Šta mislite o Servisnim Knjigama pri kupovini polovnih Auta?

Šta mislite o Servisnim Knjigama pri kupovini polovnih Auta?

Član
Pozz raja!

Prodao sam Auto, pa sad lagano bacam poglede na nešto malo novije, a pošto je u zadnje vrijeme kako saznajem sve veča praksa vračanje KM-sata, zanima me da li redovno vođena Servisna Knjiga kod polovnjaka ipak daje neku sigurnost da je Kilometraža stvarna?
 
Član
ako je servis radjen u ovlastenom servisu preko broja sasije mozes pregledati sve sto je radjeno na autu i netreba ti uopste knjiga
 
Član
servisna je vise formalnosti radi, nazove se servisni, te provjeri u bazi sta je i jel radeno, na koliko km, datum i sve se biljezi i cuva...
 
Član
Kod nas je kupis za 10€..I onda lupas pecate kako hoces...Tako da to nije vise pravi izgled stvari....
 
"Šta mislite o Servisnim Knjigama pri kupovini polovnih Auta?"... Isto sto mislim i o famoznoj brojki od 180 000 predjenih kilometara, moze da bude tacna a u velikoj vecini nije... U zadnje vrijeme nikakav pokazatelj o stanju automobila, oko sokolovo i dobar i strucan majstor koji moze da pregleda, a u ostalom u pitanju je polovno a ne novo, koliko je potrebno znanje toliko i je potrebno i srece imati, moze auto izgledati skroz ok, a da te posle raskuci i zivaca pokida...;)
 
odes fino na autoscout.eu i nadjes sebi autic dovuces iz vana autic i onda ti je servisna i kako pise tako a usput ustedis oko 2 hiljade maraka plus dobijes auto u puno boljem stanju nego kod nas i sa puno manje kilometara :icon_smile:
 
Član
zerocool152003 je napisao(la):
odes fino na autoscout.eu i nadjes sebi autic dovuces iz vana autic i onda ti je servisna i kako pise tako a usput ustedis oko 2 hiljade maraka plus dobijes auto u puno boljem stanju nego kod nas i sa puno manje kilometara :icon_smile:

Pa i nije to baš tako jednostavno kako ti kažeš ;)

I gore po švabiji vraćaju kilometražu, ne samo kod nas.

Pa šta ti misliš ove kante što se kod nas prodaju odakle su došle?
Dobar auto je skup i kod nas i gore u zemljama EU.

@Zeran

Broj šasije i pravac u ovlašteni servis na provjeru.Jedino tako.
 
Član
Znate kako kažu papiri prodaju auto :)

Servisna knjižica je dokaz da su servisi odrađeni i to u ovlaštenom, u servisnu nemože svako upisivati jel tako, pored servisne to se upisuje i na centralni server pa je moguće preko imena vlasnika ili vina provjeriti.

Sam knjižica vam na garantuje ništa dok ne odete u servis i ne provjerite jel ok, ujedno i auto bi provjerio pa sve fino dobijete napismeno...

Svaki auto koji ima urednu papirologiju je skuplji


Malo ofa skoro kad sam uzimao fabiju sam gledao te polovnjake auta stara do 2-3g, i svi oni su uradili 2 servisa u ovlaštenom i onda radili kako su oni mislili da treba, pa jebt taj servis je jače od stoje, ti otišao da prođeš jeftnije tako što ćeš kupiti jeftinije filtere i ulje i meni pričaš kako je to isto...i na kraju kupim novu, poderi najlone sjediti i nesikiraj se.
 
Član
Ništa on nije objasnio. Ja radim po svom i sigurno je bolje. jer mi ne-ovlašteni mehaničar pred mojim očima sve zamjeni za 20km, a u ovlaštenom kaže 45 maraka i još ne možeš gledati pa ne znaš da li je išta urađeno. Drugo, preporuka, na primjer za moje vozilo, je da se redovan servis radi na svakih 20.000, a ja ga radim svakih 10.000 i ništa jeftinije ne kupujem. Tako da ja lično sigurno vodim bolju brigu o vozilu nego da to prepustim servisu. Još jedan primjer. Mom starom, firmino vozilo održava ovlašteni, dakle, oni vode brigu o svemu, i zamisli, preskočili zamjenu zupčastog na 120.000 a kombi već na 150.000. Toliko o ovlaštenima...
 
Član
mara- je napisao(la):
Ništa on nije objasnio. Ja radim po svom i sigurno je bolje. jer mi ne-ovlašteni mehaničar pred mojim očima sve zamjeni za 20km, a u ovlaštenom kaže 45 maraka i još ne možeš gledati pa ne znaš da li je išta urađeno. Drugo, preporuka, na primjer za moje vozilo, je da se redovan servis radi na svakih 20.000, a ja ga radim svakih 10.000 i ništa jeftinije ne kupujem. Tako da ja lično sigurno vodim bolju brigu o vozilu nego da to prepustim servisu. Još jedan primjer. Mom starom, firmino vozilo održava ovlašteni, dakle, oni vode brigu o svemu, i zamisli, preskočili zamjenu zupčastog na 120.000 a kombi već na 150.000. Toliko o ovlaštenima...

Ovlasteni u BiH vs Ovlasteni u normalnoj drzavi... :lol:

Servisna knjiga, pecati i sl. nista od toga. Vjerovao bih ako dođe uz to i orginal racun od servisa (cijena servisa i zamjenjenih dijelova) sa jos jednim pecatom i potpisom , sto mora doci. Bez tih racuna, nakucaju bezveze pecata i evo ga...
 
Top