Tajna inicijativa u F1

Tajna inicijativa u F1

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Putovanja.ba
Administrator
Renault i BMW za povratak turbo motora

f1_engine_main03.jpg


Kronen Zaitung, austrijski dnevni list, raspolaže s informacijama prema kojima momčadi Formule 1 predvođene Renaultom i BMW-om lobiraju za povratak turbo motora u bolide…

Oni su navodno Max Mosleyu već predložili povratak tubo motora do 2012. godine, koji bi trebali imati obujam od 1.5 litara, a tlak prednabijanja bio bi ograničen na 1.5 bara. Ova inicijativa navodno je potekla ponajprije zbog trenutnog pravilnika, koji sprječava razvoj motora, te ih tako onemogućava da skinu Ferrari s trona.

Izvori bliski Formuli 1 tvrde kako je frustracija Renaulta i BMW-a performansama ferrarijevih motora dosegla vrhunac u Valenciji. Iako Ferrari trenutno muku muči s pouzdanošću svojih motora, kojima su najslabija strana klipnjače, evidentno je da raspolažu s najvećom snagom.

Na mjerenju maksimalne brzine na VN Europe čak je prvih pet pozicija u vlasništvu momčadi koje koriste motore iz Maranella. Sebastien Bourdais, Kimi Raikkonen i Sebastien Vettel postigli su 313, Felipe Massa 312, a Adrian Sutil 311 km/h.

Max Mosley nije želio potvrditi inicijativu momčadi za povratak turbo motora, ali je naglasio kako je njegova želja motor s limitatorom na 15.000/min, koji za pogon koristi bio gorivo.
 
Član
jest problem i napravit brz bolid...haj da ga vidim kroz krivine onda...ccc
a eto im njihova snaga, kad ne mogu da izdrze, po drugi put im crkava motor...
ovo je furka vala, volio bih povratak turba, BMW ga je prvi uveo, i haman ce opet..: )
 
Član
Faya_M5 je napisao(la):
jest problem i napravit brz bolid...haj da ga vidim kroz krivine onda...ccc
a eto im njihova snaga, kad ne mogu da izdrze, po drugi put im crkava motor...
ovo je furka vala, volio bih povratak turba, BMW ga je prvi uveo, i haman ce opet..: )

Ja mislim da je to bio renol u F1:) mozda grijesim
 
Početnik
Hmm, bice zanimljivo ako to urade..ja koliko znam i Honda je bila jaka na tom polju..a ovi Crvendaci u zadnje vrijeme cesto dime..:icon_rolleyes:
 
Član
djulba je napisao(la):
jest vala,jedan cosworth bi ih opuhao sa staze...hehehehe...

bio je Cosworth prosle godine, pa ko kita bio...

@smajke: upravu si...znam da je prvi BMW uveo 1982., a '83. je Nelson Piquet uzeo titulu prvaka u BMW Brabhamu Turbo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top