svjetla scirocco

svjetla scirocco

Član
nesto mi se neda ove sedmice stalno neki sitni kvarovi imam problem sa svjetlima sinoc mi se u voznji odjednom ugasila svjetla a prekidac upaljen pa sam vozio pod blicom i onda ni to vise nije moglo znaci sad kad je auto ugaseno nece da blica kad upalim duga dal je mogla otic ruckica za drugo i kratko pa da zato nema svjetala??treuntno sam na prekidacu direkt spojio da imam svjetla!stavio novi prekidac ista stvar relej se cuje kad upalim svjetla skljocne??
 
Član
željko je napisao(la):
nesto mi se neda ove sedmice stalno neki sitni kvarovi imam problem sa svjetlima sinoc mi se u voznji odjednom ugasila svjetla a prekidac upaljen pa sam vozio pod blicom i onda ni to vise nije moglo znaci sad kad je auto ugaseno nece da blica kad upalim duga dal je mogla otic ruckica za drugo i kratko pa da zato nema svjetala??treuntno sam na prekidacu direkt spojio da imam svjetla!stavio novi prekidac ista stvar relej se cuje kad upalim svjetla skljocne??

Otisao ti je ulozak bosh brave, to ti je 4-5 KM novo
Nemoj prekidac spajati direktno da ti ne bi planula instalacija
 
Član
željko je napisao(la):
bosh brava??to nije ova brava gdje se pali auto ili????

upravo ta brava. Moras je skinuti da bi dosao do tog "uloska". Od kako je dosao zakon da svijetla moraju stalno biti upaljena, na starijim VW-e autima su poceli odlaziti prekidaci ali i ti ulozci. Ti si rekao da si kupio novi prekidac i nista. opet isti problem. Predpostavljam da ti samo pozicija radi. Uglavnom najbolja opcija je da odes na auto otpad i kupis to polovno. Mislim da je bolje kvalitete nego novo. To je moje misljenje. U Total trejdu to kosta 3-4 marke.
 
Kod mene se isto dešavalo na golf 2,to je do boš brave, i kod mene često odlazila ali sam sad ugradio releje na svjetla tako da sam rasteretio bravicu od jake struje.Sad je sve ok.Poz
 
Član
pa da samo mi pozicije rade!!nista odo u pon u total uzet ulozak pa nek izdrzi koliko mogne nisu to neke pare!!
hvala vam na informacijama!pozz
 
Top