bilo slucajeva odvaja nisko a proklizava, to je kad se feroda ispece pa postane tvrda... to nek ti majstor sve dobro pregleda... pozz
 
Član
DA li ti je dobra ac pumpa, da li dobivas dovoljno goriva, ako je ona losa onda ces normalno manje dobivati goriva nego sto treba motoru. Takodje problem trzuckanja moze praviti lose gorivo zbog kojeg se mora pomjeriti tacka panjenja, jer starija auta nemaju senzor na radilici koji ce pratiti tacku paljenja i ako je losije gorivo on sam moze pomaknuti tacku paljenja na onu tacku koja je zadana u ECU-u, na tacku panjenja mislim da razvodnik trebas pomaknuti u malo ranije paljenje ili ako neko ima strotoskop za tacku paljenja sa njim nastimati paljenje kako treba biti i ja mislim da poslje toga neces imati problema.

Isto tako pogledaj na razvodniku imas vakum, on izgleda kao sesiric mali na kojeg ide vakum i on ti sluzi da kad auto upali vakup povuce za nekoliko stepeni u ranije paljenje da bi auto radilo normalno, i ako ode taj vakum onda ti je paljenje uvijek stoji na nuli sto nije dobro za motor jer njemu treba +7 do +15 stepeni zavisno od auta, da bi radilo dobro i imalo snage, ako ostane na nuli upravo to se desava, kad ga opteretis on nema snage i pocne trzuckati ili kao gusiti se.

Zato prvo pogledaj taj vakum na nemu, jednostavno skines to crijevo sto dolazi na njega i stavis drugo i onda povuces usitma i vidis da li radi taj vakum sesiric na razvodniku, ako radi onda upali auto i vidi da li radi taj vakum sto dolazi na njega, ako ne radi i jedno od toga onda si nasao problem, ako radi oboje, onda pomjeri paljenje u malo ranije (ranije paljenje je suprotno od okretanja motora), najbolje strotoskopom jer mozes tacno nastimati kakvo ti paljenje treba.
Ja sam 90% siguran da je to do loseg goriva i onda posto je lose gorivo tacka paljenja vise nije tu gdje treba biti nego je u malo kasnijem i tu dobijes gubitak snage na opterecenom autu i sitna trzuckanja.
 
Član
E ovako,pumpa daje dovoljno goriva,filter goriva je malo prljav vidi se ali promijenicu ga sutra,taj iberlauf je ociscen i karburator je ociscen,u njemu problem nije ni bio primao je gas dovoljno,sto se tice tog vakuma sutra cu da provjerim,veceras sam nasuo super 98 benzin i punim gasom sam isao sa posla,koliko god je moglo auto gonio sam i nigdje nije zatrzo,punom skalom nije ni malo zatrzo,prije kuce imam veliko brdo i nikad nisam uspio drugom brzinom da izidjem veceras sam uspio i kad sam se popeo isao je trecom i onda je krenulo to trzuckanje i stresanje,zvuk motora prigusen,na auspuh radi normalno i trza trza ko da ga je potusilo nesto vratim u drugu i gas malo jace povuce ali opet ga "pritusi"...Lamela odvaja skoro pri vrhu kvacila,dakle kvacilo skoro pa pustim skroz i auto lagano krece,malo kvacilo dirnem i mogu brzine da saltam bez problema,tako mi je od kad sam ga kupio prije dvije godine a 100% znam da je lamela nova stavljena kad sam ga kupovo.Motor pali bez problema iako uvijek moram mrvicu cok da potegnem i palim bez gasa,samo kljuc okrenem i vozi nikakvi problema ni zimi,palio prosle godine na -27 stupnjeva.Kako god sutra mijenjam filter od goriva ako bude stanje isto dok majstor mogne da primi auto vozim njemu,dakle auto ne trza i ne tusi na ravnici nikako,puni gas prima i vuce od pocetka do kraja,samo uz brdo nece....Prvom brzinom uz bilo koje brdo ide punim gasom,dok presaltam pritusi se,ne pritusim ga ja namjerno nego bas na odredjenom dijelu gasa i na odredjenom dijelu obrtaja krece da trza.Hvala na odgovorima
 
Poslednja izmena:
Top