sportiva super Z+ ???

sportiva super Z+ ???

BHT Ovisnik
molim savjet ako netko moze, gume u dimenziji 205/45-17 nemogu naci nove,pogotovo hankook koje sam ocajno htio, spao sam da uzmem SPORTIVU SUPER Z+ 215/40-17, dođe mi 190km tocno komad, kakva je to guma, continetal je duplo skuplji i nemam novca za njega,a zelim sve 4 nove gume, ide na volva v40 T4 200ks (-->250ks), da li netko zna kako se pokazala, bilo sta,vjerovatno je bolja od save, baruma, navodono je to pojacana verzija sportive super Z, novija, znaci bilo sta ? gume uzimam na rate zato mi je bitno, za keš nemam nikako sanse da uzmem
 
Član
ja sam čuo prilično loše komentare za njih, pogotovo da su dosta bučne, šta i očekivati od gume koja ima naizgled istu šaru zimske i ljetne gume :p
moj ti je savjet ako si već malo tanji sa parama, nankang, još je jeftinija a vjruj mi da nisu loše uopšte, ima sam ih na audija i bio sam prilično zadovoljan
 
BHT Ovisnik
za keš nemam novca,i ovo bih uzeo da mi rata bude oko 100km tako da... nankang cujem dosta pozitivno mada me opet sekira zbog jacine auta i tezine,al kako god nemam za keš...
ja imam sportivu zimsku,nije mi ni slicna sara ? zimska je dobra, al ljetna nezz,znam da su se za one slabije modele zalili pa sad... ovdje je negdje u igri i barum
 
Član
Jako loše, posebno po kiši,prijatelj mi imo Continental star 6 godina šare skoro nisu imale i kaže da su mu bile bolje te nego nove Sportiva Z. Kupi Nankang dosta ljudi govori su solidne.
 
BHT Ovisnik
za keš nista,to sam odmah rekao,nankang ide samo na keš...

kakav je barum bravius 2 ? vidim da ga hvale,prije su govorili barum ne valja,al to valjda stariji ? on je po cijeni tu, semperit je skuplji,al po adac-u nije los ?

najzalije mi je hankooka jer kosta kao sportiva,a jako dobra guma,nasi govnari nitko nemoze poruciti u toj dimenziji
 
Super Moderator
Sere ti prijatelj cuj continental 6 godina... Ja imao p zero nero stare 2 godine i to je lafo preformance guma pa sletio
Sto se tice sportive, taj + model super z nigdje na netu nema tako da je to ista guma ja mislim jer ona sa strane ima one plusice pa mozda ljudi misle da je to druga guma neka +
Ja sam na mercedesu c klasa karavan imao 4 te dosle na njemu nove. Na pocetku mi se nisu svidjele mislio sam da su bas pravo smece al iskreno nisu toliko lose. Mogu dugo izdrzati km koliko sam uspio upratiti. Po mokrom srednja zalost al pazit malo sta ces. Potrosio sam ih skoro pola ostalo je oko 5.3mm na prednjim i 4.3mm na zadnjim i prije nego sam ih skinuo citav autoput sam 220-225 vozio od naplatnih do naplatnih i bez problema i u onu veliku kod dimnjaka u kaknju ide 225
Mislim da je bravuris 2 bolja guma, i ja gledam sebi te dvije da uzmem i dvije dayton d320, nemam ni ja za skuplje a htio sam potenzu uzeti. Dayton 205/50 R17 je 200KM, 215/45 je jeftinija, to su dobre gume imao sam na e60
 
Član
Zafrkana ti dimenzija ja sam prije tako na jedno auto uzimao savu 225/55R17 pa me kostale ko neke extra 18ke placao 280 i kusur maraka po komadu.
I ja sam trazio do skoro ljetne i odlucio sam se za Savu opet s time sto sam sada uzeo 225/40R18 pa su me izasle oko 205 KM.

Pored inih evropskih jeftinih brandova (matador, marangoni (cini mi se), barum, debica itd) glupost je gledati u te kineze. Kakvi god da su ne mogu biti bolji od ovih evropskih.
 
Super Moderator
205/50 barum je oko 140KM a to je jako skupa dimenzija a barumova je bas jeftina
Matador je jos bolja guma ja mislim i radi ih continental, a marangoni je losiji od navedenih.. Medjutim sve je to u 5 deka.. Odstupaju michelin ps3, continental cs5, potenza (razni modeli), sportmax, neki pirelli p zero

I ja sam kupovao 225/55 17 kad sam allroada imao i tada je tu gumu naci bilo skoro nemoguce i nabavio toyo proxes cf1 skoro 2000KM
 
BHT Ovisnik
evo vidim da je barum solidno dobar po testovima,pa i u autobildu također od prosle godine... nasao sam u Grudama za oko 180km barum,a sportiva oko 170km komad, samo je problem barum ima 2 gume,a sportive ima dosta na stanju,a moze na rate
 
Super Moderator
Barum 205/50 koja je jedna od skupljih 17-ki je 140KM
215 i 225 su jefinije gume. A ti si htio 205/45 sad ja ne znam koja na volva dimenzija ide al uglavnom 205/50 je visa od 215/45 a logicno da je 205/45 niza od obe :)
To je malo skupo gdje si gledao al prednost je sto moze na rate. Za cijenu sportive mozes dayton naci a bolja je guma. Lako je kad imas pare a kad nemas onda jbg.. Neces se ni sa super z pokajati nije ta guma za bacit
 
Legend
pa nema auto 500 konja pa da toliko gledas..
Nankang voze ljudi koji imaju puno vise konja od tebe i zadovoljni su.. pola njemacke vozi na nankangu (ćuneri)
Ti svakako ganjas 402 tako da bilo koje uzmes, nece ti biti duze od sezone ako se planiras na njima trkati (par)..
Moj savjeti ti je svakako nankang, ako nista ostat ce ti para jos za jedan par kada te potrosis ;)
 
Član
ma sad svi guraju tu sportivu pod pricu to je continental bla bla a i razumijem ih rijetko ko na danasnjem vaktu ima para za kupovinu nekih brand name guma.
Idi do GumaM oni drze matador, hectorra je dobra extra dobra guma mozda imaju tu dimenziju a s obzirom da su oni renault zastupnik vjerujem da imaju jer francuzi imaju te neke ludacke dimenzije guma.
 
BHT Ovisnik
ne furam 402, nekada bih otisao,ako i isao tada stavljam 15ke,jer imam jos 3 seta felgi u garazi... meni treba guma za svaki dan,ja prelazim godisnje 25 000-30 000km, uvijek sam po otvorenoj cesti, najvise po jadranskoj magistrali,treba mi guma da me drzi u krivinama jer je i auto teze i hoce preko nosa,ipak nije mala razliak od standarnih TDI-eva po cesti sa 130ks i sa 200-250ks tako da mi je u priliku bitno, a isto sto ej razlika po nekoj logici je u nas potrebno jace auto za prestizati po ovakvim putevima nego po EU gdje cesta i put normalan, pa tako i gume

@allroad
na njega ide tvornicki 205/50-16 i vec 55 grebe,zato mi je malo potesko,htio sam 205/45-17 jer bi se na 7.5J taman razvukla malcice na original i bio bi prilicno udoban,a ne bi grebao,al evo ni ovu lihvari nemogu poruciti,a u svakoj drzavi ima guma kakvi hoces, u Slo ovih dimenzija sto hocu ima na kiosku od hankooka,a u nas nemoze nikako poruciti
 
Član
druze imo sam sportivu na golfu IV karavan, ja u zivotu nisam vidio gore gume, najvise me nerviralo sto su bile nove a brujale... svako ima svoje al meni vise na auto nece :)

i da da napomenem, u mene su bile 225/17/45
 
Top