Steinmetz Insignia ST OPC najbrži Opel ikada

Steinmetz Insignia ST OPC najbrži Opel ikada

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MTR

Član
Najbrži legalni cestovni Opel na svijetu je tunirani Steinmetz/Klasen Opel Insignia Sports Tourer OPC, koja je na kružnoj stazi Nardo postigla maksimalnu brzinu 287,4 km/h. Modificirana karavanska Insignia raspolaže s 400 KS i 550 Nm okretnog momenta.

Tuner Steinmetz postavio je novi brzinski rekord za neki legalni cestovni automobil Opela, a radi se o modificiranoj Opel Insigniji Sports Tourer OPC koja je i najbrži Opelov automobil ikada i koja je na testnoj stazi Nardo u Italiji postigla maksimalnu brzinu 287,4 km/h. Staza Nardo je kružna staza duljine 12 km koja omogućava testiranje stvarne maksimalne brzine koju automobili mogu postići, jer ne zahtijeva zakretanje kotača.

Steinmetz je snizio visinu Insignije Sport Tourer OPC za 25 mm, ugradio novu gril masku, prednje i stražnje spojlere te lagane 20-colne naplatke veličine 245/35 R20. Za krov Steinmetz Insignia SportsTourera razvijen je dvodijelni krovni spojler koji u kombinaciji s Steinmetzovim cijevima ispušnog sustava daje stražnjem kraju vozila više mišićavog i sportski atraktivnijeg izgleda.

Nakon stylinga, Steinmetz je Insigniju odvezao u tvrtku Klasen Motors gdje joj je ugrađen veći turbo punjač, modificiran intercooler i dodan novi ispušni sustav. Modifikacije su također obuhvatile i reprogramiranje elektronske kontrolne jedinice motora (ECU) i modifikaciju ubrizgavača goriva, što je rezultiralo maksimalnom izlaznom snagom 400 KS i maksimalnim okretnim momentom 550 Nm.

7442d3a20d407c2bda8dbc9a2d0ede8b.jpg

f1ce48b36006a062370b15b2cf8d2be9.jpg
 
Član
Malo mi strse ovi dodatci na dnu prednjeg branika, al nebi se ljutio da posjedujem jednu. BOMBA:icon_smile:
 
Član
Ljudi moje kakvo najbrže :D

LOTUS LOTUS, pa sve ostalo :icon_eek: ;)

Ali je svaka Insignia prelijepa... a ova brate strašna na cesti... Bože zdravlja, bit će para i za nje :)
 
Član
Mocno, al meni je dobra i fabricka :cool:
Malo mi je prednji branik cudan :icon_rolleyes: al felge su extra 20'' u aluminij da prodam imo bi sta trosit :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top