temperatura auto

temperatura auto

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
poz svima... e ovako kod mene je golf 2 1.3 benz imam jedan problem auto mi se slabo zagrijava znaci puno mu al fakat puno mu treba da dostigne radnu .temperaturu...ako ga u mjestu turimam jedno 10-tak minuta onda se upali hladnjak al ako vozim temperatura skoro nula... a posto mi je saug automatski onda naravno vise trosi... do cega moze da bude ...

unaprijed hvala
 
Član
ako je ostao otvoren kako se onda zagrije nakon 10-minutnog turiranja...????? (ne razumijem se toliko ):icon_sad:
 
Član
odrvni termostat i vidi na kojoj temperaturi otvara,otidi do auto dijelova pa vidi kakvih imaju,
 
Početnik
moze se zagrijat u mjestu, al ne moze kad vozis jer stalno kruzi voda iz hladnjaka koju naravno hladi zrak dok ti vozis.. znaci, provjeri sam jeli otvoren..
ako nije, kad upalis auto prvo ce ti se ugrijat gornje crijevo i ona crijeva sto idu u mali hladnjak u kabinu, pa tek ce onda kad kazaljka dodje blizu pola i hladnjak i donje crijevo, kad termostat otvori, jeli..
ako je ostao otvoren, sva crijeva ce ti se grijat ravnomjerno, pa i hladnjak...
 
Član
jutros sam rano auto provozao po sarajevskoj guzvi i stao sam da vidim jesul se crijeva ugrijala sva su bila vruca osim onog dole na hladnjaku.. imam grijanje al je slabo nakon nekog vremena pocne da puse hladno...
 
Član
koliko vidim ja nigdje nisam napiso da gubi vodu il da imam problema sa mjesanjem vode i ulja tako da dihtung nije 100%
 
brale rijesi ti to po bosanski, nabij dobar komad stiropora ili kartona izmedju maske i hladnjaka, tako da sto vise zatvoris dovod vazduha na hladnjak, logicno ostavi neki mali dio otvoren da ne bi prokuhao, ali to je najbolje rjesenje, manje strujanje vazduha kroz hladnjak samim tim manje hladi modu pa se topla vraca u motor i tako jos vise grije, kad zagusti pali se ventilator i hladi ga ;);)
 
bogme ga neces moci rijesiti tako lako, kod mene je to isto na g1 motor 1.6b, dok kartoncine ne nabacim ledara, automatski sag pa guta non stop bruku, a karton ga zagrije, cak i kabinu solidno mozes ugrijati, a opet na passatu je sve dosta dobro zatvoreno pa se dosta prije ugrije i pocne toplo duvati, ali jel ides preko 80 ohldai i njega pa hladnije puse
 
Član
u mene ista situacija i vozim tako 2 godine, samo kad stojim i turiram 5 minuta auto dodje u radnu temperaturu ali cim se malo provozam padne na pola od pola a i nekad cak i manje, ljeti po gradu dodje na radnu temperatutu ali kad idem otvorenom cestom isto spadne skroz.. vozim tako 2 godine i vozio sam u servis ali mi nisu tjeli mjenjati termostat jer po njihovoj prici nista neskodi autu jer nije skroz temperatura na nuli i da mi je VELIKI PLUS sto mi je takva temperatura jer se nikad nece pregrijati :lol::lol::lol::lol::lol::lol: eh ja sam nasao da mi moze otici tako glava motora ali vozim i picim pa kad se nesto sj*e njima cu da djaba promjene sve na motoru..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top