SR402 Živinice / styling diskusija

SR402 Živinice / styling diskusija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IGY

Član
Danas je na pisti Ciljuge kod Živinica održana Street Race utrka na 402 metra. Takmičenju se odazvao veliki broj učesnika, a sunce je od jutarnjih sati “pržilo” prisutne. Za vrijeme utrke živa termometra se popela na 36C, pa su se takmičarski automobili pretvorili u prave male pećnice. Po novim pravilima, za vrijeme utrke takmičari moraju nositi kacigu, što je mnogima bila novost i otežavala vožnju pri visokim temperaturama. Za večinu takmičara, utrka je prošla izuzetno dobro, no pojedini su imali i probleme sa svojim vozilima. Mnogi su konačno i “uštimali” automobile, pa tako ostvarili bolje vrijeme od očekivanog. Iako su tako izgubili šanse za pobjedu radi probijanja klase, opet ih je radovala brzina automobila.

Na Ciljugama se očekivalo i obaranje BiH rekorda na 402 metra, ali do toga nije došlo. Najbrži takmičar, Siniša Basta je sa Kadettom Bi-Moto ostvario vrijeme od 11,897 sekundi, što je nešto sporije od trenutnog rekorda. No riječ je o prvom izlasku na stazu nakon ugradnje novih motora, tako da bi uskoro rezultat mogao biti i bolji.

U klasi 17, najuspješniji je bio Admir Českin iz Sarajeva, koji je uz nešto znanja i spleta sretnih okolnosti došao do prvoga mjesta. Svi njegovi konkurenti su “probili klasu” ili diskvalifikovani radi preranog kretanja – Red Light. Zbog toga je vozač Golfa 2 GTI ubrzo slavio. U klasi 16 konkurencija je bila najbrojnija, a prvo mjesto pripalo je Vedranu Semberu sa VW Golfom, koji je odvozio 16.019 sekundi. Nešto bržoj klasi 15 najbolje se prilagodio Nedim Pinjo ala Tepsija, za upravljačem tuniranog Fiat Punta HGT. Njegovo vrijeme iznosilo je 15.069 s, a brojni konkurenti su “ispali” probijanjem klase. U klasi 14, dogodilo se pravo iznenađenje. Ovdje je prvo mjesto zauzeo jedan strani državljanin, Ben Marr, za upravljačem Westfielda. Automobilom urađenim po uzoru na Lotus Super 7, Ben je u finalnoj vožnji ostvario gotovo idealno vrijeme od 14.005 sekundi.

U izboru za naljepši automobil, to jest Stylingu, nastupio je veliki broj takmičara. Većinom se radi o već poznatim vozilima, ali pojavilo se i nekoliko novih “igrača”. Prvo mjesto u klasi malih vozila osvonio je Veko Muratčauš sa Škodom Felicijom. Iza njega su se plasirali Novica Gajić sa Fiat Puntom i Adis Suljić sa VW Golfom 3. U klasi velikih vozila, najviše razloga za slavlje imala je Goca Jozić, jer je njena Mazda RX8 očarala žiri. Drugo mjesto pripalo je Madžidu Jažiću sa BMW-om E36, a treće Mirsadu Topiću sa Opel Astrom. Dodjeljene su i specijalne nagrade i to, Best VIP Style – Nedim Tekač, Best Presentation – Madžid Jažić, Jap Style – Goca Jozić, Extreme Style – Vedran Ključanin i Special – Mirza Halilović i Željko Anić.

dB drag takmičenje je ugostilo dosta učesnika. Najglasniji u klasi Street A bio je Vedad Bostandžija sa 144,8 db. Street B obilježio je “Dule”, gost iz susjedne države sa izuzetno glasnih 153 db. U Street C je dominirao Ersan Abdagić, sa rezultatom od 148,6 db. Open klasu obilježio je član kluba AMK Carbon, Anais Hadžić sa 144,1 db. Time je uspješno završeno ovo takmičenje, a naredna Street Race utrka je na programu u Sarajevu. Većina učesnika je pohvalila organizaciju trke u Živinicama, pa se nadamo da će se ovaj pozitivan stav i dobra organizacija “zadržati” i na narednim utrkama.

Rezultati...

Klasa 11
1. Siniša Basta, 11.897 s

Klasa 14
1. Ben Marr, 14.005 s
2. Emir Heljić, 14.288 s
3. Dženan Sirčo, 14.234 s

Klasa 15
1. Nedim Pinjo, 15.069 s
2. Emir Fazlagić, 15.237 s
3. Velimir Čarapić, 15.458 s

Klasa 16
1. Vedran Sember, 16.019 s
2. Ismet Kapetanović, 16.213 s
3. Alen Maljić, 15.972 s

Klasa 17
1. Admir Českin, 17.119 s

dB drag
Street A
1. Vedad Bostandžija
2. Edin Avdić
3. Haris Jahić

Street B
1. Dule
2. Damir Istenić
3. Dragan Kulić

Street C
1. Ersan Abdagić
2. Mladen
3. Senad Hodžić

Open
1. Anais Hadžić
2. Nogo Bekir
3. Emir Bjelić
 

IGY

Član
RE: SR402 Živinice

U izboru za naljepši automobil, to jest Stylingu, nastupio je veliki broj takmičara. Većinom se radi o već poznatim vozilima, ali pojavilo se i nekoliko novih “igrača”. Prvo mjesto u klasi malih vozila osvonio je Veko Muratčauš sa Škodom Felicijom. Iza njega su se plasirali Novica Gajić sa Fiat Puntom i Adis Suljić sa VW Golfom 3. U klasi velikih vozila, najviše razloga za slavlje imala je Goca Jozić, jer je njena Mazda RX8 očarala žiri. Drugo mjesto pripalo je Madžidu Jažiću sa BMW-om E36, a treće Mirsadu Topiću sa Opel Astrom. Dodjeljene su i specijalne nagrade i to, Best VIP Style – Nedim Tekač, Best Presentation – Madžid Jažić, Jap Style – Goca Jozić, Extreme Style – Vedran Ključanin i Special – Mirza Halilović i Željko Anić

Cestitke svima
ali ipak sramota je ovo sto se desava na style-u
Nemam nista ni protiv koga, ali Madzid da osvoji najbolju prezentaciju pored Astre Topiceve je smjesno isto tako da je astra na trecem mjestu a mazda na prvom, a koliko vidim (a vidim dobro i nisam laik) da astra ima vise prerada od mazde, zatim mala auto Veko ispred Novice, i sto smjesno, Fico osvaja kao neku specijalnu nagradu, (koliko znam samo je restauriran, a jedan od sudija ne da voli nego i sam radi restauraciju starih auta, tako da je to ocito) sta je sa specijalnim nagradama za Clean look, i german styl i ponajvise sto mi je krivo je zbog mene licno, jer realno moja ibiza je bila jedini konkurent za german a ta se nagrada uopste nije ni dodjelila
Dino (AMG) molim objasnjenja.
P.S. molio bih sve koje sam naveo da se ne ljute, ovo su samo cinjenice koje sam ja uocio, a ako mislite da nisam upravu recite.....
 

IGY

Član
RE: SR402 Živinice

P.P.S.
organizacija cjelokupnog SR-a Zivinice je super, sto se tice dB racer, i utrka, sve je u redu, ali sto se tice izbora na stylingu to stvarno trebate obratiti malo vise paznje
 

IGY

Član
RE: SR402 Živinice

mtopic je napisao(la):
Bice bolje drugi put ... :)

Iskreno zao mi je tebe, jer si iz Karlovca sa okupljanja opel timova iz regije, se vratio da se takmicis kod nas, i osvojis trece mjesto
a sta si tamo osvojio to reci ti :D
i cestitam ti na tome
 
Član
RE: SR402 Živinice

samo malo zar ona feliija nije imala ODVALJEN zadnji brakik !!!!WTF kako to sad 1vo mjesto ono auto jest preradjeno max po vlasnikovu ukusu ali stvarno a onakav punto !!!
 
Član
RE: SR402 Živinice

i da astra od onog lika s kernozina je meni jebena i ona plava a madzidov bmw mi nekako stara vijest (jest auto EXTRA ali jbga )

samo moje misljenje
i da ja nemam ni blizu takvo auto i po tome me mozete nazvati nekompetentnim da ovo pisem ali to je moje misljenje srry
 
Legend
RE: SR402 Živinice

Evo od mene polovicno objasnjenje.

Pitao sam sta je za JAP style mozda si primjetio ni to nije dodjeljeno, kao niti German.
To sam pitao licno sta cemo sa tim kategorijama, receno mi je da jednostavno nemamo dovoljno vozila da provodimo te klase, jer u nekim gradovima nece biti vozila koja zadovoljavaju German style, lli Jap. Recimo Nissan iz Sa nije uopste dosao i gdje god on ne dodje ili R cat obzirom da ih ima samo dvoje, uvjek ce oni nositi pehare.

Madzid je prevagnuo kod nas u prezentaciji jer momak je pokazao za nijansu vecu predanost u datom momentu, svidjeli su nam se neki sitni detalji koji su prebagnuli. Naravno svaka prica ima dva kraja i da nije Madzid dobio tu nagradu, a Astra da neko drugi nebi bio zadovoljan. Ocjeniti sva ona auta i napraviti neki izbor nije jednostavno. Bilo je tu ljepih auta, ali jednostavno nagrade idu samo na prva tri mjesta. recimo plava Astra je jako ljepa, crni audi a3 takodje, medjutim momak sa A3 nije opro auto, tj prasnav sav doso, dok recimo Igyi ti si 3 puta prao svoja kola. Zamisli sad da on ima vise bodova od tebe.

Sto se tice Veke i G3, dugo smo oko toga se dogovoralai i ja sam insistirao da ovaj put Veki idu bodovi iz razloga sto sam misljenja i cak treba imati respekt, momak je poceo da radi i uradio Skodu Feliciju. Golfova 3 sam se nagledao u zivotu, ali Felicija preradjenih bas i nisam. Kod golfa nam se nisu svidjeli neki detalji, ali to su sve sitnice u bod dva, medjutim kad se sve sabere ispalo ja tako kako jeste. Obzirom da ja ne poznajem nikoga od navedenih, niti sam u posebnim odnosima ja nisam imao neki posebni motiv da neke bodove nazor bacam.

Nakraju Igy tebe jedino i znam i duze i vise od ostalih.

Izmedju Rx8 i Astre su prevagnule takodje sitnice, recimo kod mene su oba auta dobila isto bodova 37. Nakraju nije bilo jednostavno popadali smo evo ja danas nisam ni na poslu bio, fasovo sam suncanicu razbolio se ...

Znaci sto se tice stylinga nemas potrebe da pitas dine ona nije imala dodira sa tim djelom, ja sam vodio od pocetka do kraja to.

Ujedno cestitke svim ucesnicima na osvojenim nagradama.

P.S
Za svicu sam vec pisao, fico je pozvan na stayle, bez da je iko ista nama rekao tip se smao pojavio, pa smo zamolili da se naprave neke specijane nagrade za ljude, istu je dobio i NISSAN.

Za sva pitanja bujrum i ostali :)
 
Član
RE: SR402 Živinice

IGY je napisao(la):
U izboru za naljepši automobil, to jest Stylingu, nastupio je veliki broj takmičara. Većinom se radi o već poznatim vozilima, ali pojavilo se i nekoliko novih “igrača”. Prvo mjesto u klasi malih vozila osvonio je Veko Muratčauš sa Škodom Felicijom. Iza njega su se plasirali Novica Gajić sa Fiat Puntom i Adis Suljić sa VW Golfom 3. U klasi velikih vozila, najviše razloga za slavlje imala je Goca Jozić, jer je njena Mazda RX8 očarala žiri. Drugo mjesto pripalo je Madžidu Jažiću sa BMW-om E36, a treće Mirsadu Topiću sa Opel Astrom. Dodjeljene su i specijalne nagrade i to, Best VIP Style – Nedim Tekač, Best Presentation – Madžid Jažić, Jap Style – Goca Jozić, Extreme Style – Vedran Ključanin i Special – Mirza Halilović i Željko Anić

Cestitke svima
ali ipak sramota je ovo sto se desava na style-u
Nemam nista ni protiv koga, ali Madzid da osvoji najbolju prezentaciju pored Astre Topiceve je smjesno isto tako da je astra na trecem mjestu a mazda na prvom, a koliko vidim (a vidim dobro i nisam laik) da astra ima vise prerada od mazde, zatim mala auto Veko ispred Novice, i sto smjesno, Fico osvaja kao neku specijalnu nagradu, (koliko znam samo je restauriran, a jedan od sudija ne da voli nego i sam radi restauraciju starih auta, tako da je to ocito) sta je sa specijalnim nagradama za Clean look, i german styl i ponajvise sto mi je krivo je zbog mene licno, jer realno moja ibiza je bila jedini konkurent za german a ta se nagrada uopste nije ni dodjelila
Dino (AMG) molim objasnjenja.
P.S. molio bih sve koje sam naveo da se ne ljute, ovo su samo cinjenice koje sam ja uocio, a ako mislite da nisam upravu recite.....

E ovako Igy objasnit cu ti ja par stvari i drago mi je da si pokrenuo ovu temu... Naime Topic je moj prijatelj i imao je odlicnu prezentaciju al ne mozes tako da pricas kad nisi bio na mojoj! U moju prezentaciju je sapadao tepih, narandjasta koza ispred auta, mnogobrojni casopisi u kojima sam izlazio,diplome, medalje, pehari, lifteri za auto kao na izlozbama na sajmu i plus izdenadjenje za sudije prezentacija vozila na laptopu u vidu klipa od 3 i po minute...

Idemo dalje moze li mi neko objasniti kojom logikom sam ja pobijedio mazdu na SR u Sarajevu, Topic je pobijedio istu u Brckom i sada odjednom u Tuzli ta mazda je iznad nas dvojice??????

Ljudi style takmicenje je najskuplja disciplina na ovim manifestacijama a daje joj se tako malo paznje, ljudi poput mene bukvalno od usta odvajaju za neke dijelove a vi se sprdate sa tim i dajete te pehare kome vam se cefne dok mi zivimo za taj komad plastike i mramora... Pa ***** mu valjda se gledaju te prerade na vozilu, koliko ih je, kako su slozene kao cijelina, na mom autu vise nema fabrickog sarafa nemam vise sta da radim na njemu osim motor da zamijenim... Ok mozda po vama ja nisam dovoljan sta je onda sa Topicem ni njegova astra nije dovoljna????

Pitajte se organizatori dokle ovako, ubijate zelju u momcima za daljim takmicenjem svojim hirovima pa ne ide...

Ja sam bio tu kada su sudije ostale bez texta za moju prezentaciju i za moje vozilo, prijatelj mi je vidio kad su upisali ocjene sve 10 i na dodjeli druga prica... Ja znam da pisem u prazno i znam da se nece nista promjeniti al bio je red da iznesem javno!!!

LP
 
Legend
RE: SR402 Živinice

IGY je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Bice bolje drugi put ... :)

Iskreno zao mi je tebe, jer si iz Karlovca sa okupljanja opel timova iz regije, se vratio da se takmicis kod nas, i osvojis trece mjesto
a sta si tamo osvojio to reci ti :D
i cestitam ti na tome

Dobio je dva pehara neka cini mi se tako mi rece kad smo ocjenivali kola, medjutim to ne treba i nesmije da znaci da ce svugdje da ih osvaja.

Mislim da je jedan bio 1 mjesto, drugi drugo.

Vekina skoda je poslije zakacena vidio sam i ja krambolka odvaljena, ali znaci poslije styla.
 
Član
RE: SR402 Živinice

daki je napisao(la):
Izmedju Rx8 i Astre su prevagnule takodje sitnice, recimo kod mene su oba auta dobila isto bodova 37. Nakraju nije bilo jednostavno popadali smo evo ja danas nisam ni na poslu bio, fasovo sam suncanicu razbolio se ...

Pa ako su sitnice prevrgnule izmedju njih dvoje koliko male sitnice su bile izmedju mene i mazde onda jer sam ja zavrsio kao drugoplasirani?
 
Član
RE: SR402 Živinice

Davor_ je napisao(la):
i da astra od onog lika s kernozina je meni jebena i ona plava a madzidov bmw mi nekako stara vijest (jest auto EXTRA ali jbga )

samo moje misljenje
i da ja nemam ni blizu takvo auto i po tome me mozete nazvati nekompetentnim da ovo pisem ali to je moje misljenje srry

Nidje veze kralju znaci ako sam ja uradio svoje auto prije ostalih vise nisam dovoljno dobar a svako takmicenje uradim nesto novo za auto, zivim za njega i dizem 5 kredit samo za komad plastike i mramora?
 
Legend
RE: SR402 Živinice

Iceman je napisao(la):
Davor_ je napisao(la):
i da astra od onog lika s kernozina je meni jebena i ona plava a madzidov bmw mi nekako stara vijest (jest auto EXTRA ali jbga )

samo moje misljenje
i da ja nemam ni blizu takvo auto i po tome me mozete nazvati nekompetentnim da ovo pisem ali to je moje misljenje srry

Nidje veze kralju znaci ako sam ja uradio svoje auto prije ostalih vise nisam dovoljno dobar a svako takmicenje uradim nesto novo za auto, zivim za njega i dizem 5 kredit samo za komad plastike i mramora?

Ovo su nebuloze, i molim da se ako je moguce ikako ovakvih komentara sudrzite. Smjesno je reci da je neko napuce kola ali da je dosadio sad sa svojim autom. :D smjesno.

@ICE
Imas PM, nebi da to pisem ovako nije pristojno da komentarisem negativne stvari koje su nakraju odredjivale pobjednike. Jer ipak kad sve sve sabere svima su auta SUPER, ali neko mora biti i 2, i 3ci, i 5-6ti.
 

IGY

Član
RE: SR402 Živinice

daki je napisao(la):
IGY je napisao(la):
mtopic je napisao(la):
Bice bolje drugi put ... :)

Iskreno zao mi je tebe, jer si iz Karlovca sa okupljanja opel timova iz regije, se vratio da se takmicis kod nas, i osvojis trece mjesto
a sta si tamo osvojio to reci ti :D
i cestitam ti na tome

Dobio je dva pehara neka cini mi se tako mi rece kad smo ocjenivali kola, medjutim to ne treba i nesmije da znaci da ce svugdje da ih osvaja.

Mislim da je jedan bio 1 mjesto, drugi drugo.

Vekina skoda je poslije zakacena vidio sam i ja krambolka odvaljena, ali znaci poslije styla.

Veko je skodu zakacio na putu ka Zivinicam, sto mi je jako zao, jer znam da se trudi oko nje,
nego kad vec rece za jap da nije dodjeljen
kako onda ovo
Dodjeljene su i specijalne nagrade i to, Best VIP Style – Nedim Tekač, Best Presentation – Madžid Jažić, Jap Style – Goca Jozić, Extreme Style – Vedran Ključanin i Special – Mirza Halilović i Željko Anić
 
Putovanja.ba
Administrator
RE: SR402 Živinice

Pa evo napisite na spisak prerade na mazdi, bmw-u i astri :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top