Svjetlo u gepeku

Svjetlo u gepeku

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Raja ne radi mi svjetlo u gepeku otkako sam kupio auto, strasno me to nervira jer se trudim da mi sve radi savrseno
danas sam malo cackao i imam struju u dzeku, tj imam plus. Dovedem drugu masu na dzek i sijalica radi. Mene zanima sta prekida strujni krug inace, pretpostavljam brava da igra neku ulogu, ali ne mogu da skuzim sta je prekidac. Napravio bih ja to drugacije, stavio neki prekidac, kao onaj za alarme sto se stavlja, ali ne bih jos nista da improvizujem dok ne probam napraviti kako origigi treba da bude
eto svaki savjet je dobro dosao
 
Član
razmisljao sam i o tome, ali mi je to nekako neprakticno rjesenje, radije cu stavit onaj prekidac kojeg ce pritisnuti vrata gepeka i prekinuti strujni krug

Sarajlic je napisao(la):
Mikroprekidac u bravi.Ja juce svoj prelemio i radi :D

znam da u bravama na vratima ima mikroprekidac, pretpostavljam da je i ovamo isti, ali nisam skidao bravu da vidim u cemu je caka
kako izgleda to sranje, jel klasicni mikroprekidac ili
 
Član
@sarajlic ajd ziv bio javi i mene zanima i kod mene vec neko vrijeme.. s tim da kod mene pusta struju stalno, bilo otvoreno il zatvoreno :9 sijalcia svjetli, tako da sam morao iscupat sijalicu :)
 
Početnik
ArminM je napisao(la):
razmisljao sam i o tome, ali mi je to nekako neprakticno rjesenje, radije cu stavit onaj prekidac kojeg ce pritisnuti vrata gepeka i prekinuti strujni krug

Sarajlic je napisao(la):
Mikroprekidac u bravi.Ja juce svoj prelemio i radi :D

znam da u bravama na vratima ima mikroprekidac, pretpostavljam da je i ovamo isti, ali nisam skidao bravu da vidim u cemu je caka
kako izgleda to sranje, jel klasicni mikroprekidac ili



Skoro isto kao i u vratima.Doleti sutra do mene pa cemo nabrzinu rastavit i rijesit ;)
@adams najvjerovatnije ti je zasteko prekidac u jednom polozaju i to je to,ili je negdje zica prekinuta i dodiruje se sa masom pa stalno pusta struju,najbolje ces provjeriti jeli do prekidaca ako skines tapacir i iskopcas prekidac iz brave,ako se ugasi do njega je,ako osane goriti negdje imas prekid zice ;)
 
Član
kod mene na dzeku ima stalno plus, ne prekida se nikako, ali sijalica opet ne gori, dovedem drugu masu i odma se upali, ali je vrata od gepeka ne ugase opet. malo sam cackao danas oko toga i odustanem, al eto da mi je rijesit da bude fabricki, da ne moram lemit neke diode il nesto slicno
 
Početnik
Provjeri sva vrata i vidjeces da se neprekida plus nego minus na osvjetljenju interijera :icon_biggrin:
;)
Vec prezvakano rjesenje,probaj prelemit ako nemoze onda novi mikroprekidac i rijeseno :icon_biggrin:
 
Član
da da, minus se prekida, rasklapao sam danas malo ali nisam skinuo bravu, otisao sam nesto drugo da radim. vidio sam da s unutrasnje strane na bravu ide jedan kabal u kojem imaju tri zice, dva su stalna plusa i jedan minus, nisam bas siguran za koji je to klinac, rastavit cu sve pa da vidim koji mu je
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top