Strucno misljenje

Strucno misljenje

Pozdrav prvo,
E ovako imam Passata 5+ decembar 2000godina
Na satu je trenutno 198.000 a kupio sam ga sa 178.000 (od firme - iz Italije) i nisam dobio servisnu knjigu
Znam da sam trebao uraditi veliki servis kad sam ga kupio ali nisam
Sad me interesuje koji su intervali za veliki servis na svako koliko se radi zubcasti, remenje i sve ostalo
Ove kod mene ''mehanicare'' dzaba pitati jer to samo kaze ma mozes jos voziti u smislu (kad pukne doces)
Po izgledu remenja djeluju kao novi.

Hvala na odgovorima
 
Član
na 80 000km, tebi bi bilo najbolje da ga uradis sto prije jer to Bog zna kad je zadnji put uradjeno.... Ako pukne onda je gotovo, em sto ces opet nov zupcasti uzimati em sto ces morati rastavljati motor i riknuces 3x vise para nego sto vrijedi zupcasti. cijena zupcastog ti se krece oko 450km i ruke 100km...
 
Član
Po izgledu remenja djeluju kao novi.
To prvo si morao uraditi kao sto rece prethodnik.
Kada ga gledas namontirana izgleda kao nov, ali kada ga majstor skine tek onda vidis njegovo pravo stanje, jer ako je remen ispucao sa unutrasnje strane vidi se tek ako ga malo savijes rukama. Pokaze pore.
 
Gledali su 2 mehanicara motor detaljno i na diagnostici nisu nasli da je vracan sat, sad koliko ko to moze tacno reci
A remen sam savijao i izgleda kao nov, a servis moram raditi zbog sebe to stoji.
Al interesuje me svako koliko se radi veliki servis po knjigama od 0 kilometara kad izadje iz salona pa do 500.000 hiljada svako koliko se radi

Hvala
 
Član
Remen moze izgledati kao nov i puknuti nakon tri dana...
Zupcasti svakih 80 000km a mali servis tacnije filtere klime, zraka mijenjas svakih 6 mjeseci ili svakih 15 000km, ulje je najbolje mijenjati na 10 000km ako je kvalitetnije...
 
Član
Originalni dijelovi za vw veliki servis se radi na 80 000km,
sa zamjenskim sve preko 50 000 je lutrija, i do se ne skine sve
nista se garantovati ne moze, ugl moj savjet uradi to ako mozes odma i smiri jednu brigu.
 
Super Moderator
ma mozes ti gledat kolko hoces i slusat, al kad ti zastopa vodena pumpa dzaba ti sve, zato sve promijeni i miran si
 
Top