Steta nastala prilikom ulaska u rupu,sta uraditi,HITNO?

Steta nastala prilikom ulaska u rupu,sta uraditi,HITNO?

Član
Ovako vam izgledaju Mostarske ceste nakon male kise , ova rupa se napravila ima mjesec i vise dana i niko nista ne radi da je ukloni niti bilo sta , samo malo mjestani stave nasipa nekog i to je to.Maloprije sam morao brzo stici na jedno mjesto ida ne kruzim kroz cijeli grad je vec kasnim sam lagano kroz ovu rupu ali je auto pocelo malo slajdrati i zabacilo me na desnu stranu i negdje je orgebalo felge desnu.

Moje pitanje sta bi i kako ucinio sada , mislim se zaliti nekome ili tuziti puteve , kako ide procedura , nije to zbog felge , *ebes felgu , neo radi bezobrazluka i zato sto niko nista nece u ovoj *ebenoj drzavi da uradi da se pocne mijenjati situacija svi sute i nadaju se...!!!!!!!
Svaki odgovor dobro dosao , zna li neko kako da ovo obavim na bljesak.info da posaljem ili jos neke stranice (portale)..

p.s:Ovo je dan od puteva glavnih tj.imaju dva koja vode do skole!!!!

2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
[/URL]
[/IMG]
2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
7ne44f9xfrw1779es05p.jpg
[/URL]
[/IMG]
2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
93xhz1n0lb088nxw6g6q.jpg
[/URL]
[/IMG]
2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
ng0sfrc4i78khg84gx.jpg
[/URL]
[/IMG]
2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
xtdtuiik28t31jzu7uc1.jpg
[/URL]
[/IMG]
2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
uegwy2ec6qnf8dfcyxx0.jpg
[/URL]
[/IMG]
2y1bddiim1qwr93vx4m.jpg
22i29n3pdvsrw7bjln1d.jpg
[/URL]
[/IMG]
22i29n3pdvsrw7bjln1d.jpg
pcljumnxffpiqtw8u6eb.jpg
[/URL]
[/IMG]
22i29n3pdvsrw7bjln1d.jpg
y09okya8yxlj5n0qy89.jpg
[/URL]
[/IMG]
22i29n3pdvsrw7bjln1d.jpg
hi8mmo03f9yomu7g6ia.jpg
[/URL][/IMG]
 
Putovanja.ba
Administrator
Fino si ti ostetio felgu. trebao si policiju zvat, da naprave uvidjaj, pa je lako ganjat tuzbe itd
 
Član
ma nemas ti tu druze sta tuzbe ganjati. Samo ces bacati pare. Lijepo ce ti reci nisi prilagodio auto uslovima na putu i aj zrao. Takva je nasa drzava. Samo mozes po novinama se zaliti i to je to :(
 
Član
Fino si ti ostetio felgu. trebao si policiju zvat, da naprave uvidjaj, pa je lako ganjat tuzbe itd

Ma sta cu sada kad sam je vec malo zafarbao :D , kakva je ovo drzava sta cu prilagoditi auto ne moze se pjeske proci , ne mogu i nece da svasta govorim ali sam ljut na ovaj narod i ovo stanje u ovoj drzavi da mi se zgadila do neba ;)
 
Član
vidim druze. Znam sta se rodjaku desilo, zima nisu posuli led po cesti ne moze se voziti. Isao rodjak po robu jedno 20 na sat, normalno zanese ga i udes napravi. Htio tuziti komunalac, al sta mu vrijedi kad su mu drotovi rekli i advokat mu rekao samo ce pare baciti. Ne moze na drzavu (ako se moze nazvati drzavom)
 
Član
Ma ovo nije drzava kao sto i ti eto kazez u zagradi , jos sam ko mrav isao ali ne moze nema sanse , ne moze izvuci lagano jer ima 15cm betona i onda rupe jos 5cm to je boze sacuvaj
 
Član
trebao si zovnut policiju, da naprave zapisinik, s tim zapisnikom ides kod advokata, tuzis opštinu, dobre bi pare dobio da znas
 
Član
Pa mogu i sada to uraditi svakako mi je felga sida ostecena a imam i slike kao dokaz neki ;) ??
 
Član
trebao si zovnut policiju, da naprave zapisinik, s tim zapisnikom ides kod advokata, tuzis opštinu, dobre bi pare dobio da znas

Pa mogu i sada to uraditi svakako mi je felga sida ostecena a imam i slike kao dokaz neki ;) ??..Nekako mi cudno zovnuti policiju za ovo ali cu to uraditi vjerovatno sada ?
 
Član
Drze mogao si ti to naplatiti bez problema vjeruj mi samo da si zovnuo policiju da dodju i naprave uvidjaj, poslikaju, i naprave zapisnik. Ako nije bilo znaka ostecenje na putu i upozorenje, onda si bez problema mogao naplatiti jer ko odrzava put mora oznaciti svaku rupu ili ostecenje na putu sa znakom upozorenja, ako ga nema oni su duzni da plate stetu ;) ja znam par ljudi koji su naplatili stetu kad su upali u rupu i sasjekli gumu i taj ko odrzava puteve nije oznacio rupu i morao isplatiti nastalu stetu.

Kod nas ljudi ne znaju za to jer oni iz puteva samo sute ili pricaju ne moze se naplatiti ne moze se naplatiti ;) a ustvari jako se moze naplatiti ako nije bilo oznaceno ostecenje puta i znak upozorenja prije rupe.

pa ljudi ne znaju isto kad nestane struje i kad dodje i ako crkne TV ili bilo sta drugo da se moze od elektrane i to naplatiti ;) samo servis i ustanovi da je crklo od dolaska visokog napona i uradi se predracun sta se treba mijenjati i koliko kosta i pravac elektrana i sud i naplati se steta :D moj bivsi profesor je tako naplatio svoj racunar koji je stradao tako ;)
 
Član
Znas kako bi ti se to tretiralo, :nisi prilagodio voznju uslovima na cesti i to je to. Iskreno mene bi bilo stid po sudu se ganjat jer sam.na rupu ogrebao felgu, ajmo.iskreno postavite se.u tu situaciju,svi vi koji mu savjetujete da je trebao zvat policiju. Da je neki veci belaj pa bi se mozda isplatilo i ganjat s tim,medjutim radi toga ne vrijedi gubit zivce vjeruj. Da ne bude ja ovako ja onako, pisem ovo jer ja nisam mogao od doboj puteva naplatit sajbu kad mi je pala sa tunela kojeg oni odrzavaju. Mozda bi i.mogao da sam.ganjao advokata,tamo vamo, ali radi 150km se.ne isplati, tebi jos.manje.vjeruj. Ja prvi da sam na mjestu sudije bi ti se ismijao da.mi dodjes u sudnicu i tuzis nekoga jer.si.ogrebao felgu,.a.siguran sam.da bi i ti i.mnogi isto postupili. Budite nekad malo realni, koliko bi se vas ganjalo po sudu jer ste ogrebali felgu??
 
gledam i nemogu da vjerujem sta sve ljudi ne pisu
u lokalnim selima oko gradova nase Bosne i Hercegovine bolja je situacija s putevima nego s gradovima
pitanje zasto je tako ?
Zato sto seljak ne ceka onog iz opstine da neko dodje napravit nego ulozi svoje pare i popravi sto je osteceno posebno oni kojima put prolazi pored same kuce kao sto je i slucaj i ovdje na slici covjeku ispred vrata ali to je njemu brdo para dati 20KM za 100kg cementa i par kariola pijeska i da izdvoji sat posla ali ti prigradski seljaci cekaju da ima neko to popravi DŽABA i svi su spremni da se tuze dok pravi seljaci koji su dali svoje pare za samu izgradnju puta tj dionice oni kome god se pozale nece dobit nista
ako se ovako nastavi tj. da svako gleda svoj interes i da copa drzavu kako hoce samo cemo ici nazad a naprijed nikad
nasa logika odma bih da nesto tuzimo i gledamo da nekog ogulimo a da neko od tebe mene nebitno treba sta naplatit reklibi samo ti si lud
realno ako hoces nesto da ispravis da se to vise ne desava zapljuj u sake i sam to popravi i felgu a i taj dio puta
kako si sam reko daleko obilazit znaci taj dio puta najvise koristis popravi ga sebi i vozaj se kako treba ;)
 
Top