Stilo 1.9 JTD

Stilo 1.9 JTD

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
a fiJat ko fiJat, mora bit nesto... :D al nek je sa srecom da se navozas i nikakvih problema da nemas, lijepo izgeda... ;)
 
Član
Motor je fantastican, vuce odlicno i daje utisak da je jaci nego sto jeste 115hp i 255nm obrtnog momenta , sipaj original ulje za taj motor seleniu 10w-40 na 10000km i filter i nemas brige.

moguce djecije bolesti :)

Nekad izbacuju airbag failure gresku a to je najcesce zbog kontakata ispod sjedista koji se razdrmaju ili oksidiraju(sredis za 2 min)
Nemoj da te zabrinu povremeno razlicita upozorenja na bordu, citao sam po forumima da zna obavjestavati STOP ENGINE i kad kvara nema ali ja jos nisam imao slicnih problema.
Nemoj ga ugoniti na rezervu sa gorivom i strogo sipaj kvalitetan euro 5 dizel, probaj ga voziti iznad 2000 rpm , inace ces imati problema sa zacepljenim EGR ventilom.(ciscenje oko 20KM).
Znaju cesto crkavati sijalice razne, to rjesis brzo ocistis kontakte sa malo kontakt spreja i obavezno kupuj originalne skuplje sijalice (osram).


Raspisah se i ja... :))
Mene sluzi super 15000 za 4 mjeseca , sipaj i vozi.
 
Član
ah znam da je fiJat ko fiJat ali svaki auto koji sam pogledao imao je neku fabricku gresu od vw , opela , peugeota...svaki ima neki problem...ovaj kako sam procitao najvise ima problema oko elektronike i servo volana...dok ostali koje sam gledao ( citaj *za koje sam imao para* ) ili su presli preko 250.000 pa ima je potreban servisi ili su bili preskupi.
 
Član
znam, vjerujem ti, i ja sam se slomio trazeci oko auta... uvjek ima nekih komplikacija, al evo dobio si vec nekoliko savjeta, pa nadam se da ce te auto slusat kako treba ;)
 
Član
panajotis je napisao(la):
Motor je fantastican , sipaj original ulje za taj motor seleniu 10w-40 na 10000km i filter i nemas brige.
Nekad izbacuju airbag failure gresku a to je najcesce zbog kontakata ispod sjedista koji se razdrmaju ili oksidiraju.
Nemoj da te zabrinu povremeno upozorenja razlicita na bordu, citao sam po forumima da zna obavjestavati STOP ENGINE i kad kvara nema ali ja jos nisam imao slicnih problema :)
Nemoj ga ugoniti na rezervu sa gorivom i strogo sipaj kvalitetan euro 5 dizel, probaj ga voziti iznad 2000 rpm , inace ces imati problema sa zacepljenim EGR ventilom.(ciscenje oko 20KM).
Znaju cesto crkavati sijalice razne, to rjesis brzo ocistis kontakte sa malo kontakt spreja i obavezno kupuj originalne skuplje sijalice (osram).


Raspisah se i ja... :))
Mene sluzi super 15000 za 4 mjeseca , sipaj i vozi.

Sto se tice odrzavanja motora to nece biti problema jer volim vise da dam 100ak KM za malo bolje dijelove i ulje koje me nece izdati nego da gleda da prodjem jeftinije na prvi mah pa kasnije imam veci problem nego sto sam imao prije servisa...

mozes li mi reci gdje ima ili dobar serviser ili ovlasteni servis :icon_sad: fiata u sarajevu. prije sam imao peugeota...
 
Član
p.s. evo ti i jedan pdf manual za fiat stila preveden da se edukujes http://cbc.rs/pics/files/FIATSTILO.pdf

p.s.da se nadovezem na svoju recenicu o kvalitetu JTD motora....
U ovlasteni fiatov servis je dosao stilo sa 780000km na satu bez ikakvog otvaranja i osvjezavanja motora sa skoro pa idealnom kompresijom....
 
Član
Po meni dobar izbor auta ali mi se vise svidja u izvedbi sa dvoja vrata...nek je Fiat sa srecom i puno predjenih kilometara zelim :cool::cool:
 
Član
i meni se svidja izvedba sa dvoja vrata ali porodica i uvijek putnik pozadi me je natjerala da kupim sa 4 vrata :)
 
Član
p2809101544.jpg



ZVIJER dosla kuci :) :) :) :) :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top