Toledo, kvar na kontrolnoj tabli...

Toledo, kvar na kontrolnoj tabli...

Član
Automat na alnaseru crkao i odem kod autoelektricara da zamjeni. Fino skine klemu i automat,zamjeni... stavi novi i vrati sve nazad, skopca ... kad imam sta vidjet, na kontrolnoj tabli samo gori lampica akumulatora. Nema kilometraze na digitalnom satu,temparature nit ista ostalog ukljucujuci i 7 ostalih lampica koje se pale pri prvom paljenju...
Na digitalnom displeju gdje se vidi kilometraza i ostalo, vide se samo fragmenti slova kako blinkaju. Skidao klemu vracao, nista... Radi radio i ventilator...

Problem je sad,sto alnasuje auto fino al' nece da upali. Kaze blokira ga tabla. Tako da smo za danas odlucili da ga slepa on u ovlasteni servis ASA da se to pogleda i po mogucnosti napravi...

Svasta danas na ovom svijetu...:icon_mad:

Sta vi mislite da je u pitanju? Jeste se sretali s necim slicnim??? Ne iskustvo majstora ili slicno...
 
Član
a boze, sta li je on spalio
jel moze biti do osiguraca, znam recimo da kod mene na Polu imam osigurace od table, skinem neki i recimo nemam odredjenih lampica, obrtomjer nece kad skinem drugi i slicno.. da nije spalio osigurace, al vjerujem da ste to provjeravali
 
Član
ArminM je napisao(la):
a boze, sta li je on spalio
jel moze biti do osiguraca, znam recimo da kod mene na Polu imam osigurace od table, skinem neki i recimo nemam odredjenih lampica, obrtomjer nece kad skinem drugi i slicno.. da nije spalio osigurace, al vjerujem da ste to provjeravali

Provjerio je on sve vise puta, spajo na komp za koji tvrdi da je originalna dijagnostika (mada sumnjam) gresku mu izbacuje iz table i imobilizera. Takodje ne moze da udje u tablu i resetuje to...

Svasta:icon_mad::icon_mad:
 
Član
cudim se da ne reaguje tabla, morao bi uci u nju jebes ga
fkt cudno, sta je mogao sjebat skidanjem alnasera nije mi nikako jasno:icon_mad:
 
Član
Da to ti je do imobilizera koji je u satu, znači crkao je dio u kojem je kod za blokadu. Javi se na PM pa da ti dadnem broj da nazoveš da ti to pogleda ako ne on onda ASA jedino.
 
Član
Hvala svima. U biti otisao je procesor u tabli. Tabla je odnesena na servis kod jednog momka da je napravi i provjeri dal radi...

Vidjet cemo sta ce biti. Sutra se ocekuju novosti... Nadam se dobre... :icon_question:
 
Član
Rijeseno, spaljen procesor na kontrolnoj tabli. Zamjenjen novi i sve radi kako treba. Kilometraza je ostala ne promjenjena..

Dal je losa sreca ili ne znanje majstora ostaje dilema...

Iz ASA-e mi je potvrdjeno da postoji mana na tim satovima da se vremenom moze desit da otkaze...

Cijena sve skupa 200KM... s tim da nisam placao automat i ruke za alnaser od majstora...
 
Član
ne znam sta da ti kazem ali kruzi prica da je senci los majstor. ja sam kod njega radio dosta stvari nekad prije i nije mi djelovao tako, ali sam cuo da je dosta auta planulo kod njega. da li je istina ne znam ali raja svasta pricaju.
 
Član
Meni je Senci prije desetak godina precviko zicu za osvjetljenje tablice Otisao da mi osposobi stopke kaze ova je viska "CVAK" E neš više ;)
 
Član
Ne znam vala sta da kazem... Radi zamjene automata na alternatoru i skidanja kleme da se sprzi procesor na instrument tabli... Ja bi volio da mi neko pojasni tu pojavu...:icon_question:

emirEX_sa je napisao(la):
ne znam sta da ti kazem ali kruzi prica da je senci los majstor. ja sam kod njega radio dosta stvari nekad prije i nije mi djelovao tako, ali sam cuo da je dosta auta planulo kod njega. da li je istina ne znam ali raja svasta pricaju.

Znaci nisam jedini koji je planuo ???:D
 
Član
nisi brate jedini. bilo ih je jos. ali ja iskreno ne znam nikoga nego sam cuo da se raja zali u ime svojih jarana
 
Top