sudar - savjeti :)

sudar - savjeti :)

Član
Jucer sam imao udes, po svim mjerenjima tragova i kretanja vozac drugog vozila je kriv, no ja sam odbio puhati i nudio da krv vadim iz razloga sto imam lose iskustvo sa alkotesterom. Kakva je sada procedura? Vozacka mi je bila oduzeta na 24 sata, policajci su rekli da se svako svom osiguranju zali, sta da ocekujem??
 
Član
Pa sta ti je policija rekla na sve to? Jer cim si to odbio isto kao da si im rekao da si pijan...i da si kriv po mom nekom razmisljanju. Sto nisi bar taj isti dan otisao i izvadio krv?
 
Član
MeBeSad je napisao(la):
Pa sta ti je policija rekla na sve to? Jer cim si to odbio isto kao da si im rekao da si pijan...i da si kriv po mom nekom razmisljanju. Sto nisi bar taj isti dan otisao i izvadio krv?

Ako si odbio isto ko da si pijan. Ne pusem ni ja nikad oni samo napisu Vozac je u vidno pijanom stanju 100 KM mjesec zabrane u najboljem slucaju. meni drug u subotu popio 5 mali toceni i napuho 0.00 toliko o alkoteeterima njihovim
 
Član
Druže ja ti savjetujem da uzmeš odvjetnika i nek se on pegla sa njima.Na kraju njemu das postotak od novca koji dobijes obicno ti je to oko 10% ili kako se dogovoris sa njime..
 
Član
Policajac je oduzeo momentalno vozacku na 24 sata i rekao da ce rjesenje i to dalje kuci doci, da se svako svom osiguranju obrati za stetu, noc prije sam pio, nisam smio puhati jer sam jednom tako nakon 12 sati konzumiranja alkohola napuhao 0.20, i opet donji budes boli njih briga. Tako da planiram se zaliti na odluku koja god dodje kuci i gonit se pa neku minimalnu izganjati, ne znam ni ja, savjete trazim??
 
Član
Nemoj pit, ili nemoj voziti dok piješ...šta drugo da ti čovjek kaže. Pio - ne pio, zajebao si se što nisi puhao...možeš samo da kakvu kaznu popiješ i zbog tog još...
 
BHT Ovisnik
Kenno je napisao(la):
Nemoj pit, ili nemoj voziti dok piješ...šta drugo da ti čovjek kaže. Pio - ne pio, zajebao si se što nisi puhao...možeš samo da kakvu kaznu popiješ i zbog tog još...

ja koliko znam i koliko sam se raspitao oko zakona ti ne trebas puhati ako neces nego ides vaditi krv,e sad je na njima da li ce te pustiti ili voditi da vadis, ja vise ne mislim puhati nego vodi me da mi vade krv, do sada sam 2x dobio kaznu,jednom sto sam 2 pive popio,a jednom za jednu, cim sam izasao na cestu odmah pusi...
ako nemas vece kolicine do vađenja krvi ce svakako oslabiti
 
Član
on moze reci da si odio puhanje sto se podrazumjeva da si pijan i mjesec dana zabrana ide...
 
Član
Kako god kriv si sto si odbio puhati balon i et Osiguranje ce isplatiti a ti ces morati osiguranju platiti neku svotu novca .. i moj savjeton nemoj pit dok vozis stani brate mili popi pa opet nastavi ;)
 
Član
Ja koliko znam kad si pjan sve da te udari neko ko je kriv ti ces biti kriv jer si pjan...tj. nisi sposoban za voznju? nek me neko ispravi ako grijesim...
 
Član
Može li mi neko objasniti, ako ja udarim nekog i naravno dođe policija i slika, platim neku kaznu jer sam kriv, moram li platiti i svom osiguranju iznos koji će oni nadoknaditi oštećenom ili oni snose sve troškove?
 
Član
CoL3 je napisao(la):
ja koliko znam i koliko sam se raspitao oko zakona ti ne trebas puhati ako neces nego ides vaditi krv,e sad je na njima da li ce te pustiti ili voditi da vadis, ja vise ne mislim puhati nego vodi me da mi vade krv, do sada sam 2x dobio kaznu,jednom sto sam 2 pive popio,a jednom za jednu, cim sam izasao na cestu odmah pusi...
ako nemas vece kolicine do vađenja krvi ce svakako oslabiti

Jedno je teorija, a drugo praksa! Hajde se ti nagađaj sa drotovima koji ti dođu na uviđaj u pola dva ujutru npr. i ti hoćeš da ti vade krv. A znaju i oni, kao i ti što znaš, da si popio koju...tad je najpametnije dogovoriti se sa drugim licem u sudaru (ako je tvoja krivica).

A i kad piješ ima razlike, da li samo ločeš ili možda i meziš usput...par puta sam bio svjedok da policajci odustaju od testiranja vozača jer im normalno i samouvjereno odgovori da će puhati, da nije problem...a tu je negdje na granici hoće li ili neće biti pijan...
 
Član
nookey je napisao(la):
Može li mi neko objasniti, ako ja udarim nekog i naravno dođe policija i slika, platim neku kaznu jer sam kriv, moram li platiti i svom osiguranju iznos koji će oni nadoknaditi oštećenom ili oni snose sve troškove?

ne moras, zato i placas osiguranje pri registraciji da ne bi placao stetu drugom koja se desi u udesu tvojom krivicom;)

ti placas kaznu + svoju stetu sto ces svoje auto popraviti
 
Član
Eh ljudi ovako, cuo sam se sa nekim ljudima i nakon zapisnika ljudi su rekli i potvrdjeno je da : Nisam kriv za sudar, zena koja je vozila kriva je, ona placa kaznu za sudar. Komicno je to sto je njen covjek zvao policiju a ja mu govorio krivi ste idite popravite si ja cu sebi popravit, no on zvao policiju. A ja cu dobit kaznu za odbijanje alkotestiranja, islim da je mjesec i 100 km, i za nagli start koji je zabiljezen 15 metara iznad udesa po tragovima koji su kao moji :D

a nisam pio i vozio, imao sam alkohola u krvi od subote navecer, jer sam se bas poderao :) A da naglasim, kucno sjelo, u 7 navecer parkirao, ujutro u 10 vozio :)
 
Top