Superauto sa 750 KS, 399 km/h i ubrzanjem 2,8 s

Superauto sa 750 KS, 399 km/h i ubrzanjem 2,8 s

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
saleen-s7-1469df9471f714.jpg


Ford Saleen S7 pravi je američki superauto koji svojim performansama i kvalitetom izrade konkurira najboljim super automobilima svijeta kao što su Ferrari, Lamborghini, Maseratti... Saleen S7 pokreće ogroman 7.0 litreni V-8 motor najveće snage 750 KS pri 6300 o/min i najvećeg okretnog momenta od 960 Nm pri 4800 o/min. Motor je u cijelosti izrađen iz aluminija i koristi tradicionalnu dvoventilsku tehnologiju

saleen-s7-2469df94733f20.jpg


U maniri pravog super sportskog automobila S7 je velikog međuosovinskog razmaka 2,7 metara. Dugačak je 4,774 metra, širok 1,99 i visok 1,041 metara. Ako je to nekome bitno kod ove vrste automobila, prtljažni prostor ima obujam od samo 75 + 80 litara. Saleen S7 prazan je težak 1338 kilograma, a raspored mase je 40% na prednje i 60% na stražnje kotače. Spremnik goriva ima obujam 72 litre.

saleen-s7-3.jpg


Šasija je čelični okvir na koji je učvršćena karoserija od kompozitnog materijala. Na prednjim kotačima ovog cestovnog bolida su gume dimenzije 275/35 ZR 19 sprijeda i 335/30 R 20 straga. Uz šestostupnjevani pametan automatski mjenjač ova bomba na kotačima lansira se do brzine od 100 km/h za samo 2,8 sekundi, a potegne do avionske brzine od 399 km/h.

saleen-s7-4.jpg


Za ubrzanje s mjesta do brzine 100 km/h i kočenje do mirovanja Ford Saleen S7 treba samo 11,2 sekunde. Cijena ovog američkog super automobila je 580.000 dolara.
 
Član
72 litra rezervoar hahahah...on ako predje 200km sa rezervoarom onda je smak svijeta hehehehe.
Nije skup s obzirom na perfomanse i ostalo.......jedino sto je Ford.....
 
Član
Saleen je firma koja uzima Fordove automobile i preradjuje ih, jako su uspjesni i na trkama. Ovaj auto garant koristi samo Fordovu masinu, ostatak je uradio Saleen. S7 se vec proizvodi nekoliko godina, a nedavno je dobio i ovaj jaci motor.
 
damko je napisao(la):
72 litra rezervoar hahahah...on ako predje 200km sa rezervoarom onda je smak svijeta hehehehe.
Nije skup s obzirom na perfomanse i ostalo.......jedino sto je Ford.....
A sta ima veze sto je Ford sta to njemu fali....Ja mislim da se niko ne bi bunio da ga moze imati...Meni je marka na zadnjem mjestu kada vidim ovako predobar auto
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top