TREBA MI HITNO OD VAS POMOC VEZANO ZA KAMIONE

TREBA MI HITNO OD VAS POMOC VEZANO ZA KAMIONE

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
AKO KO MOZE MOLIM VAS DA MI POMOGNE TREBAJU MI BILO KAKVE INFORMACIJE ZA 2 KAMIONA

RIJEC JE O STARIJIM MODELIMA


FAP 19-21 i o RABA DAF godiste priblizno oko 1990


VISE JE RIJEC O LABUDICIMA kamion+ poluprikolica za prevoz VOZILA kamion itd. itd.


AKO MOZE DA MI POMOGNE TT PODACI i ostalo

POZ
 
MTR je napisao(la):
komso sta treba , de malo konkretnije

trebaju mi podaci tehnicki osnovni podaci o ta dva kamiona sve sto imas ili znas da mi stavis


ili vise ako znas o prikolici zvanoj LABUDICA tj. to je ujedno kamion+prikolica=labudica ...
 

MTR

Član
ma kako cu znat kad nista nisi napisao , sta je neko ti prodaje , oces mjenjat sta , ako je to , nije problem da odem s tobom ako nisi u tom fahu pa da pregledamo .

1.Labudica : koliko osovina , nosivost , sirina ,jel prosiriva , kakve su stope ( nije svjetla :D nego onaj nagazni dio ) nazad , imal rampu naprijed iznad sedla , jesu duple gume ili singlice , ko je proizvodjac ....
2.Kamion : tegljac ili kiper , koliko osovina , ako je 2 jel pogon 4x2 ili 4x4 , ako je 3 jel pogon 6x2,6x4 ? ....

ojjjj brate pitanja milion


i nije kamion+prikolica = labudica :D nego je posebno :lol:
 
cedic je napisao(la):
ja samo znam da je daf bolji.di fapa brate.komsija ima dafa i ide bez problema

komsooo mojj majstoreee za kamioneee NIT MI KO PRODAJE NIT KUPUJEM nista od tog navedenog ne znam VEC ME TO I ZANIMA

TREBAJU MI TEHNICKI PODACI OSNOVNI i sve sto znas O KAMIONU FAP 19 21 i RABA DAF a ta dva kamiona su LABUDICE pa mi TREBAJU TEHNICKI PODAC ZA TA DVA KAMIONA .... JESIL MI SAD RAZUMIO SVE KORISNO MI TREBA :)
 
De moze li mi neko objasni kako da otvorim novu temu ne mogu da nadem nikako jbt :icon_cry::icon_cry: i nisam glup jednostvano nema jbg sry za of :icon_exclaim: nisam upoznat toliko sa kamionima a daf mi je ko najbolji eh sad svako ima svoje ;)
PS: POMOZITE :icon_cry:
 

MTR

Član
ZEKO_na_BaterijE je napisao(la):
cedic je napisao(la):
ja samo znam da je daf bolji.di fapa brate.komsija ima dafa i ide bez problema

komsooo mojj majstoreee za kamioneee NIT MI KO PRODAJE NIT KUPUJEM nista od tog navedenog ne znam VEC ME TO I ZANIMA

TREBAJU MI TEHNICKI PODACI OSNOVNI i sve sto znas O KAMIONU FAP 19 21 i RABA DAF a ta dva kamiona su LABUDICE pa mi TREBAJU TEHNICKI PODAC ZA TA DVA KAMIONA .... JESIL MI SAD RAZUMIO SVE KORISNO MI TREBA :)

OJJJJ MAJKO , nikad u svom zivotu nisam cuo za FAP labudicu - NE POSTOJI. Labudica je prikolica ( kaci se za kipera ) ili poluprikolica ( kaci se za tegljac/truk ) u narodu labudica moze bit i kamion sa platformom za prevoz auta , kamiona, traktora .
FAP 19 21 - ukupna nosivost 19 tona , 210 konja - truba ziva - losa kopija mecke
DAF - koji ??? daj oznaku ( da to nije jedan od onih iz Zenicatransa sto su ih dovezli 1990-1991 ??? ) . DAF ko DAF generalno dobar kamion
 

LSD

Član
druze ajd ti reci za sto te konkretno interesuje pa cemo ti pomoci;)
kao sto MTR kaze DAF-a imash mali milion oznaka i vrsta i namjene....
ako mislis praviti vucnu sluzbu imas i boljih rjeshenja.....
ako mislis uvoziti auta...brate nemOOres se pojaviti na autoputu s FAP-om:D:D
 
LSD je napisao(la):
druze ajd ti reci za sto te konkretno interesuje pa cemo ti pomoci;)
kao sto MTR kaze DAF-a imash mali milion oznaka i vrsta i namjene....
ako mislis praviti vucnu sluzbu imas i boljih rjeshenja.....
ako mislis uvoziti auta...brate nemOOres se pojaviti na autoputu s FAP-om:D:D

FAP 19-21 tegljac je s labudicom na to sam mislio
DAF RABA mislim da je ta godina oko 1990 god


eh vidite ljudi trebaju mi samo INFORMACIJE TEHNICKI PODACI IZGLED(skica) TOG KAMIONA nista mi vise ne treba.... SAMO TEHNICKI PODACI NAMJENA OSNOVNE STVARI....

EVO FAP-a ovako i RABA DAF
 
MTR je napisao(la):
e j*aji ga zeko :D , oznojismo se m s tobom :lol:

DAJ OZNAKU TOG DAF-a

ti naso mene zaj*avat a ne ja tebe


ma metni mi kojeg bilo iz 1990 GOD RABU DAF-a TEGLJACA j*o te oznaka .)))) NAPISI MI STA BILO TT PODATKE I OSTALO ako mozes naci na netu
 
Član
ovaj fap sa slike je 22 23 ,a ne 19 21;)

evo malo podataka o 19 21
Oznaka 1921 RBK/38 4x2
Dozvoljena ukupna masa [kg] - 19.000
Doz.opterećenje prednje osovine [kg] - 7.000
Doz.opterećenje zadnje osovine [kg] - 12.000
Korisna nosivost vozila [kg] - 10.500
Doz.masa vučnog vozila [kg] - 36.000
Motor - tip - FAMOS 2F 132B
Br.cilindara - 6
Prečnik/hod klipa [mm] - 125/150
Radna zapremina [dm3] - 11,04
Snaga [KW(KS)/min-1] - 151(210)
Max.obrtni momenat [Nm/min-1] - 680/1600
Elektroinstalcija- 24
Spojnica - GF 380
Menjač - 6MS -80
Osovina prednja - VL4/28D-7,5
Osovina zadnja NG FAP- 13t
Upravljač PPT/ZF 80 45
Kabina - kratka
Tovarni sanduk [mm] Metalni, 4280x2350x700
Naplatka -8,5x20
Pneumatici - 12.00-20
Rezervoar za gorivo [1] - 200
Max.brzina [km/h] - 65
Max.savlađivanje uspona [%] - 29
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top