Tehnicki a nisam vlasnik

Tehnicki a nisam vlasnik

Član
Problem je sledeci, izgubljena je vlasnicki list, da bi izbjegao cekanje da se odradi potpuno novi itd. dogovorio sam sa bivsim vlasnikom sledece.

Da on prijavi nestanak vlasnickog (to je vec uradio) i da nakon toga on registruje samo ponovo auto na sebe.

Sad posto smo iz razlicitih gradova a da neidem ponovo u njegov grad, dali je izvodljivo da ja tehnicki pregled odradim u svome gradu te mu to samo posaljem zajedno sa saobracajnom, nakon cega ce on registrovati normalno, te nakon toga odradimo samo prenos vlasnistva na mene.

Dodatno pitanje, ako je i moguce odraditi tehnicki, dali mora biti njegovo ime ili moze i moje?

Valjda je neko razumio posto se situacija iskoplikovala bezveze.
 
Član
Nesooo je napisao(la):
Problem je sledeci, izgubljena je vlasnicki list, da bi izbjegao cekanje da se odradi potpuno novi itd. dogovorio sam sa bivsim vlasnikom sledece.

Da on prijavi nestanak vlasnickog (to je vec uradio) i da nakon toga on registruje samo ponovo auto na sebe.

Sad posto smo iz razlicitih gradova a da neidem ponovo u njegov grad, dali je izvodljivo da ja tehnicki pregled odradim u svome gradu te mu to samo posaljem zajedno sa saobracajnom, nakon cega ce on registrovati normalno, te nakon toga odradimo samo prenos vlasnistva na mene.

Dodatno pitanje, ako je i moguce odraditi tehnicki, dali mora biti njegovo ime ili moze i moje?

Valjda je neko razumio posto se situacija iskoplikovala bezveze.


ja koliko znam ti mozes na tehnicki sa tudjim imenom, al opet moras nositi papire sa tehnickog u policiju.
 
Član
tehnicki iz brcko distrikta ne vazi u federaciji,kako je sa ostalim entitema ne znam.al ovo znam sigurno :)
 
Član
mora biti isti entitet. rodjaku je sluzbeno auto registrovano u RS-u, i kad je pred istek registracije, on ode u Lukavicu i tamo obavi tehnicki, pa mu ovi u BL zavrse registraciju. znaci, ako je isti entitet, mislim da nema nikakve frke ;)
 
Član
Registriraj auto ponovo na njega pošto nemate vlasničke knjižice, a kasnije kad bude gotova vlasnička i registracija, odradite prijenos. U policiji ti gubljenje vlasničke knjižice smatraju ozbiljnim problemom, tako da ćeš trebati sačekati dok ta sva procedura prođe, objavljivanje u narodnim novinama, period čekanja i sl. Tako ti je najjednostavnije da dodatno ne kompliciraš. I da, poželjno bi bilo odraditi sve u istom entitetu, jebo ih on, neznam ni ja zašto.
 
Član
nije da je pozeljno, nego mora biti u istom entitetu. u RS-u ne prihvataju tehnicki iz federacije, za obrnuto ne znam ali je i to vjerovatno isti. za ovu varijantu znam 100% jer rodjak mora ici u lukavicu kad treba sluzbeno auto da registruje i onda salje papire njima tamo u BL da to zavrse...
 
Top